Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] 451 Przeróbka manetki ze sterowaniem BC z Cabrio do Coupe

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] 451 Przeróbka manetki ze sterowaniem BC z Cabrio do Coupe
#1
Shocked 
 damiano.o 
Po wstawieniu licznika z BC musiałem wstawić manetkę do jego sterowania. Jako, że dostępną miałem tylko z Cabrio (czyli bez sterowania tylną wycieraczką i spryskiwaczem) a sam posiadam tylną wycieraczkę i spryskiwacz, trzeba było coś wymyślić, bo jednak z czasem brakowało mi tego sterowania. Robimy tak:
1. Rozkładamy obudowę manetki ORI oraz Cabrio - podważamy delikatnie wszystkie zatrzaski obudowy dookoła i rozkładamy ją ostrożnie, bo ze środka mogą wypaść elementy.
[Obrazek: 45e730b6c0a4.jpg]

2. Manetki obudowy mają takie same, włącznie z prowadzeniem ścieżek elektrycznych i PIN-ów wyjściowych. Różnica polega tylko na elemencie mocującym manetkę do obudowy, w którym to manetka wykonuje swoją pracę (zdjęcie poniżej: z lewej strony element z manetki ORI z prawej element z manetki Cabrio) - które również rozbieramy poprzez obustronne podważenie miejsc kotwiczenia (wysuwając rączkę z elementu mocującego). Z zewnątrz elementy mocujące obu manetek wyglądają identycznie, ale .......
[Obrazek: fe1dea8f9f79.jpg]

wewnątrz manetka Cabrio posiada blokadę (zaznaczoną na zdjęciu)
[Obrazek: cae127aa8fd0.jpg]

natomiast manetka ORI .............. NIE Smile
[Obrazek: 83bdcddd94af.jpg]

3. Następnie rączkę z manetki Cabrio wkładamy do elementu mocującego do momentu, aż zatrzaśnie się w miejscach kotwiczenia i po kolei składamy całość, zwracając uwagę na prawidłowe złożenie pozostałych elementów roboczych.
[Obrazek: 77315b781d59.jpg]

Drugą również składamy analogicznie Wink
[Obrazek: 8e5ecf9c17a0.jpg]

4. Po zatrzaśnięciu obudowy zewnętrznej manetki sprawdzamy poprawność jej działania, jeżeli jest OK to podłączamy i montujemy w miejscu przeznaczenia i cieszymy się działającą wycieraczką tylną oraz spryskiwaczem Very happy
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#2
 mj_320 
Muszę wykonać analogiczny zabieg. Fajny poradnik, tylko zdjęcia się nie wyświetlają. Możesz wrzucić ponownie, albo wysłać do mnie? Z góry dziękuję Smile

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka
_____________________________________
Czarny  Biały  Smile  F2 w trakcie procesu ulepszania Smile
Michał
http://smartklub.pl/t-zwykly-f2--14797?p...#pid134646
 Odpowiedz
#3
 damiano.o 
Zdjecia chyba wygasły na g.....nianym serwerze. Niestety nie mam już tych zdjęć ale myślę że po samym opisie dasz radę. Ważne żeby rączkę manetki osadzoną (na dwóch bolcach) w korpusie w którym pracuje podważać małymi śrubokrętami z dwóch stron jednocześnie wyciągając ja ze środka. Nieoceniona będzie ponoć drugiej osoby chociaż mi udało się samemu. W razie problemów pisz a jak będziesz potrzebował na PW podam Ci nr tel.

tapnięte z SG NOTE 4
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#4
 mj_320 
Dzięki. Spróbuję według opisu.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka
_____________________________________
Czarny  Biały  Smile  F2 w trakcie procesu ulepszania Smile
Michał
http://smartklub.pl/t-zwykly-f2--14797?p...#pid134646
 Odpowiedz
#5
 mj_320 
Opis okazał się przydatny. Dzięki.
Ja poszedłem trochę inną drogą i za pomocą dremela przerobiłem oryginalną obudowę cabrio.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka
_____________________________________
Czarny  Biały  Smile  F2 w trakcie procesu ulepszania Smile
Michał
http://smartklub.pl/t-zwykly-f2--14797?p...#pid134646
 Odpowiedz
#6
 damiano.o 
Super! Daj zdjęcia i opis bo nie każdy wie co to dremel i jak to robiłeś Wink może ktoś wykorzysta Twoją metodę Smile

Tapnięte z SG NOTE 4
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#7
 mj_320 
Niestety manetka już siedzi w aucie, a zdjęć nie zrobiłem. Jak ma się przed sobą obydwie wersje, to widać różnice, czyli to, co trzeba sfrezować.
Obiektywnie Twoja metoda jest nieporównywalnie prostsza i nie namawiam nikogo, kto nie musi z jakiegoś powodu stosować innej, do mojej. Ja miałem auto w warsztacie, więc nie miałem pod ręką manetki coupe, a chciałem sobie przygotować na wymianę tę z cabrio, stąd dremel.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka
_____________________________________
Czarny  Biały  Smile  F2 w trakcie procesu ulepszania Smile
Michał
http://smartklub.pl/t-zwykly-f2--14797?p...#pid134646
 Odpowiedz
#8
 damiano.o 
Nie ważne jaką metodą ..... ważne że zrobione i działa Smile

Tapnięte z SG NOTE 4
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [451] Zawias / Ogranicznik drzwi 451 coupé hubert.sz 0 1.008 13.09.2020, 07:25
Ostatni post: hubert.sz
  [451] Schemat dachu cabrio 451 CukierCK 4 1.617 20.07.2020, 22:01
Ostatni post: CukierCK
  [451] Smart 451 cabrio 0.800 CDI brak 1 biegu Leo 7 0 1.719 14.01.2019, 18:17
Ostatni post: Leo 7
  Manetki zmiany biegów Marek dg072 13 5.638 09.04.2018, 15:59
Ostatni post: Marek dg072
  Panel przerobka marcinmobil 5 3.940 11.01.2016, 06:56
Ostatni post: DaSza
  [451] Żarówki tablica rejestracyjna - Smart 451 cabrio Jacek2703 7 4.842 03.05.2014, 21:54
Ostatni post: Jacek2703



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu