Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] LAZY SMART

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] LAZY SMART
 LAZY. 
W  związku z niemocą tylnej wycieraczki, przy okazji zamontowałem dzisiaj takiego niewielkiego dzyndzlocha Wink 
Cały uchwyt jest pod spojlerem, a na zewnątrz wystaje sam gwint. Od środka i od zewnątrz antenka została uszczelniona. Przewód poprowadzony przez gumowy tunel wraz z innymi przewodami. Łaziłem wokół auta z godzinę i kombinowałem gdzie by tu ją zamontować. Nie mając odpowiedniego kątowego uchwytu żeby zamontować w trójkąciku po prawej stronie auta to wykombinowałem że łatwiej będzie w spojlerze. Antenka ma odpowiednią długość by nie dotykać końcem dachu jak szyba jest otwarta. Zewnętrzna  ingerencja to otwór 5mm w spojlerze, można go w każdej chwili zaślepić lub króciutką antenkę wkręcić- czysto ,,dla ozdoby"
Co do usterki wycieraczki to się troszkę zdziwiłem bo skorodowała kostka zasilająca z błahego powodu. Przepust wężyka był nadpęknięty i płyn spryskiwacza odrobinę psikał na silnik i kostkę. Wycieraczka raz działała, a raz nie. Czasem miałem od wewnątrz odrobinę załzawioną szybę.  Usterkę można naprawić po partyzancku sklejając przepust, lub rozwiercając go do większej średnicy i używając łącznika do wężyków. Przepust jest częścią plastikowej przegrody jak ktoś tego nie widział.


Załączone pliki Miniatury
   
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Lazy jest znowu online, usterka usunięta.
Teraz mogę się zająć sprawami bieżącymi. Beer
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Czy jakiś dobry człowiek trafił gdzieś na schemat 453? 
Potrzebna mi rozpiska gniazda licznika Wink 

Szukam, szukam i słabo mi idzie bo znaleźć nie mogę.


Załączone pliki Miniatury
       
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Pogoda była dziś sprzyjająca więc postanowiłem grzebnąć w kabelkach. Wymieniłem poprzednie CB na takie zupełnie maleńkie, uznałem że lepsze i tak mi nie potrzebne.  Poprowadziłem zasilanie wprost z akumulatora- mam tam takie przyłącza do urządzeń.
Podłączyłem poduchy foteli do instalacji i włączyłem zasilanie- nie strzeliło Laughing 
Wykasowałem błędy i wygląda na to że ten system działa poprawnie.
Wiosenne odkurzanko Wink 
Została dziura w nowo zbudowanej konsoli, ale mam już plan na jej zagospodarowanie.
Ogólnie została jeszcze kabelkologia do podłączenia która czeka już dość długo- domykanie okien, sterownik drl.
Schematu licznika nadal nie mam więc w tym kierunku  póki co kombinacji nie robię.
Ostatni zakup to laczki brabusa które uzupełnią przebrabusowienie smarta.  Tył i progi czekają od dawna, ale nie mam siły zabrać się za tłumik.
Do podłączenia został sub pod siedzeniem- kiedy?
Do podłączenia został głośnik  w tylnym boczku- kiedy? Jeszcze trzeba wytłumić bo plastiki aż trzeszczą Laughing 
Dywaniki Brabusa które kupiłem będą farbowane- kiedy?
Ja chyba nigdy nie skończę... No, a jeszcze pora na zmianę oleju przyszła bo strzeliłem kolejną dychę.

Kolejne dni to będzie dalsze grzebanko... kiedy wymienić chłodnicę klimy?


Załączone pliki Miniatury
           
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
No i teraz to jest to Lazy

Pozdrawiam Łysy13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
 Arczi100 
Przyjemnego dłubania
 Odpowiedz
 psuwacz 
Czapka to mi z głowy sama spada. Masz "psychofana" a szacunek nie tylko na dzielni. Ja na elektronice znam się jak koń na gwiazdach, więc mogę tylko podziwiać Smile
 Odpowiedz
 speedykielce 
(02.06.2019, 22:20)LAZY. napisał(a): Pogoda była dziś sprzyjająca więc postanowiłem grzebnąć w kabelkach. Wymieniłem poprzednie CB na takie zupełnie maleńkie, uznałem że lepsze i tak mi nie potrzebne.  Poprowadziłem zasilanie wprost z akumulatora- mam tam takie przyłącza do urządzeń.
Podłączyłem poduchy foteli do instalacji i włączyłem zasilanie- nie strzeliło  
Wykasowałem błędy i wygląda na to że ten system działa poprawnie.
Wiosenne odkurzanko Wink 
Została dziura w nowo zbudowanej konsoli, ale mam już plan na jej zagospodarowanie.
Ogólnie została jeszcze kabelkologia do podłączenia która czeka już dość długo- domykanie okien, sterownik drl.
Schematu licznika nadal nie mam więc w tym kierunku  póki co kombinacji nie robię.
Ostatni zakup to laczki brabusa które uzupełnią przebrabusowienie smarta.  Tył i progi czekają od dawna, ale nie mam siły zabrać się za tłumik.
Do podłączenia został sub pod siedzeniem- kiedy?
Do podłączenia został głośnik  w tylnym boczku- kiedy? Jeszcze trzeba wytłumić bo plastiki aż trzeszczą  
Dywaniki Brabusa które kupiłem będą farbowane- kiedy?
Ja chyba nigdy nie skończę... No, a jeszcze pora na zmianę oleju przyszła bo strzeliłem kolejną dychę.

Kolejne dni to będzie dalsze grzebanko... kiedy wymienić chłodnicę klimy?
Brawo!!!!

Też choruje na ten komputerek......

Jak przyjdzie pora będę podpytywal

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 cdi cabrio 
 Odpowiedz
 LAZY. 
Komputerek jest z instrukcją, zazwyczaj sam się adaptuje  w systemie, jedynie trzeba sobie przyciski podlutować do sterowania. Ja nie mogłem użyć dźwigni wycieraczek bo mam tempomat więc przycisk poleciał na obudowę speedometru. Dodatkowe przyciski wyprowadziłem przez szkło licznika. We wcześniejszych fotkach pokazywałem.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Nowe dywaniki brabiego z granatowych stały się czarne za sprawą lakieru do tkanin. Schną sobie powoli.
Podłączyłem w końcu mikrofon do radia i wyprowadziłem przy okazji kable sterujące ładowarką indukcyjną i wzmacniaczem do tuby pod fotelem i do dodatkowego głośnika co mam z tyłu w lewym boczku. Dodatkowy wzmacniacz jak i ładowarka sterowane są sygnałem z radia- radio działa to i ładowanie działa, wraz z radiem wzmacniacz.
 Radio ma w menu możliwość wyłączenia subwoofera i co za tym idzie odłączy sygnał sterujący  na ładowarkę i wzmacniacz.  Tak to sobie wykombinowałem na skróty.   Jutro po pracy kolejne akcje z kabelkami Wink 
Może w końcu domykanie szyb do końca podłączę?


Załączone pliki Miniatury
   
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu