Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[452] Przebudowa wydechu

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[452] Przebudowa wydechu
#1
 MarcinMe 
Witam serdecznie!
Przymierzam się do wrzucenia w mojego Smarta (Roadster 2004 82hp) wydechu janspeed. Jednak wcześniej naszła mnie myśl przebudowy wydechu. Od tak, z ciekawości. Mianowicie wydech, który znajduje się aktualnie to seryjna pucha z wylotem z lewej strony. Mam zamiar odciąć i zaspawać wylot a nowy zrobić na środku puszki z wylotem tak jak to jest w Brabusie czy Janspeed czy innych centralnie montowanych. Tu moje pytanie. Ktoś podejmował się już takich prób? Czy ma ktoś może rysunek wnętrza puszki seryjnego wydechu i może coś podpowiedzieć? Nie zaglądałem do środka a chciałbym wiedzieć co napotkam po drodze i jak doporowadzić końcówkę tak aby miało to ręce i nogi.
Pozdrawiam!
 Odpowiedz
#2
 ŁYSY13 
Żebyś miał podpowiedzi i zaintetesowanie to wpisz jaki to smart. Zawsze ułatwi

ŁYSY13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#3
 krzyss 
Nie słyszałem żeby ktoś to robił... jeśli Cie interesuje to sama puszke od roadstera moge ci opchnac za 200zl bedziesz mial do testowania. Brakuje w nim tylko flanszy do turbo, ale to zawsze mozna dorobic, a tak nie popsujesz sobie swojego tlumika.
Mysle ze jesli to ładnie zrobisz to jest to wykonalne. Ale dzwieku bym sie nie spodziewal jakiegos specjalnego...
 Odpowiedz
#4
 MarcinMe 
Dzięki za ofertę ale będę jednak bazował na swojej. Niedługo będzie co innego wsadzone także można wykorzystać bez sumienia to co ma zostać. Jak lepiej będzie myślisz? Ciachnąć otwór centralnie i założyć roździelenie na 2 wyloty czy 2 otwory i 2 proste rury z nich?
 Odpowiedz
#5
 krzyss 
Mysle ze to nie ma absolutnie znaczenia. Rób tak żeby było łatwiej spawać i żeby ładnie wyglądały końcówki.
 Odpowiedz
#6
 MarcinMe 
Jestem już umówiony ze znajomym spawaczem i będziemy w przyszłym tygodniu walczyć. Na bierząco postaram się przedstawić jak wychodzi i jak słychać. Pozdrawiam.
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu