Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

454 - wydech, metaliczny dźwięk dochodzący z podwozia.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
454 - wydech, metaliczny dźwięk dochodzący z podwozia.
#1
 mariusz.potempa 
Witam. Jakiś czas temu pozwoliłem sobie opisać problem dotyczący mojego samochodu. Problem jednak nie zniknął więc piszę ponownie. Chodzi o dziwny metaliczny dźwięk dochodzący z przodu samochodu. Dźwięk ten występuje tylko przy ruszaniu do przodu i czasami po zmianie biegu. Do tematu dorzucam filmik z nagranymi anomaliami. Pozdrawiam. Smile



WME4540301B068311
 Odpowiedz
#2
 "TOMEK" 
Prosta sprawa kolego na łączeniu rury wydechu przy silniku z kolektorem (przód auata przed sondą) masz w środku taki pierścień a z tego co pamiętam tylko ori do nabycia w S.C. za jakieś 70 - 100 pln i trzeba go wymienić. Będzie jak ręką odjął i opisane skrzypienia znikną a do wymiany weź sobie kogoś, kto ma czucie w łapach, bo będzie wykręcał sondę i żeby Ci jej nie ud*pił w ogniu walki.

Jak mi nie wierzysz to wjedź do kanału i psiknij jakimś WD40 czy innym ustrojstwem na to miesce, o którym mówię i skrzypienie na chwilę zniknie.

Gdybyś miał VIN w stopce od razu podał bym Ci numer części a tak lipa.
 Odpowiedz
#3
 mariusz.potempa 
Mimo wszystko wielkie dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam! Very happy A jeśli chodzi o nume VIN to jutro moge podać. Zapisze sobie go w stopce. Tak na przyszłość Smile
WME4540301B068311
 Odpowiedz
#4
 "TOMEK" 
Owe skrzypienie to wynik naprężeń pomiędzy silnikiem a układem wydechowym w tym miejscu i w przypadku wrąbanego pierścienia (dość grube dziadostwo) aktywuje się przy ruszaniu od zera i hamowaniu do zera a dla uzupełnienia to typowa przypadłość smartów kombi (454).

W 451 przedlift jest podobnie tylko tam jest taka cieniutka uszczelka, oczywiście z tyłu ta tym łączeniu skręcanym śrubami ze sprężynami na wydechu i też jak ją szlag trafi szybciej, na przykład gdy modujemy moc i mamy wyższą temperaturę spalin przy ostrzejszej zabawie, uszczelka idzie do nieba i zaczyna się popiskiwanie w czasie jazdy.

OT. VIN w stopce naprawdę ułatwia dyskusję w kwestiach technicznych zwłaszcza jak są osoby, które chcą i mogą udzielić merytorycznych odpowiedzi na forum z numerem OEM włącznie a tak, część pytań zostaje bez konkretnych odpowiedzi i już, zatem jak kto lubi nawet na przykładzie tego tematu, gdzie już wczoraj miałbyś konkret a nie ciach bajera.
 Odpowiedz
#5
 mariusz.potempa 
Tutaj mój numer VIN i już go sobie dodaje do stopki na przyszłość Very happy
VIN : WME4540301B068311
WME4540301B068311
 Odpowiedz
#6
 mariusz.potempa 
To znowu ja. Zajrzałem dzisiaj pod mój samochód ale niestety nic nie zauważyłem na łączeniu kolektora z rurą wydechową. Wygląda jakby było wszystko w porządku. Jeśli potrzeba to nagram jeszcze raz ten dźwięk ale tym razem na bardziej nagrzanym silniku (lepiej będzie słychać). Tak więc czekam dalej na propozycje i mam nadzieje że rozwiążemy ten problem. Pozdrawiam Smile
WME4540301B068311
 Odpowiedz
#7
 mariusz.potempa 
To znowu ja. Zajrzałem dzisiaj pod mój samochód ale niestety nic nie zauważyłem na łączeniu kolektora z rurą wydechową. Wygląda jakby było wszystko w porządku. Jeśli potrzeba to nagram jeszcze raz ten dźwięk ale tym razem na bardziej nagrzanym silniku (lepiej będzie słychać). Tak więc czekam dalej na propozycje i mam nadzieje że rozwiążemy ten problem. Pozdrawiam Smile2
WME4540301B068311
 Odpowiedz
#8
 ŁYSY13 
Sprawdź osłony termiczne idą po rurce tłumika pod spodem Rogaś miał problem doginaliśmy to sami w SC . Zobaczyłem film i twierdzę że posypał się wydech oberwana siarka . wejdź pod smarta i walnij drewnem w bok środkowego wydechu
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#9
 "TOMEK" 
Dzizusss ... a co ma tam być widać, skoro pierścień jest w środku w łączeniu rury wydechu i kolektora a jego numer A4544920156 i jego wymiana załatwia problem od ręki. Ja tak miałem w efie i kilku moich znajomych także ale jak chcesz to kombinuj dalej, bo rozumisz wolnośc rządzi i każdy ch*j na swój strój jak to godają w naszich stronach. Smile

Łysolu na 100% to jest to, co mówię patrząc po opisanych objawach i typowy problem w smartku kombi. Szlag trafił pierścień i skrzypi jak szlag przy ruszaniu, zmianie biegu i zatrzymaniu się do zera. Jakby posypał sie wydech telepało by non stop.
 Odpowiedz
#10
 ŁYSY13 
W czym jest problem dalej jak się nie sprawdzi . Podnieść smarta na podnośniku całego i zobaczyć dokładnie pierścień czy całość wydechu . Bo czy jedno czy drugie trzeba zmienić albo dokładnie ocenić .
Forum i pytania nie załatwi problemu samymi odpowiedziami
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [454] 1.3 dziwny dźwięk na postoju denon 1 1.406 22.12.2019, 14:52
Ostatni post: ŁYSY13
  [454] metaliczny dźwięk przy ruszaniu amgis 10 16.886 04.08.2018, 09:12
Ostatni post: szyja 1978
  [454] 454 - tłumik, tłumiki i zamienniki, wydech też Florek 8 6.023 05.05.2014, 10:58
Ostatni post: Paweł_Jumper



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu