Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Brak biegu - bieg 0

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Brak biegu - bieg 0
#1
 Martuchahaha 
Witajcie Smile

Jesli powtarzam wątek to przepraszam, ale nie znalazłam takiego problemu na forum.
Od miesiąca jestem szcześliwą posiadaczką Smarta Fortwo 450. Kilka razy zdarzyło mi się, że po zatrzymaniu Smark gaśnie.
Jak tylko próbuję go znowu odpalić wyświetla mi bieg 0 i nie mogę dalej przekręcić kluczyka. 
Poprzednik właściciel wspominał, że kostka była zalana. Wyciągnęłam, przeczyściłam. Problem dalej występuje, ale tym razem Smark nie gaśnie.
Po zatrzymaniu wrzuca bieg 0 i ruszyć nie można.

Czy ktoś wie, co może być przyczyną?
W załączeniu zdjęcie w trakcie awarii, tyle że tym razem na wyświetlaczu zamiast 0 nic nie pokazał.

Proszę o pomoc Smile

Marta    
 Odpowiedz
#2
 Smartie 
Cześć - ja miewam podobny problem i u mnie problemem jest "moduł komfortu"

Przesuń fotel kierowcy maksymalnie do przodu - zobaczysz wtedy nacięcie w wykładzinie. Przez to nacięcie dostań się do takiej plastikowej prostokątnej puszki. Otwórz ją i sprawdź jej stan - jeśli Twój smart ma przecieki to mogło coś w niej zaśniedzieć. Możesz po kolei wyjmować przekaźniki i wyczyścić ich styki (np. przecierając izopropylem). Będą tam też trzy wiązki kabli wpięte do tegoż modułu, sprawdź czy nie są poprzecierane czy naderwane.

To mała operacja a być może pomoże Smile Powodzenia!
 Odpowiedz
#3
 kasiunqa 
My w naszym smarcie mamy podobny problem, smart na razie stoi i czeka na nowy czujnik, ten na zdjęciu to nasz wykręcony cały zaśniedziały, mam nadzieje że u nas to tylko wina tego czujnika


Załączone pliki Miniatury
       

 Odpowiedz
#4
 mermen124 
(05.05.2016, 14:34)kasiunqa napisał(a): My w naszym smarcie mamy podobny problem, smart na razie stoi i czeka na nowy czujnik, ten na zdjęciu to nasz wykręcony cały zaśniedziały, mam nadzieje że u nas to tylko wina tego czujnika

Ten czujnik od czego jest? I gdzie go szukac?
 Odpowiedz
#5
 Martuchahaha 
Koledzy mechanicy podpowiedzieli, że czasami komputer świruje z powodu dużej ilości błędów. Autko stoi z odłączonym akumulatorem.
Dzięki za rady, dziś posprawdzam Smile
 Odpowiedz
#6
 CzesławCz 
A czy zdarzyło Ci się włączenie biegu zero w czasie jazdy ? Np. podczas ostrego hamowania ?
 Odpowiedz
#7
 Martuchahaha 
Nie, wyłącznie podczas zatrzymania.
 Odpowiedz
#8
 Szczecinsmark 
Witam odwieczny problem ze smarkiem  na wyswietlaczu jest A lub 1ano i R  a autko jedzie tylko do tylu zwinnie sprawnie pytanko czy w Szczecinie jest warsztat który umie naprawic taką usterke prosze o namiary
 Odpowiedz
#9
 mateo88 
(06.05.2016, 10:45)CzesławCz napisał(a): A czy zdarzyło  Ci się włączenie biegu zero w czasie jazdy ? Np. podczas ostrego hamowania ?

Witam, miałem dzisiaj taką sytuację. Poza tym zdarza się że zaświeca się kontrolka ABS i od ręcznego i nie mogę wrzucić biegu A ani R. Samochód odpala i pracuje równo, za to nie reaguje wtedy prędkościomierz. Jeżeli kontrolki zaświecą się w trakcie jazdy to można kontynuować jazdę na A ale po zatrzymaniu i wrzuceniu na N na pozycji A i R pojawia się 0. Jak dostać się do tej puszki o której mowa wyżej? Nie znalazłem nacięcia dywanika za fotelem kierowcy... Smart 450 rok 99
z góry dzięki!
 Odpowiedz
#10
 Lanser1910 
Cześć.Mi tez zanika na wyswietlaczu bieg , gdy ma problem z ruszaniem.Auto szarpie bo jakimś czasie wrzuci bieg jedzie dalej.Wszystko jest ok dopóki się nie zatrzymam.Szukam kogoś z SD w okolicy.Regulacja siłownika sprzęgła bez adaptacji nic nie pomogła
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwna praca 6 biegu StaryStar 2 1.315 13.02.2021, 20:06
Ostatni post: StaryStar
  6 bieg nie działa. yntek 4 2.668 13.06.2019, 22:04
Ostatni post: wibi79
  Nie można wrzucić R i N, wyświetla bieg 1 Panicz 8 5.277 08.06.2019, 09:11
Ostatni post: Panicz
  Czujnik biegu wstecznego ... Kefazz 16 7.556 05.07.2018, 00:00
Ostatni post: LAZY.
Sad [450] Problem dym ze sprzęgła przy ruszaniu/zmienie biegu ronin_s8 1 2.352 05.10.2017, 04:52
Ostatni post: mermen124
  Wrzuca 1. bieg i nie jedzie 125_p 17 8.872 01.06.2017, 09:49
Ostatni post: q-bikes
  Brak reakcji biegow Natalianm 3 3.660 14.05.2017, 14:42
Ostatni post: Kanapa
  rwie na 2 biegu przy ok 1500 obr/min CodeBoy 8 3.671 12.03.2017, 16:20
Ostatni post: CodeBoy
  fortwo 450 2004 0.8 CDI nie może wrzucić biegu DawidSavage 8 5.442 15.05.2016, 09:53
Ostatni post: DawidSavage
  450 CDI brak gazu w zakrętach a po wyjściu z zakrętu szarpie Janek 4 3.278 05.01.2016, 04:51
Ostatni post: kotomysz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu