Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[Media] Nowe wcielenie smart ED :)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[Media] Nowe wcielenie smart ED :)
#21
 filiproll 
czy ktoś przeliczał ile dziennie kosztowała by jazda elektrykiem? Obojętnie czy 451 czy 453
 Odpowiedz
#22
 damiano.o 
Mój Kolega który ma 451 ED wyliczył że jedno pełne ładowanie kosztuje go około 8,50 zł. Na ładowaniu jeździ około 5 dni robiąc po mieście 120 - 150 km (w zależności od temp. zew) czyli średnio liczmy 130km. 8.50/5=1,7 zł Smile na zrobione każde 26km dziennie

Tapnięte z SG NOTE 4
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#23
 filiproll 
czyli tanio, pytanie jak z bateriami i resztą eksploatacji?
 Odpowiedz
#24
 damiano.o 
No wiesz, baterie były kupione razem z autem - czyli stanowią jego wyposażenie. Ich eksploatacja polega na ..... ładowaniu i rozładowywaniu Wink  Na 10 lat może starczą, a to już dobry wynik Smile
Ja w hybrydzie mam gwarancje na akumulatory właśnie 10 lat Smile
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#25
 __BK__ 
Koszt jazdy samochodem elektrycznym przeliczamy według zużycia energii - średnio można uzyskać ok. 14 kWh na 100km dystansu. Na rachunku za prąd macie podaną cenę za 1kWh. Średnio powiedzmy ok. 0,60zł na 1kWH to daje 8,40zł za 100km.

Zasięg w poprzedniku 451 (3. gen.) 130km był zupełnie realny.
 Odpowiedz
#26
 yotomeczek 
Za samo paliwo wychodzi najmniej przy autach o napędzie elektrycznym. Jak doliczyć jeszcze koszty serwisu silnika spalinowego - wymiany oleju, filtra... i całą masę innych wydatków (jak regeneracja turbo, wtrysków, jakieś regulacje) - to przewaga auta elektrycznego pod względem kosztów rośnie.
Smarty ED mają skrzynię biegów czy nie? Miejskie auto elektryczne może mieć napęd direct drive Smile
Był ForTwo 0,8 CDi 41KM@59KM
 Odpowiedz
#27
 damiano.o 
Elektryk nie ma skrzyni w rozumieniu tradycyjnym. Jest albo jednostopniowa albo bezstopniowa Wink
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#28
 yotomeczek 
Czyli problem wymiany sprzęgła również odpada Smile
Był ForTwo 0,8 CDi 41KM@59KM
 Odpowiedz
#29
 damiano.o 
Oczywiście Smile Na podstawie swojego doświadczenia powiem Ci więcej - w Hybrydzie nie mam: sprzęgła, alternatora, rozrusznika, skrzyni biegów, koła masowego, dodatkowych kół pasowych i pasków napędzających kompresor itp. Wyeliminowano wiele elementów, które potencjalnie często miewają usterki :Very happy o te elementy mam mniej problemów Smile .......  na razie Wink
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#30
 Lolek 
Przez siedem lat w hybrydzie wymianie podlegały jedynie elementy z kół, opony klocki i raz tarcze.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe elektryki F2 i F4 Kanapa 0 2.788 21.05.2014, 00:50
Ostatni post: Kanapa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu