smartklub.pl
[450] Spalanie 0.8 cdi - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: [450] Spalanie 0.8 cdi (/t-450-spalanie-0-8-cdi--5194)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - ptk86 - 20.10.2008

Dwa tankowania pod sam korek. Średnie spalanie w/g wyliczeń 3.7 litra na 100km Laughing
Jazda na automacie, przejechane 486 km z czego 4 razy trasa po 45 km. Zawsze przestrzegając ograniczeń prędkości.


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - PKO - 20.10.2008

Cytat:dragon napisał(a):
Cytat:autor Radio w 2008/10/19 11:02:06
Ano Panie Dragon...
Ty mi tu Mariusz nie ubliżaj... Na pana to trzeba mieć kasę i wygląd a tu z jednym lipa a z drugim jeszcze gorzej... Sad

Jeżeli chodzi o dalszą część Twojego posta to "te" czasy z podkręcaniem dystrybutorów to już (chyba) minęły... nie wiem jak jest na mniejszych stacjach ale na tych "koncernowych" to na 99% jestem pewny, że tam "numerów" nie robią...

Jeżeli chodzi o sedno tematu i tankowanie.
Sprawdziłem dzisiaj dokłądnie jak to jest z tankowaniem Smarta... Paliwo ON. W zbiorniku paliwa jak kot napłakał...
Do pierwszego odbicia pistoletu weszło:
[img]

Jak widać, wlałem 17,34 litra i pistolet zrobił STOP.

Potem zacząłem go dalej tankować... A to jest wynik końcowy biorąc pod uwagę, że Smart został zatankowany pod korek:
[Obrazek: 2d631a3f181bf6de.jpg]

Jak widać, różnica jest dosyć spora... 23,27 litra - 17,34 litra = 5,93 litra... prawie 6 litrów... czyli paliwa na minimum 120 km... i wiarygodny pomiar spalania... Laughing

No i pytanie: Jak można wyliczyć rzetelnie spalanie nie tankując samochodu POD KOREK? Biorąc również pod uwagę fakt podawanych wyliczeń z pokazaniem spalania po przecinku, takie tankowanie ma decydujące znaczenie w prawdziwości testu... Tutaj dolane dwa litry paliwa zmienia diametralnie "rachunki" paliwowe... Laughing

zgadzam sie w 100% ale jesli komus nie pasuje lanie po sam korek to niech tankuje do odbicia i weznie f-re lub paragon spisze kilometry i tez bedzie ok Laughing


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Fireman - 21.10.2008

Dragon bez uszczypliwości ale chyba podkrecają, bo chyba miałeś odessane paliwo z całego zbiornika i układu paliwowego. Często leję pod korek ale jeszcze takiej ilości paliwa do 22 litrowego zbiornika nie udało mi się zatankować.


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 21.10.2008

Cytat:autor Fireman w 2008/10/21 9:46:10

Dragon bez uszczypliwości ale chyba podkrecają, bo chyba miałeś odessane paliwo z całego zbiornika i układu paliwowego. Często leję pod korek ale jeszcze takiej ilości paliwa do 22 litrowego zbiornika nie udało mi się zatankować.
Fireman... bez uszczypliwości... uwielbiam takie "dyskusje"...
Pokazałem "czarno na białym" fakty... FAKTY...
Według wskazań licznika, paliwa w zbiorniku miałem 1,5 litra... na stacje dojechałem dzięki pracy silnika i nie pchałem samochodu... Stacja na której tankowałem to PKN ORLEN...
Najgorsze jest jednak to, że przy takim poziomie paliwa w zbiorniku (około 1,5 litra) na jakiej stacji bym nie był ZAWSZE wlewam podobną ilość paliwa...
Czyli co? - wszyscy oszukują???? Very happy

Cóż mogę jeszcze napisać? - chyba NIC!!!


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 21.10.2008

Marcin.... taka niestety jest prawda....smutna prawda Sad

Czy to ajent, czy to firmowa stacja, wszyscy twierdzą że nie "kręcą", ale.........trzymają się przepisu który podaje tolerancję, czyli inaczej mówiąc błąd pomiaru, zadziwiające jest tylko jedno, otóż ten błąd działa ZAWSZE na niekorzyść tankującego, nigdy nie spotkasz się z faktem odwrotnym, smutna prawda Crying


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 21.10.2008

Hm...
Tak, faktycznie jest coś takiego jak błąd pomiaru... ale nie sa to wartości które przy zatankowaniu nawet 70 litrów jesteśmy w stanie odczuć...
Jeżeli przypuszczasz, że stacja na której tankujesz robi "wałki" zgłoś to do Urzędu Miar i Wag lub do Urzędu Dozoru Technicznego... Oni będą wiedzieli co z tym zrobić... Jesli masz problem z ustaleniem telefonu - napisz, mam telefony do tych instytucji we wszystkich miastach...
Ze względu na to co robię, interesuję się takimi "przypadkami" a to chociażby przez to, że miesięcznie kupuję od 13 tyś do 16 tyś litrów paliwa...
Gdy przyjedzie Urząd Miar i Wag na kontrolę dystrybutora, afera jest już wtedy gdy dystrybutor na 50 litrach przekłamie o "kieliszek pięćdziesiątki" ale to jest do przełknięcia... Przy "setce" jest totalna LIPA!!!!
Dystrybutory mają legalizację na dwa lata ale np. Orlen przeprowadza wew. kontrole raz na kwartał, raz na pół roku...
Poza tym, dzisiaj dystrybutory sa "pospinane" z komputerami... Jest naprawdę mało możliwości na kombinacje...
Teraz inaczej - przeciętna stacja paliw w mieście (mam na myśli Lublin Very happy ) sprzedaje miesięcznie od 130 tyś do 180 tyś litrów paliwa... Dobra stacja w mieście sprzedaje ich ponad 400 tyś litrów...
Z tego co napisał Fireman, można wywnioskować, że wlałem o jakieś 10% paliwa za dużo... czyli ajent ze stacji miał by mięsięcznie wolnych od 18 tyś do 40 tyś litrów paliwa... nawet gdyby założyć, że błąd jest na poziomie 5% to i tak te cyfry są duże... Po roku pracy ajent był by "szejkiem"...
Kolejne pytanie: jak "wyjąć" zyski z przekrętów na paliwie skoro wszystko jest pospinane... Kasy Ajent nie weźmie, bo komputer mu pokazał, że ma od klienta pobrać np. 123 złote i 45 groszy i tyle ma wpłacić do kasy (np) Orlenu a paliwa z beczek nie będzie miał jak odessać?
Można by to "wyrównać" przy dostawie paliwa ale i ten etap został dosyć dobrze zabezpieczony... To już nie te czasy...
Proszę pamiętać, że piszę o stacjach koncernowych a nie o stacji która jest na uboczu, o komputerach to tam słyszeli tylko nie wiedzą jak tam dojechać... Very happy

No i na koniec - każdy z producentów podaje pojemność zbiornika paliwa bez podania ilości paliwa jaka zmieści się w rurach doprowadzających paliwo do zbiornika...
W jednym samochodzie rura będzie miała średnicę 6 cm, i bedzie długości 60 cm co daje nam dodatkowo 1,7 litra paliwa... Laughing


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 21.10.2008

Powiem tak....porywanie się z motyką na słońce, co tym zmienię? chyba to że będę musiał tankować na konkurencyjnej stacji Very happy

Pamiętaj Dragon że .....Polak Wszystko potrafi Laughing a szejkiem okazuję się być wówczas jak traci pracę, lub z niej rezygnuje, tyle że on sam nie ma nic, ale jakimś dziwnym trafem cała rodzinka ma praktycznie wszystko Very happy


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - MariuszB - 22.10.2008

Ostatnie tankowanie stacja koncernowa- Wawa:
Na liczniku migało 2.5/3 litry. Wlałem 18.45 litra pod korek.
Kwota do zapłaty 75.50 pln. Koszt ON 4.09.

Pewnie mnie oszukali Very happy


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 22.10.2008

Mariusz....przecież ty tankujesz zawsze na swojej stacji paliw Laughing

Więc sam siebie nie oszukasz Very happy


Re: Badanie spalania w moim Cdi. - Gość - 22.10.2008

Cytat:autor Radio w 2008/10/21 18:58:28

Powiem tak....porywanie się z motyką na słońce, co tym zmienię? chyba to że będę musiał tankować na konkurencyjnej stacji
Mariusz... daj mi to zrozumieć...:-? Masz świadomość i wiedzę, że ktoś Cię oszukuje a Ty nie chcesz z tym nic zrobić bo będziesz musiał tankować na innej stacji... :-?Godzisz się świadomie, żeby Cię oszukiwano????? Ciebie i innych...:-?
Przykro mi ale talkie postawy nie jestem w stanie zrozumieć... Suprised

Cytat:autor Radio w 2008/10/21 18:58:28
Pamiętaj Dragon że .....Polak Wszystko potrafi a szejkiem okazuję się być wówczas jak traci pracę, lub z niej rezygnuje, tyle że on sam nie ma nic, ale jakimś dziwnym trafem cała rodzinka ma praktycznie wszystko
Mariusz... taki stereotyp funkcjonuje przez taką postawę jaką zaprezentowałeś wcześniej... "Wiem ale nie będę się odzywał bo po co..."

Chciałbym aby opinia o Polakach w Europie się zmieniła, żeby nie było właśnie takiej opinii, że "Polak kombinator". Nikt tego za NAS nie zrobi...

Samo życie...
S. Tato, tato, patrz tam kogoś biją...
O. Chodź synu szybko, przecież to nie nas biją... Crying

Wracając do spalania samochodu... Postaram sie doprowadzić do takiej sytuacji, aby mieć w zbiorniku około 1 do 2 litrów paliwa i pojadę na inną niż Orlen stację paliw... Shelll, Bp... Zatankuję go ponownie do PEŁNA i ponownie zrobię zdjęcia...po pierwszym odbiciu i po zatankowaniu do pełna... Tak nawet dla swojej ciekawości...


Menu