Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

CDI czy Benzyna? co lepiej? taniej?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
CDI czy Benzyna? co lepiej? taniej?
#21
 All-capone 
Bardzo proszę o opinie użytkowników CDI którzy przesiedli się z benzyny na CDI.
Wielu ludzi nie bardzo wie jak wielka jest różnica pomiędzy kosztami eksploatacji tych samochodzików.
Mam na myśli naprawy oraz koszt tankowania. Z moich doświadczeń wynika ze diesel średnio pali 3,8 zaokrąglę do 4 litrów, a benzyna z relacji innych średnio 6 litrów. Te dwa litry paliwa to 9,- zł ale praktycznie wyjdzie to 10zł. Zakładając ze ktoś robi w ciągu roku 10 tyś. km to wydatek większy o 1tys zł rocznie.
Co do serwisu to proszę o info samych użytkowników CDI, którzy mieli wcześniej benzyniaki
mam nadzieje że są tu takowi Very happy ???


Wszystkie wiadomości proszę kierować na  Brzostek911@o2.pl 
 Odpowiedz
#22
 jaqub 
600-tka nie spali 6-ciu litrów... wg mnie min. 6,5 a właściwie 7 litrów na 100km... mam na myśli jazdę typowo mieszaną, to znaczy trasa + normalne miasto z korkami itp..
 Odpowiedz
#23
 All-capone 
słyszałem różne opowieści od 5 do 7 litrów więc założyłem średnią 6, to podobnie jak cdi, na prawde rzadko który smart pali 3,5.
Przy normalnej jeździe trzeba założyć 4 litry i pod warunkiem ze wszystko jest w nim sprawne.


Wszystkie wiadomości proszę kierować na  Brzostek911@o2.pl 
 Odpowiedz
#24
 jaqub 
Wg mnie koszty serwisu będą podobne/zbliżone. Oleju wchodzi podobna ilość, jego koszt tez jest podobny... to samo z filtrami itp... nie wspominając już że to te same auta (różnia się silnikiem) a reszta podzespołów (klocki/tarcze/amory) są takie same... oczywiście jeśli mamy na myśli serwis poza ASO...
 Odpowiedz
#25
 Gość 
Troszkę się zdziwiłem jak napisałeś ten temat ALL.
Bo kto może wiedzieć więcej na temat kosztów serwisów benzyny i CDI, niż TY Wink
Co do kosztów to ja liczyłem je przed zakupem, wyszło że jak będę jeździł 3 lata smartem to zupełnie bez różnicy jakiego kupie bo albo będę płacił więcej na codzień lub na początku - przy zakupie. To wychodzi właściwie na zero. Przy dłuższym użytkowaniu lub na prawde dużych przebiegach dopiero korzystniej jest kupić CDI.

Mnie do CDI przekonały opinie o jego trwałości, w ogóle się nie znam na naprawach samochodów i bałem się że kupie bardzo dobitą benzynę Wink.
 Odpowiedz
#26
 PKO 
(06.06.2008, 11:44)All-capone napisał(a): Bardzo proszę o opinie użytkowników CDI którzy przesiedli się z benzyny na CDI.
Wielu ludzi nie bardzo wie jak wielka jest różnica pomiędzy kosztami eksploatacji tych samochodzików.
Mam na myśli naprawy oraz koszt tankowania. Z moich doświadczeń wynika ze diesel średnio pali 3,8 zaokrąglę do 4 litrów...

i mój dokładnie tyle pali wczoraj sobie sprawdziłem Smile
oczywiście z rakietowym oprogramowaniem wyszło 3,8 litra na100km

mój kolega ma "600" i pali mu miedzy 6 a 7 litrów

(06.06.2008, 11:44)All-capone napisał(a): ... a benzyna z relacji innych średnio 6 litrów. Te dwa litry paliwa to 9,- zł ale praktycznie wyjdzie to 10zł. Zakładając ze ktoś robi w ciągu roku 10 tyś. km to wydatek większy o 1tys zł rocznie.
Co do serwisu to proszę o info samych użytkowników CDI, którzy mieli wcześniej benzyniaki
mam nadzieje że są tu takowi Very happy ???

