Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Smart by wirdar

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Smart by wirdar
#41
 obwd-crash 
Po wymianie turbiny na regenerowaną, za każdym razem musiałem ustawiać zawór upustowy (wastegate), gdyż jego ustawienie na "maszynie", cokolwiek to by znaczyło, pozbawiało auto pełnej mocy. Dotyczyło to 2 aut poliftowych, w których turbiny się rozpadły na dolocie, w jednym po około 130 tys. km w drugim po około 180 tys. km.
Jeżeli zawór jest przewidziany do Smarta, to zrób tak jak ja. 
Najpierw zrobiłem tak w przedlifcie przy około 160 tys. km - który obecnie ma prawie 350 tys. km, gdyż tez wydawało mi się że brakuje mu mocy.
Poluzuj obydwie nakrętki, by dźwigienką dawało się swobodnie przemieszczać od jednego do drugiego skrajnego położenia. 
Następnie przesuń dźwigienkę do lewego skrajnego położenia i zablokuj nakrętkami. Po tym zabiegu miałem max moc i ciśnienie do około 1,21÷1,23 kPa lub około 2,21÷2,23 kPa jak kto woli - w zależności co przyjmiemy jako poziom odniesienia - ciśnienie doładowania czy ciśnienie absolutne.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#42
 wirdar 
Zrobię jak piszesz i zobaczymy co wyjdzie z mocą Smile 
A czym sprawdzałeś ciśnienie?
Coś podobnego?
https://pl.aliexpress.com/item/Car-Gauge...278.XDPHss
Wydaje mi się też że więcej pali tzn. przekroczył 4 litry może tu chodzi o te doładowanie i jak SAM steruje tym silnikiem pod obciążeniem?
 Odpowiedz
#43
 obwd-crash 
ELM327 Bluetooth za około 25zł i darmową aplikacje na telefon pod Windows, nie mam Androida bo używałbym Torque.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#44
 wirdar 
Wykręciłem świeczkę bez problemów wysiadła Beru
   
Przed wykręcaniem trochę pojeździłem żeby nagrzać silnik i i coś nowego mnie spotkało
   
Te lampki zostają czasami jak spuszczę ręczny po parkowaniu ale nie za każdy razem.
Z samochodem jest chyba wszystko OK.
Znowu mam orzech do rozgryzienia Smile
Zauważyłem że jak lampki świecą to ELM327 nie dostaje niektórych informacji od SAM-a
   
Tutaj brakuje prędkości z OBD2,obrotów silnika i doładowania jak lamki zgasną po następnym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy.
Kiedyś odkryłem że mój licznik pokazuje około 5 km/h mniej niż prędkościomierz GPS z telefonu zrobiłem też próbę z Suzuki.
50 km/h to dokładnie w połowie między 50 a 60 na liczniku Smile
 Odpowiedz
#45
 Lolek 
Mniej? Nietypowo, zwykle zawyżają.
 Odpowiedz
#46
 wirdar 
Bogu dzięki wiosna i mogę pracować w garażu bez ogrzewania Smile

Szukam dlaczego zaczęła mi ciężko się kręcić kierownica a przy okazji płukanie w instalacji a potem nowy płyn. 

   
 Odpowiedz
#47
 wirdar 
Gdy wracałem z pracy zgasł mi silnik i zapaliła się check engine.
Nie chciał się uruchomić sprawdziłem ELM327 i wyszło
   
 Wykasowałem błąd i pojechałem dalej.
Zdarzyło mi się już drugi raz,pierwszy raz był z 200 km wcześniej
Kasuje dokładnie bo w drugim szukaniu błędów nic nie znajduje i silnik odpali.
Gdy miałem spaloną świecę żarową to też kasowanie błędu było tylko że ponowne sprawdzenie pokazywało błąd bo spalona świeca dalej była.
Tutaj coś nowego z kasacją Smile
Do trzech razy sztuka zrobię jutro 100 km sprawdzę czy znowu zdechnie a ja go kasacją naprawię Smile  bo jeszcze nie wiem co nowego mogło się sfajdać Evil or very mad  

ps.
Na Evilution piszą że ten błąd ma coś wspólnego z kontrolą dozowaniem paliwa i chyba tak jest bo gdy kręciłem rozrusznikiem z tym błędem to robił wrażenie jakby ON nu zabrakło.
 Odpowiedz
#48
 wirdar 
100 km dzisiaj zaliczył bez błędu Smile 
Ale pojechałem jeszcze na zakupy i znowu check engine Evil or very mad 
Akurat zbierałem się wprzedzć miałem chyba ze 110km/h i zapaliła się lampka.
Chyba zrobię test i pojeżdżę tak na maxa i zobaczę czy wtedy szybciej lamka się zapali.
Oczywiście do domu dojechałem po kasacji błędu z komórki Smile więc jak na piątek i 13 nie było tragicznie Smile
 Odpowiedz
#49
 wirdar 
W poniedziałek na wjeździe do garażu znalazłem takie coś
   
Chyba już nigdy nie znajdę kawałka pękniętej sprężyny amortyzatora Smile
   
 Odpowiedz
#50
 wirdar 
Jeździmy dalej do pracy 350 km na tydzień
Znalazłem i naprawiłem P0251 i jedziemy dalej.
Kiedyś napiszę co było przyczyną tego błędu.


Załączone pliki Miniatury
   
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu