Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - świeca zapłonowa, problem ze świecą, wypalona, zalewa, mokra

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - świeca zapłonowa, problem ze świecą, wypalona, zalewa, mokra
#31
 Gość 
Jakoś ten zderzak zdjąłem... wypiąłem po 3 klipsy od błotników i zeszły, tą belkę za zderzakiem zostawiłem. Wymieniłem jak na razie tylko 2 świece bo mój sprzęt do zdejmowania fajek się popsuł... Mad Zamiast 2 cm miał coś ponad i już od góry nie chciał wchodzić między kolektor ssący a oprócz tego trzeba było go naginać do blaszek. Zaraz spróbuje to zdjąć nagiętym widelcem (z wyłamanym jednym szczebelkiem ze środka) tylko mama wyjdzie z kuchni Razz

I pytanie do osób które już wymieniły - czy na świecach też mieliście napis NGK i to oznaczenie BKR6EKE? Podobno NGK produkuje świece dla smarta ale czy umieszczałby na nich swój znak? Może poprzedni właściciel już wymieniał, ale na wszelki wypadek wole to zrobić jeszcze raz Smile
 Odpowiedz
#32
 Gość 
tak ja mialm taki napis.....a nie masz takego dlugiego klucza do srub z ruchomą główką ? z takim czyms wymiana trwa 10 min dzisiaj bylem swiadkiem tego
 Odpowiedz
#33
 jaqub 
czyzbys Kamil mowil o kluczu w ksztalcie literki T? ja ukrecilem dwa takie... najlepsza opcja to nasadka 16tka + przegub kardana + przedluzka + mega dobra grzechotka... a z widelcem to dobry patent moze byc Very happy z tym ze to trzeba jakis mega mocny bo ja robilem to blaszka od KOTWY takiej metalowej do obsadzania drzwi antywlamaniowych i mi sie tez wyginala tak mocno siedzialy te fajki...
 Odpowiedz
#34
 Gość 
Z odkrecaniem i dokręcaniem świec nie ma problemu, chodziło mi o ten klucz którym zdejmowałem fajki. Bo do odkręcania mam dobry sprzęt razem z kluczem dynamometryczym Smile Zrobiłem coś podobnego co było na evilution no ale nie ta średnica itd. (zresztą już pisałem) Smile
 Odpowiedz
#35
 Gość 
Waflo ponad 140 tys. przejechane to mam ja Razz
ale u mnie poprzedni wlasciciel robil juz (po twoich wskazowkach) sprawdzilem i widac silikon.....
co do swiec to podjechalem do warsztatu i jesli dobrze pamietam to za 50 mi zmienili.
 Odpowiedz
#36
 waflo 
Matekk mysle, ze tylko swiece produkowane przez NGK na zamowienie Smarta nosza logo tego auta. Procz tego firma ma przeciez prawo sprzedawac te swiece "samodzielnie" i firmowac je oczywiscie swoim logo...stad wlasnie symbol BKR6EKE na nich.

Ja osobiscie (w UK) nigdy nie spotkalem swiec z logiem Smarta (poza punktem sprzedazy w Smart Centre)....we wszystkich F2 siedzialy NGK albo Denso.

p.s. Przy wymianie swiec warto zwrocic uwage na kondycje starych (zanim sie je wyrzuci). Czesto lubia sie wykruszac porcelanki ktore z kolei moga porysowac gladzie cylindrow...

p.s.2. Kiedys (byc moze wciaz) na stacjach paliw mozna bylo kupic nasadowy klucz do swiec wraz z przedluzka i grzechotka. Jakosc pewnie nie najwyzsza, ale gwarantuje ze kazda swiece sie tym odkreci. Koszt (kiedys) to jakies 17zl.
 Odpowiedz
#37
 All-capone 
do 600 cm
tylko bkr6eke
najlepsze i tylko takie pasuja z ngk
pozdr


Wszystkie wiadomości proszę kierować na  Brzostek911@o2.pl 
 Odpowiedz
#38
 Gość 
Witam serdecznie,
Jaki jest problem przy wyjmowaniu świec w Smarcie? Słyszałem, że jakoś trudno zdejmuje się przewody. Może ktoś wymieniał i powie jak to zrobić krok po kroku. Słownictwo w opisie na evilution jest dla mnie niejasne.
 Odpowiedz
#39
 Gość 
powiem Ci ze to nic trudnegoSmile cala operacja jak wszystko idzie ok zajmuje 15 minutSmile krok po korku w skrocie:

1. Odkrecasz zderzak, 7 srubek, i go zdejmuesz, uwazaj na zabki z boku zeby nie pouciekalySmile

2. Potrzebujesz takie specjalne szczypce dlugie zeby zlapac za metal od gniazda i wyciagnac, za przewod nie radze prbowac nie ma sznasSmile

3. Odkrecasz swiecie i wymieniaszSmile

Naprawde bardzo prosta sprawaSmile tylko potrzebujesz 3 narzedzia: srubokret do odkrecenia zderzaka (tak jak masz tam na fotkach), szczypce bez kotrych to sie nie uda, klucz do siwec.

i po sprawieSmile

Pozdrawiam
 Odpowiedz
#40
 Gość 
Chciałem zobaczyć pierw w jakim stanie są obecne świece. Ale widzę, że aby się dostać do górnych to muszę kolektor odkręcić. Bo 2 letnie dziecko by tam rąk nie wcisnęło do świec Smile
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  450 0,6 T rozległy problem kontrolka oleju po uszczelnianu silnika Nietypowy Seba 5 4.742 14.04.2017, 15:13
Ostatni post: Gapa.
  450 cdi problem.Cieknie paliwo po tankowaniu do pełna,czy to normalne? wallace 3 3.226 27.02.2017, 18:37
Ostatni post: DJ123
  Smart 450 Problem z odpaleniem. Pomocy! miksell 53 28.185 09.03.2015, 22:01
Ostatni post: frygi
  [450] Problem po wymianie uszczelki pokrywy zaworów laurin 13 10.556 20.11.2012, 06:54
Ostatni post: ŁYSY13
  450 CDi - problem ze zmianą biegów na rozgrzanym silniku (spadek mocy) 6 8.232 22.01.2011, 15:06
Ostatni post: Guest



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu