Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

CDI czy Benzyna? co lepiej? taniej?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
CDI czy Benzyna? co lepiej? taniej?
 HIREK 
(22.04.2016, 09:04)brat_hanki napisał(a): Hej, ja niestety też 70% jazdy to 3-4km, wiem, że tak nie powinno być i boli mnie to, ale taka specyfika mojego użytkowania samochodu i co zrobię?

Z mojego doświadczenia wynika iż się przyzwoicie rozgrzał CDI, zwłaszcza jesienią, to potrzeba dobrych 5km równej jazdy a nie mulenia w korkach. Ogrzewanie wtedy po prostu nie działa, elektryczny dogrzewacz w miejskim ruchu także słabo daje radę (bo nie działa na wolnych obrotach).
Do tego co Ty (i ja w sumie też) potrzebujesz to najlepszy byłby smart elektryczny, ale nie ten budżet. Jak szukałem smarka to _wszyscy_ moi znajomi, którzy mieli dłuższy kontakt ze smartami odradzali benzynę (z różnych względów). EGR mam ześlepiony, ale on już nie funkcjonował przed zakupem.

Jakbyś chciał bardziej używać smarta CDI w okresie zimowym na właśnie takie mulenie wokół komina to obowiązkowo webasto, ja smarta nie używałem przez jesień zimę ze względu na praktycznie brak ogrzewania w tych warunkach, w których ja go użytkuje. Alternatywę mam taką, że w dużym aucie mam webasto grzany ster i fotele, i po tych 3-4km jazdy do roboty to mam wskazówkę od temperatury silnika w pionie, a w kabinie pełen komfort. W smarcie zimą komfort dodatkowo pogarszają duże przeszklenia i brak tapicerki na słupkach nawet jak już nagrzejesz powietrze to czuć, że ciągnie od tych powierzchni zimno. Także u mnie kolejny tuning to będzie webasto, bo bez tego to auto na temperatury powyżej 15°C, ale ja nie lubię marznąć

Auta elektryczne, to na dzień dzisiejszy duża bariera finansowa dla mnie no i nie do końca rozwinięta technologia. Duży koszt wymiany baterii po kilku latach. Miało by to sens gdyby codziennie takie auto robiło choć 50-60 km. Dla 5-10 km dziennie przerost inwestycyjny.
 Odpowiedz
 Pavvel 
Na 5 km dziennie to Segway-a kup.
 Odpowiedz
 HIREK 
Mój sąsiad zaliczył upadek na Segway'u. Nogi połamane w kilku miejscach. Składany operacyjnie ze śrubami! Dziękuję! Poza tym, dziecka na tym nie podwieziesz, a i zakupów po drodze nie zrobisz...
 Odpowiedz
 Pavvel 
No to benzynowego smarta. Przy tak małych przebiegach zużycie paliwa nie ma znaczenia. Olej w silniku 0W40 - żeby lepiej smarował zimny silnik i wymiana 2x częściej niż normalnie.
 Odpowiedz
 psuwacz 
O właśnie. W olejowym wątku pisałem, że eksploatacja ekstremalna nie musi oznaczać zapinania Nurburgringu albo przeprawiania się przez tajgę w -40 gradusach. W ścisłej czołówce znajdzie się też jazda w mieście na małe dystanse. Jak najbardziej polecam wówczas wymianę oleju co 5kkm/12 miesięcy.
[Obrazek: 412338.png]        Dobrze gadam? Dodaj do REP-u, nie krępuj się! 
 Odpowiedz
 chrisz1796 
jak nie seagway - to rower - dużo zdrowsze i w razie potrzeby dziecko można p odwieźć. a jakbym szukał auta na 2,5 km, to hmm.
bez jaj. Zakładam że ktoś pytając o takie coś jaja sobie robi. masz 100 km w miesiącu do pracy i co chcesz zaoszczędzić? na paczkę fajek?
Wszytko inne Cię zabije, ja bym szedł w silnik wolnossący minimum 3.0, ale nie wiem czy nie lepiej w dobre buty.

ja kupiłem smarta, żeby rocznie oszczędzać ok 2000 pln, jak słyszę pytanie jak zaoszczędzić na dieslu na 5 km, to nasuwa mi się jedna odpowiedź - mniej pić alkoholu

PS

autem jeździ żona do pracy - 22 km w jedną stronę, ja rowerem też dojadę do pracy (62km w jedną stronę), więc nie kupujcie diesla na takie trasy.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupować benzyne czy CDI misiaczek 8 3.098 23.08.2018, 19:31
Ostatni post: IRIAD
  [450] Cabrio CDI ogrzewanie vs Coupe CDI MariuszB 11 7.098 26.03.2016, 18:16
Ostatni post: MariuszB
  czy warto kupic cdi 100 000km rok 2002 darkowak 18 10.886 22.09.2008, 18:33
Ostatni post: miksell



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu