smartklub.pl
[450] Spalanie 0.8 cdi - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: [450] Spalanie 0.8 cdi (/t-450-spalanie-0-8-cdi--5194)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - miksell - 26.09.2008

hahaha, doskonale umiem obliczyć spalanie Wink

Teraz jezdrzę do rezerwy albo jeszcze mniej, zobaczymy ile spali Wink


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - dr-big - 26.09.2008

23 km??? Duuuzo za malo zeby cos mierzyc. Pojezdzij do koncowki paliwa i pozniej zatankuj do pelna. Prawdziwy przecietny wynik bedziesz i tak mial po kilku tankowaniach, bo po jednym to troche malo...
Zobaczysz jak zachowuje sie pistolet przy tankowaniu, ile zatankowac do pelnego zbiornika itp. itd. Wtedy mozna zaczac sensownie mierzyc, bo jak tego nie wiesz, to raz zatankujesz wiecej a inny raz mniej i juz gotowy "blad spalania" Very happy ...


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 26.09.2008

W moim CDiku wyszło 4,88 ale dopiero się uczę jazdy Smarkiem. Cały przebieg w warszawskich korkach i w większości na podkręconym sofcie.


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - miksell - 15.10.2008

Ranking spalania CD.

Dzisiaj po wieli tygodniach zatankowałem auto po raz kolejny Wink
Spalanie wyszło równo 5.0

Niestety wskaźnik paliwa pokazywał mi totalne anomalie.
Najpierw wskazał ze mam w baku 5 lirów, po chwili było już 5.5 a potem wzrastało: 6-> 6.5 ->7.5-> 8.0-> 8.5
Dziwne mi się to wydało bo rezerwa zaświeciła mi się jak miałem przejechane ok 240 km od stacji a potem paliwa przybywało w baku.
Jak tankowałem licznik pokazywał mi że w baku mam 8 litrów, w rzeczywistości miałem ich 11 :-/
O co chodzi. Może trzeba przeczyścić jakiś czujnik? Czy ktoś to przerabiał?


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Sebartus - 15.10.2008

On zawsze pokazuje tak Pi razy oko Very happy

Mnie nieraz też troszku urośnie wszystko zależy w jaką koleine wjedziesz Very happy


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 15.10.2008

Nie rozumiem, z jakiego powodu tak bardzo omijacie Orlen... Ja tankuję wszystkie samochody na Orlenie i nie mam z tego powodu żadnych problemów. Paliwem jest oczywiście ON Verva...

Jeżeli chodzi o pomiar spalania to jedynym rzetelnym sposobem jest spedzenie na stacji trochę więcej czasu i zatankowanie Smarta POD KOREK. Pod korek czyli tak, aby paliwo po zatankowaniu nie "uciekało" do zbiornika Po zakończeniu pompowania z pistoletu, paliwo musi "stać" w rurze... Tak trzeba conajmniej dwa razy i wyniki będą 100% wiarygodne...


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - PKO - 16.10.2008

Cytat:dragon napisał(a):
Nie rozumiem, z jakiego powodu tak bardzo omijacie Orlen... Ja tankuję wszystkie samochody na Orlenie i nie mam z tego powodu żadnych problemów. Paliwem jest oczywiście ON Verva...


Jeżeli chodzi o pomiar spalania to jedynym rzetelnym sposobem jest spedzenie na stacji trochę więcej czasu i zatankowanie Smarta POD KOREK. Pod korek czyli tak, aby paliwo po zatankowaniu nie \"uciekało\" do zbiornika Po zakończeniu pompowania z pistoletu, paliwo musi \"stać\" w rurze... Tak trzeba conajmniej dwa razy i wyniki będą 100% wiarygodne...



dokladnie tak w 100% racja Laughing


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - dr-big - 16.10.2008

Zawsze tankuje do pierwszego odbicia chocby dlatego, zeby na zakrecie paliwo nie kapalo przez odpowietrznik.
Takie przyzwyczajenie jezdzacego na 2oo, a co za tym idze bardziej narazonego na sliskie wycieki Smile.
Przejade co prawda kilkanascie kilometrow mniej, ale nie zabrudze nawierzchni, a przy wyliczaniu zuzycia srednia bedzie w miare prawdziwa...


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 16.10.2008

Cytat:autor dr-big w 2008/10/16 15:30:26

Zawsze tankuje do pierwszego odbicia chocby dlatego, zeby na zakrecie paliwo nie kapalo przez odpowietrznik.
Takie przyzwyczajenie jezdzacego na 2oo, a co za tym idze bardziej narazonego na sliskie wycieki .
Przejade co prawda kilkanascie kilometrow mniej, ale nie zabrudze nawierzchni, a przy wyliczaniu zuzycia srednia bedzie w miare prawdziwa...

Nigdy nie widziałem, żeby coś mi ciekło z samochodu po zatankowaniu go do pełna i nie chodzi mi oczywiście o obserwacje robione podczas jazdy tylko wtedy gdy przyjechałem zatankowanym do pełna samochodem i go "gdzieś tam" zaparkowałem...

Od pierwszego odbicia można wlać jeszcze około 4-5 litrów ON... "Dodatkowy" dystans do przejechania między tankowaniami jest większy niż kilkanaście km...

Takie obserwacje mam ja...


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 16.10.2008

JA myśle ze krasnoludki ciągna wache przez słomke.... sprawdź czy nie podprowadziły kluczyków Razz Razz Very happy Very happy


Menu