smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - obwd-crash - 27.11.2013

(27.11.2013, 16:50)DaSza napisał(a): Syn miesiąc temu miał stłuczkę na skuterze. Facio, który go trącił po pytaniu "czy żyjesz" delikatnie mówiąc oddalił się z miejsca wypadku, nie interesując się czy nic mu się nie stało.
Młody zbytnio poturbowany nie był, więc rozkiereszowany skuter zostawił i pojechał do szkoły. Ponieważ miał zawroty głowy pogotowie zabrało go ze szkoły. Jak się tylko dowiedziałem zawiadomiłem Policję.
Dzisiaj dostał postanowienie o umorzeniu dochodzenia przez prokuratora, bo młody nie spędził tygodnia w szpitalu, więc nie ma przestępstwa, a że gościu sp....ł z miejsca wypadku to "pikuś".
Tak wygląda podejście prokuratury!

Co nie stoi na przeszkodzie by ścigać sprawcę, nie za przestępstwo lecz za wykroczenie. W większości miejsc w Polsce, z urzędu wszczynane jest wówczas postępowanie w sprawie o wykroczenie, ale W-wa rządziła się zawsze innymi "prawami".

A oprócz tego należy oczywiście żądać odszkodowania za szkody materialne (skuter, odzież etc.) oraz za uszczerbek na zdrowi (fizycznym i psychicznym - np. lęki przed ruchem ulicznym, a tym bardziej jazdą itp.) od ubezpieczyciela pojazdu sprawcy.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - mozdzerka - 27.11.2013

Dokładnie Brak przestępstwa nie wyklucza zgłoszenia z oc, jeśli sa jakiekolwiek konsekwencje- najlepiej po takim wypadku robić obdukcję. Nie wszystkie rzeczy ze zdrowiem wychodzą na jaw od razu, ale i jak nie będzie żadnej dokumentacji to mogą odmówić.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - DaSza - 27.11.2013

Mi nie chodzi o odszkodowania i obdukcje, bo w wypisie ze szpitala ma potwierdzenie urazów.
Mnie wkurza fakt, że gościu spie...ł z miejsca wypadku i to jest pomijane. Pal licho skuter i odszkodowanie, ale fakt że facio nie zainteresował się czy młodemu nic się nie stało.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - mozdzerka - 29.11.2013

TIR na letnich oponach na obwodnicy (:


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Yankees - 29.11.2013

(29.11.2013, 18:17)mozdzerka napisał(a): TIR na letnich oponach na obwodnicy (:
po czym wnosisz ze to letnie??


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - mozdzerka - 29.11.2013

że jak na szklance zahamował przede mną ( dobre 150 m!! ) to koła stały a on jechał...i jechał..i jeeeeeechał....i to nie o wagę auta z bagażem chyba chodziło.
Dobra, jak się mylę to TIRA przepraszam, ale mój , pewnie śladowy bo stary jak dziadek ABS zrobił to konkretniej, i zastanawiał się czemu innym się nie powiodło....
A gdyby on był za mną?

że nie zaczyna się zdania od "że" Very happy

kolega konsultant ( dzisiejszy pasażer) potwierdzi jakby coSmile


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Yankees - 29.11.2013

Pojazdy ciezarowe nie maja opon zimowych...to raz. Dwa, jesli to byla to ciezarowka z naczepa ( jak mowisz TIR) to jego waga jest 24+ ton. Nie bede juz tak szczegolowy i nie bede wzorami walil ale na droge hamowania wplyw ma kilka czynnikow tj. Predkosc,tarcie,masa. W tym wypadku mozesz sobie wyobrazic wspolczynnik tarcia opon i wagi. Twoje opony w stosunku do wagi oraz jego opony do masy. ABS nie zmniejsza drogi hamowania a wrecz ja wydluza. Rola ABS jest zapobieganie blokowania kol co za tym idzie zmniejszenie ryzyka wpadniecia w poslizg i zwiekszona mozliwosc manewru podczach hamowania.
Podsumowujac to wszystko co by rozwiac twoje watpliwosci to wszystko jak w najlepszym porzadku...pojazdy ciezarowe maja duzo dluzsza droge hamowania.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - mozdzerka - 29.11.2013

Dzięki za naświetlenie sprawySmile


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Gal - 02.12.2013

Brak kasy to wkurza mnie na bieżąco, ale szczególnie dłużnicy do 30 miała być przesłana część długu, a tu zero :(


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - mozdzerka - 05.12.2013

znajoma z pracy. Stanęła dziś nad moim Ferrari i mówi- " no tak, całe życie rowerami po górach a teraz jeszcze TO--nie wstyd ci nw tym wieku
przykre


Menu