nigdy nie miałem benzyniaka ale właśnie jak już wcześniej pisałem ma mój kolega no i nie wiem czy jest taka ekonomiczna na codzień i przy dłuższej eksploatacji:-?
silniki CDI są bardziej trwale i zaoszczędza się na remontach(nie małe sianko) oszczędza się też na paliwie (ale tylko na mniejszym apetycie bo cenowo olej napędowy jest droższy). Benzyniaki maja jedyna zaletę oszczędność na wymianie oleju(benzyniak co 15tkm a CDI co 12,5tkm)

pozdr
 Odpowiedz
#27
 Gość 
co do kosztów eksploatacyjnych (z wyjątkiem paliwa), to rzeczywiście poza naprawą benzyny po 100 tyś. km nie ma praktycznie różnic. Różnią się charakterystyką przyspieszania itp- jak to różnica pomiędzy benzyną a dieslem. mój diesel pali 4-5 miasto i korki a benzyna pali mi około 6-7. zależy kto jeździ. Potrafią się zmieścić w 4,5 l/100 km w benzynie (ale nie wiem jakim cudem ale fakt).
cena zakupu diesla jest większa i cena sprzedaży też. kwestia kto ile ma kasy na początku. Diesle mają zazwyczaj lepsze wyposażenie i mało jest z niebieskim środkiem. właśnie szukam diesla (mój czwarty smart) bez niebieskiego środka . jakby ktoś wiedział proszę o info.
 Odpowiedz
#28
 All-capone 
Miałem sporo diesli w wersji PURE, co do przyspieszenia to na moim programie mocniejsza benzyna 54kM musi się mocno napocić by dogonić cdi a 45kM nie ma czego szukać .
Wątek założyłem by był tu zbiór niezależnych opinii, ocen doświadczeń tak by ktoś kto chce kupić smarta miał jasny obraz - ja zazwyczaj mam jakiegoś diesla do sprzedania więc jak będę zachwalał to może to wyglądać na stronniczość.
Mam cdi (do sprzedania - ale tradycyjnie nigdzie tego nie ogłaszam bo wydaje mi się zawsze ze coś tam jest jeszcze do poprawienia i jak to zrobię to dam ogłoszenie ale w rezultacie ktoś mnie podpytuje o auto i siedzę ostatniego dnia 20 godzin by było wszystko tak jak lubię) z środkiem czarno granatowym - taki który pojawił się po październiku 2001 roku


Wszystkie wiadomości proszę kierować na  Brzostek911@o2.pl 
 Odpowiedz
#29
 Gość 
Ja baaardzo długo się wahałem ( zanim podjąłem decyzję o zakupie ) czy benzyna czy diesel. Za dieslem przemawiało spalanie za benzyną zaś to łatwo było dostać kabrioleta na którego choruje do tej pory. Myślałem też o brabusie. . . W końcu kupiłem cdi (nie kabrio Sad )

Wracając z nim z nad morza bez klimatyzacji spalił mi w trasie nie wiele ponad 3 litry.

Teraz jeżdżąc tylko po mieście pali nieco ponad 4 l. Założyłem mu ostatnio 9 większe ) kółka brabusa i w tej chwili z klimatyzacją po mieście w dość krótkich odcinkach pali pod 5 l. Uważam że jest to jego max. gdyż nie jeżdżę oszczędnie...
 Odpowiedz
#30
 kamill 
I parkujesz min w okolicach ul . Jana Pawła czasami ? bo ze 3 dni temu widziałem srebrnego na Brabusach Razz
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupować benzyne czy CDI misiaczek 8 3.098 23.08.2018, 19:31
Ostatni post: IRIAD
  [450] Cabrio CDI ogrzewanie vs Coupe CDI MariuszB 11 7.099 26.03.2016, 18:16
Ostatni post: MariuszB
  czy warto kupic cdi 100 000km rok 2002 darkowak 18 10.886 22.09.2008, 18:33
Ostatni post: miksell



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu