Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Skraplacz klimy - kto może pomóc ?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Skraplacz klimy - kto może pomóc ?
#11
 LAZY. 
Szału nie ma, będę testował.
http://allegro.pl/chlodnica-klimatyzacji...31791.html

Jak kupowałem zestaw klimatyzacji zdjęty ze smarta to w rurach był  taki glut, czy to normalne? Taka kiślowata papka wyleciała z tych rur co pod podłogą siedzą.  Nie wiem czy jak takie gluty zobaczę w obecnym smarcie to mam bezwzględnie usunąć.
 Odpowiedz
#12
 All-capone 
Nie spotkałem tam jeszcze glutów , widac miałes więcej szczęscia Smile


Wszystkie wiadomości proszę kierować na  Brzostek911@o2.pl 
 Odpowiedz
#13
 lukskajwoker 
dziś wymieniałem. tragedia. dostęp masakra.
problemy które napotkałem - dolne śruby dolnej belki nie dało rady ruszyć. musiałem rozwiercać. na śrubach poległy na amen dwa torxy (niby CR-MO). potem okazało się, że zamiennik skraplacza ma otwór na śrubę (oryginał ma szpilkę) więc potrzeba długiej śruby którą trzeba wkręcić od czoła i będzie robić za szpilkę. dalej, jeden z oringów dostarczonych z nowym skraplaczem był za luźny. to te najważniejsze.
problemem było złożyć dwie rzeczy. nowy skraplacz jest chyba mm wyższy - problemem był dolny plastik który wchodzi pod skraplacz.musiałem napsikać smaru i podważyć płaskim śrubokrętem.najgorsza rzecz to zapięcie chłodnic tym kołkiem od tyłu - za wuja te wsówki/zapinki nie chciały mi wskoczyć.
ale złożyłem. krzyżak przy okazji nasmarowany. i lampa do wymiany się okazała - bo jakiś niemiec ją całą połamał....
 Odpowiedz
#14
 zleon 
Gratulacje! Ja miałem trzy śruby do rozwiercenia - ale to standard, miękkie są Smile wiertło wchodzi jak w masełko
Lampę można uratować, paski blachy na wkręty, odtwarzasz mocowania i lampa jak nowa
 Odpowiedz
#15
 All-capone 
(29.10.2016, 18:17)zleon napisał(a): Gratulacje! Ja miałem trzy śruby do rozwiercenia - ale to standard, miękkie są Smile wiertło wchodzi jak w masełko
Lampę można uratować, paski blachy na wkręty, odtwarzasz mocowania  i lampa jak nowa

Ile kosztowały wasze zestawy nie licząc połamanych wierteł i kluczy ?


Wszystkie wiadomości proszę kierować na  Brzostek911@o2.pl 
 Odpowiedz
#16
 zleon 
Ok 200 zł na alledrogo, pasował idealnie
 Odpowiedz
#17
 raffa 
Wątek stary, ale szukając nie udało mi się znaleźć dokładnych informacji.
W związku z tym, że przegląd u mechanika niebawem, to być może tym razem przy okazji skuszę się wreszcie na wymianę skraplacza klimatyzacji, który został zdiagnozowany jako dziurawy jeszcze przez Sławka prawie dwa lata temu. Jako, że mój dach się ściąga, a dodatkowo w lato jeżdżę jednak głównie na dwóch kółkach, to nie miałem ciśnienia, by robić to wcześniej. I dobrze, bo teraz pojadę z tym do Fachowca Smile
Do rzeczy: moja sprawdzona hurtownia motoryzacyjna do mojego silnika proponuje kilka skraplaczy. Valeo, Mahle, Delphi, Magneti Marelli, Hella i cała masa mniej znanych producentów osprzętu.
Po pierwsze - czy ktoś wie, czyja chłodnica klimatyzacji szła na pierwszy montaż? Czy zna ktoś jej wymiary? Albo przynajmniej dokładny model?
Jeden z kolegów w innym wątku pisał, że założono mu mniejszą, niż miał. Mniejszą do tego stopnia, że środka nabito o 30% mniej... To chyba znacząca różnica w rozmiarze musiała być.
Jak patrzę na produkty w hurtowni, to widzę, że wymiary mają następujący rozrzut:
Grubość: 16 / 20 mm.
Szerokość: 373 / 380 / 382 / 383 mm
Wysokość: 325,5 / 330 / 335 / 345 / 347 mm.

Moim zdaniem to robi dużą różnicę: 4 mm na grubości, 1 cm na szerokości, czy też ponad 2 cm na wysokości, to nie jest wartość pomijalna przy montażu...

Wiem, można zdemontować, wymierzyć, kupić taką samą. Ale w związku z tym, że mechanika nie mam pod domem, to zależałoby mi, by zrobić to za jednym posiedzeniem, a nie na raty Very happy

Jeśli były montowane różne, może ktoś wie, jak należy stwierdzić (poza wspominanym mierzeniem po rozebraniu), która znajduje się aktualnie na samochodzie?

Z góry dziękuję Smile
 Odpowiedz
#18
 kudlacz 
Dopiero w 2005 była jakaś zmiana, a tak to one wszystkie powinny być takie same. Różnice wymiarów wynikają z tego że producenci różnie je mierzą. U Ciebie powinna pasować NRF 35874, na alledrogo 291pln.
 Odpowiedz
#19
 LAZY. 
Ja mam polifta 450 i kupiłem za szeroką,  męczyłem się 4 godziny zanim ją upchałem w ten plastik.
Wsadzić po małych kombinacjach się da, ale lepiej zmierzyć.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] Pomoc Smarciarz15 6 447 13.12.2023, 11:55
Ostatni post: obwd-crash
  [450] Piszczy wentylator klimy ziomek1988 3 2.826 07.07.2015, 13:08
Ostatni post: kotomysz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu