Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny
 Andykrk25 
heh....... z Krakowa do Wa-wy nie pojadę żeby sprawdzić o co kaman z moim smarakczem.... trudno poczekam na leczenie na przyszły tydzień - Smarek zostanie podłączony do EKG zrobi się mu ECHO i będzie wiadomo co jest grane....

a....propo jeśli chodzi o to ramię zaworu - to jest z tego co się nie mylę takie cuś??ConfusedConfused




Jeśli wyczyszczenie coś pomoże było by dobrze - bo mechanik za zrobienie tego w Krakowie zażyczył sobie 100 zł (chyba trochę za duuużo - tak przynajmniej mi się zdaje)


(prezentowane zdjęcie nie jest z mojego smarka)Confused


Załączone pliki Miniatury
   
Smile Smart F2 0.6 b 54KM 1999 r. Smile
 Odpowiedz
 krzyss 
A sprawdzales zebatki ABS na tylnej osi ?
Blokowanie predkosci auta na 70-80km/h to wlasnie robi ESP/TRUST jak nie moze odczytac predkosci obrotowej kola...
 Odpowiedz
 Andykrk25 
nie sprawdzałem - bo jeśli chodzi o naprawy i sprawy motoryzacyjne to maja wiedza z tego zakresu kończy się na umiejętności zmiany filtrów, wymiany oleju, zmiany klocków hamulcowych, wymianę świec i basta. nie wiem jak taki czujnik sprawdzić czy działa anie nawet dokładnie gdzie go szukać..... - ale jak dzisiaj dzwoniłem do serwisu smarta i przedstawiałem problem to właścicielka stwierdziła że to nie może być od ABS-u

Ogólnie to mam już mętlik w głowie.....bo żona niedawno wróciła smarkaczem z pracy i twierdzi że nie zauważyła niczego niepokojącego.. ale jak to kobieta może po prostu nie zwracała uwagi na problem.
Smile Smart F2 0.6 b 54KM 1999 r. Smile
 Odpowiedz
 cingda 
Jeżeli problem występuje okresowo to tym bardziej stawiam na ten zawór, swoją drogą za 100 zł to ja kupiłem używany w bardzo dobrym stanie, więc jak za czyszczenie to raczej sporo.
SMART CITY COUPE 0.6 2000R.
 Odpowiedz
 Andykrk25 
skoro kilka osób mówi mi że to może być ramie zaworu upustowego - trzeba będzie to sprawdzić - jutro ma się smartek znaleźć na kanale u mojego meha u którego robię moje mitsubishi - raz już robił przy moim smarcie i twierdzi że jest w stanie sprawdzić o co kaman ....
Smile Smart F2 0.6 b 54KM 1999 r. Smile
 Odpowiedz
 kuri3 
Według mnie dalej może wchodzić w tryb awaryjny po dłuższym pompowaniu turbo, przestaw nakrętkę na tym ramieniu tak, żeby turbo się później załączało i zobacz czy pomoże. Jak bd przekręcał, to pamiętaj ile obrotów, żeby w razie czego wrócić na to samo miejsceWink
 Odpowiedz
 kolej 
Mam taki dziwny objaw, Smart jest fajnie elastyczny, czuć za każdym razem jak ciągnie turbo ale jak przegonię go do powiedzmy 120km/h sprawia wrażenie jakby wszedł w tryb serwisowy i znika efekt ciągnięcia turbo, robi się mniej elastyczny, obroty maksymalne na N są 3400obr/min.

Myślałem, że to może EGR, ale wczoraj go wyczyściłem, auto jeszcze lepiej jeździło, aż do rozpędzenia dynamicznego do 120km/h.

Rano jak wsiądę to będzie znowu elastyczny... Jak podpinałem go pod komputer przy okazji wymiany węża i oleju i filtrów to były błędy EGR oraz szyny CAN (miałem choinkę przez chwilę, ale przeczyściłem styki i zalałem preparatem i już jest ok).

Co to może być?
 Odpowiedz
 obwd-crash 
Też tak miałem za sprawą egr /a w zasadzie emulatora, w którym użyty został niewłaściwy kondensator, reagujący na temperaturę, po wymianie na właściwy wszystko działa OK/. Auto przechodziło w tryb awaryjny bez zapalania kontrolki check engine. Do 3000obr/min ciągnął a potem kicha, mulił. Po wyłączeniu auta i włączeniu jak się nie przekroczyło 3000 obr/min było OK.
Może masz coś z EGR, załóż lepiej od razu emulator egr za ok 50zł i zapomnij o problemie, skoro już zaślepiłeś dolot spalin do egr i wyprowadziłeś odmę na zewnątrz poza dolot.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
 kolej 
(09.02.2014, 21:11)obwd-crash napisał(a): Też tak miałem za sprawą egr /a w zasadzie emulatora, w którym użyty został niewłaściwy kondensator, reagujący na temperaturę, po wymianie na właściwy wszystko działa OK/. Auto przechodziło w tryb awaryjny bez zapalania kontrolki check engine. Do 3000obr/min ciągnął a potem kicha, mulił. Po wyłączeniu auta i włączeniu jak się nie przekroczyło 3000 obr/min było OK.
Może masz coś z EGR, załóż lepiej od razu emulator egr za ok 50zł i zapomnij o problemie, skoro już zaślepiłeś dolot spalin do egr i wyprowadziłeś odmę na zewnątrz poza dolot.

Jeszcze nie zaślepiłem dolotu spalin i nie wyprowadziłem odmy, rozebrałem wszystko, pomyłem, przeczyściłem i założyłem z powrotem. Ale wiem już co i jak, więc w sekund 5 zamówię emulator, zaślepkę i podjadę do tłumikarza po rurę 42mm i wykonam zabieg.

Też mi się nie zaświeca check.

Zamówiłem, przed chwilą emulator i zaślepkę. Jak dojdzie to wykonam zabieg i zobaczymy.
 Odpowiedz
 Sebastian_O 
A gdybyś potrzebował to mam emulatory po 49 zł
Działają jak należy, sam na takim jeżdżę Smile Jak coś to pisz na PW
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] [450] Turbo,turbina - problemy, dane techniczne, szczegóły. Wątek ogólny/śmieciowy jaqub 137 49.314 19.06.2023, 11:42
Ostatni post: berthold61
  Brak błędu, nie odpala MateuszElk 0 561 28.01.2023, 22:31
Ostatni post: MateuszElk
  Smart F2 0.7 2003 - zmiana mocy / mapy? Savik 1 996 02.06.2021, 07:44
Ostatni post: damiano.o
  Brak mocy - maks predkosc 100-110 misiaczek 15 5.745 10.04.2021, 10:10
Ostatni post: Irenty
  450 cdi kopci na czarno, brak mocy na zimnym Slapi 15 4.915 03.03.2021, 15:14
Ostatni post: Vapor2005
  Napięcie na wtyczce wtryskiwacza - benzyna sewcio 19 7.120 25.01.2021, 09:25
Ostatni post: sewcio
  450/benzyna - jakie paliwo na silne mrozy? BogdanHa 0 1.117 18.01.2021, 18:53
Ostatni post: BogdanHa
  450/2000/benzyna - nie kręci rozrusznik, pstryka przekaźnik BogdanHa 5 2.364 04.11.2020, 19:26
Ostatni post: BogdanHa
  smart [450] łańcuch rozrządu benzyna 0,6 smarciuch 6 3.322 18.05.2020, 22:47
Ostatni post: wibi79
  nagła utrata mocy nobisz 11 4.036 10.05.2020, 10:53
Ostatni post: nobisz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu