smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



Co mnie dziś wkurzyło....?? - Kanapa - 19.09.2014

Spokojnie chłopy - jest burdel w temacie rowerowym ale ścieżki juz sa. 10 lat temu było prawie null czyli 0 ścieżek.
W Niemczech jak pieszy wejdzie na ścieżkę to rowerzysta go rozjeżdża i opieprza a policmajster poprawia z drugiej strony.
U nas jeszcze dużo pracy nad jednymi i drugimi użytkownikami pojazdów.
Wink


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - DaSza - 19.09.2014

To, że z kulturą u nas na drodze nie jest, delikatnie mówiąc dobrze, to wszyscy wiemySad
I jakoś dziwnie tak, że jak przekraczamy granicę naszej kochanej ojczyzny, to zmienia się nam sposób jazdy (u mnie teżEvil or very mad).
Sam wiem, jak w Skandynawii jeżdżą. Przez pięć lat jak już jeżdżę na rybki, chyba tylko raz widziałem patrol policji na drodze. Ale jak pojedziesz szybciej, to inni zaraz dzwonią, że jakiś wariat stwarza zagrożenie i chce ludzi pozabijać. Jednego z "kolegów" wędkarzy, jak złapali w Norwegii, to kosztowało go to chyba ładnych kilka tysięcy złotych. I tu powiedzenie, pośpiech nie popłaca, ma właściwe znaczenieRazz
Sprawy nie załatwimy i nie rozstrzygniemy, bo każdy z nas ma po części (pewnie dużej) rację.
Mnie tylko wkurza, że cykliści mają tylko coraz więcej praw, a żadnych obowiązków i praktycznie nikt ich za nic nie ściga. A że życia łatwego nie mają, to i fakt.
I każdy mógłby wylać czarę goryczy, ale Kanapa ma rację, najlepiej skończyć (lub wyciąć ! halo - admini) wątek rowerowy i BeerBeer


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - LAZY. - 19.09.2014

Teraz gdzieniegdzie widać znak zakazu wjazdu i pod nim nie dotyczy rowerów. Ja motorkiem skręcić nie mogę, a rowerzysta czemu by nie.
Druga odrębna sprawa to taka że wczoraj jechałem motorkiem lewym pasem i prawie by mnie jeden ciul skosił zmieniając pas z prawego na lewy. Bez kierunkowskazu ciach na lewy pas, gdybym nie przyhamował to kwiatki byście mi teraz na trumnie układali. Przepraszam nie widziałem ciebie, ja mu na to żeby te przyciemniane bryle zdjął: słońce cię razi? Popatrzył na mnie dziwnie jakoś, bo akurat słonecznie u pana w kabinie nie było.
Jakiś czas wcześniej wkurzył mnie pan który mnie też nie widział, no bo jak mnie miał widzieć jak na główną ulicę wjechał przed busa, zmuszając go do hamowania i dalej na lewy pas i nagle zdziwienie i gaz do dechy, na szczęście był trzeci pas do skrętu w lewo, gdyby go nie było to szpital lub kostnica.
Opierdzieliłem pana bardzoooo... przepraszam, przepraszam, przepraszam... Co mi po tym, prawie mnie zabiłeś...
Jakiś czas wcześniej w tym miejscu, być może ten sam pan nie trafił w bramę i rozbił dopiero co naprawiony u nich w warsztacie samochód. Pan mechanik był na testach na mieście. Ten co mi zajechał drogę też mechanik- z tej samej bramy wyjechał, kolegów zabrał na rundkę.
Tyle co mnie na wątrobie leżało. Lusterka w autach są, ale chyba niesprawne. To za wolno jadę- siedzi mi wrzód na du..ie i ciśnie za mną. To znowu pan nie może znieść faktu ze przed nim motorek się wlecze, koniecznie musi wyprzedzić i jechać z przodu.
Wkurzających sytuacji jest więcej, długo by pisać.

Generalnie to noga z gazu i będzie git.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - mozdzerka - 20.09.2014

Weekend przyszedł,słońce świeci piękna jesień, grzyby rosną....porzućmy kierownice i dajmy spokójSmile ( do czasu , aż ją odnajdziemyWink)
Chciałam dziś tutaj powymyślać na pana z robót drogowych, co mi dziś Ferrari ochlapał na Małomiejskiej asfaltem czy czymś tam co na drodze się kładzie... Ale chyba na grzyby pójdę, bo słów mi brzydkich już brak, zużyły się w zeszłym tygodniu na rowerzystów i kierowców Wink


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - DaSza - 24.09.2014

I w Warszawie się zaczęłóSad CryingConfused
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/rowerzysci-w-warszawie-pojada-pod-prad/yrfym

Te uliczki w Ursusie zrobiono jednokierunkowe, bo samochody parkują po obu stronach uliczek i dwa samochody często nie mogły się wyminąć.
Więc pewnie teraz zrobią zakaz parkowania i pas "pod prąd" dla cyklistów, którzy będą mieli w d... ograniczenie pasa i będą jeździć całą szerokością uliczki.
Zaczynam kochać zimę, kiedy ich nie ma na drogach!


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - moto-zakup - 25.09.2014

Na ulicach Warszawy Smile
[Obrazek: ce78466d168668c3m.jpg]
Oryginalny antynapad Smile


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - RobsonWawa - 02.10.2014

Bubel Smarta albo moja niewiedza ebika nie daje się zamontować na bagażniku 451 Sad


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - krzyss - 02.10.2014

Ale jak to ?
Rower to rower... nie da sie smartowego elektryka zamontowac do 451 ????????


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - rogas - 02.10.2014

Robert dasz radę
[attachment=9160]
albo podjedź do serwisu Łysego Cool

[attachment=9161]
[attachment=9162]


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - RobsonWawa - 03.10.2014

Na białym to też jakaś ściema bo mocowanie nie pasuje, można zluzować mocowania na gwincie ale wtedy jest luźno i grozi odpadnięciem.
[attachment=9165]
Przesunięcie w pionie o dobre 10-12 cm

Na szarym widać że potrzebna jest dodatkowa poprzeczka, ale zbyt profesjonalnie to nie wygląda. Widzę że nie obejdzie się bez wizyty w SC.
Więc odwiedziłem SC i okazało się, że prawidłowym rozwiązaniem jest
ta dodatkowa poprzeczka ( bagatela za cenę prawie 600 zł. za kpl.)
Więc postanowiłem poprawić fabrykę i dorobić solidne mocowanie we własnym zakresie Wink
Na dobry ład to trzeba by te kilka ostatnich postów przenieść do tematu bagażnik rowerowy.


Menu