Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] LAZY SMART

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] LAZY SMART
 Arczi100 
Toż to już Maybach
 Odpowiedz
 LAZY. 
Zwykłe SMARTERATI Laughing 
Dokładam to o czym nie pomyśleli w fabryce.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Ludzie kochani, najgorszemu wrogowi nie życzę. Wymieniłem dziś chłodnicę klimy.  Czy dobrze to zrobiłem to się okaże przy próbie szczelności. Stara chłodniczka rozsypała mi się w palcach.
Nowa to dziadostwo takie jak ich mało. Szersza chyba z centymetr bo nie szło jej upchnąć w plastikach. Namęczyłem się konkretnie, ale się udało. W mojej galerii na FB wrzuciłem mały film instruktażowy i fotki.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 obwd-crash 
(09.06.2019, 23:49)LAZY. napisał(a): Ludzie kochani, najgorszemu wrogowi nie życzę. Wymieniłem dziś chłodnicę klimy.  Czy dobrze to zrobiłem to się okaże przy próbie szczelności. Stara chłodniczka rozsypała mi się w palcach.
Nowa to dziadostwo takie jak ich mało. Szersza chyba z centymetr bo nie szło jej upchnąć w plastikach. Namęczyłem się konkretnie, ale się udało. W mojej galerii na FB wrzuciłem mały film instruktażowy i fotki.

Niestety były dwa rodzaje skraplaczy, konkretnie miały różne średnice tej rury z boku w której jest osuszacz. Inne były w przedliftach a inne w poliftach. Pamiętam, ze jak kupowałem z jakiegoś sklepu przez Internet (chyba był to sklep iparts), to oddzwonili i poprosili o nr VIN i sami dobrali właściwą Wink
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
 LAZY. 
Co się z francą naszarpałem to moje Laughing
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
No ale jest brawo

Pozdrawiam Łysy13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
 LAZY. 
Cóż mogę napisać? No to może to że po jakiś 4 latach w końcu mam zimno w środku.  Okres mobilizacyjny zaczął się w 2015 roku kiedy kupiłem chłodniczkę Laughing  Leżała tak sobie w zmaltretowanym od klamotów kartonie aż się doczekała montażu.  Olśniło mnie w końcu że mam dziś wolne i że  tuż za rogiem klimy nabijają.
Pojechałem, dzień dobry bo ja tu bym chciał...  A pan już grill wyrywa Very happy  I dokończyłem zdanie: sprawdzić szczelność i nabić.  Jak się okazało przy 20 barach trzymała szczelność więc pan ją nabił 450gram czy czego czynnika. Sprawdzamy i nie zaskakuje, kminię i kminię. No może w tym ma być 650 gram? Sprawdzamy po vinie - ma być 450.

No dobra jak jest nabita i szczelna to sobie resztę ogarnę. Zapłaciłem i jadę do domu. W głowie dwoi się i troi lista potencjalnych usterek. Wierci mi dziurę w głowie myśl że o czymś zapomniałem. Spojrzałem na konsolę i spojrzałem na włącznik nawiewu, coś mi się tam w głowie spięło i połączyło fakty. No ja prd.e przecież trzeba nadmuch włączyć. Włączyłem, naciskam przycisk klimy- świeci. Silnik lekko przysiadł, wentylatory ruszyły. Łapa przed kratkę i czekam, hmmm cienko coś, no ale dopiero włączona. Po jakimś kilometrze wyłączyłem bo na nosie mi się sople zaczęły robić Razz 

Na dzień dzisiejszy mogę napisać że została tylko jedna niesprawność jaką jest usterka prędkościomierza- cały czas zamykam budzik. I druga związana z regulacją świateł. Kolega z forum dostarczył układy, tylko nie ma komu robić. Zapewne w Lipcu to ogarnę.    Cieszę się bo domykam do końca wszelkie usterki, ale z braku czasu odkładane na potem.


Załączone pliki Miniatury
           
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 speedykielce 
(21.06.2019, 17:29)LAZY. napisał(a): Cóż mogę napisać? No to może to że po jakiś 4 latach w końcu mam zimno w środku.  Okres mobilizacyjny zaczął się w 2015 roku kiedy kupiłem chłodniczkę   Leżała tak sobie w zmaltretowanym od klamotów kartonie aż się doczekała montażu.  Olśniło mnie w końcu że mam dziś wolne i że  tuż za rogiem klimy nabijają.
Pojechałem, dzień dobry bo ja tu bym chciał...  A pan już grill wyrywa Very happy  I dokończyłem zdanie: sprawdzić szczelność i nabić.  Jak się okazało przy 20 barach trzymała szczelność więc pan ją nabił 450gram czy czego czynnika. Sprawdzamy i nie zaskakuje, kminię i kminię. No może w tym ma być 650 gram? Sprawdzamy po vinie - ma być 450.

No dobra jak jest nabita i szczelna to sobie resztę ogarnę. Zapłaciłem i jadę do domu. W głowie dwoi się i troi lista potencjalnych usterek. Wierci mi dziurę w głowie myśl że o czymś zapomniałem. Spojrzałem na konsolę i spojrzałem na włącznik nawiewu, coś mi się tam w głowie spięło i połączyło fakty. No ja prd.e przecież trzeba nadmuch włączyć. Włączyłem, naciskam przycisk klimy- świeci. Silnik lekko przysiadł, wentylatory ruszyły. Łapa przed kratkę i czekam, hmmm cienko coś, no ale dopiero włączona. Po jakimś kilometrze wyłączyłem bo na nosie mi się sople zaczęły robić Razz 

Na dzień dzisiejszy mogę napisać że została tylko jedna niesprawność jaką jest usterka prędkościomierza- cały czas zamykam budzik. I druga związana z regulacją świateł. Kolega z forum dostarczył układy, tylko nie ma komu robić. Zapewne w Lipcu to ogarnę.    Cieszę się bo domykam do końca wszelkie usterki, ale z braku czasu odkładane na potem.
Brawo Ty !!!!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 cdi cabrio 
 Odpowiedz
 Arczi100 
Teraz upały niestraszne
 Odpowiedz
 terminux 
Super.
Mi się przypomina jak kupiłem swojego smarkacza i klima miała być tylko do nabicia. Taa, no na pewno.
Pojechałem do klimiarza żeby wyciągnął resztę czynnika bo miałem wyrywać silnik. Jak jechałem włączyłem klimę na 2 stopień i coś tam niby dmuchało chłodem. Klimiarz podłączył maszynę, próbuje coś zassać a tu nic. Pusto. Podłączył kompresor, dmuchnął powietrzem a tu co wleciało tyle wyleciało. Okazało się, że były dziurawe węże. Potem jeszcze była dziurawa chłodnica.
Dlaczego o tym piszę? Bo mnie też szlag trafiał jak ją wpychałem - myślałem że to u mnie coś jest nie teges - jakieś przestawione mocowanie czy coś. A teraz już wiem, że to tak miało być. Więc jestem spokojniejszy. Swojego nadmuchałem ciśnieniem i stał tak kilka dni, żeby sprawdzić, czy jest szczelny. Jest Smile


   
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu