Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Padnięty kompresor klimatyzacji

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Padnięty kompresor klimatyzacji
#11
 BASTOS 
Moźe sprzęgło do wymiany.
"Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem"
 Odpowiedz
#12
 denveco 
Załącza się jak widać kilka postów wyżej.
 Odpowiedz
#13
 krzyss 
Ej, opis ewidentnie wskazuje na pad kompresora... jesli dzialal w trakcie jazdy a na postoju nie to typowy objaw padajacej sprezarki klimy...
 Odpowiedz
#14
 denveco 
Sądziłem że mogło to być spowodowane np mała ilością czynnika ale zajechałem do warsztatu od klimy, spuścili ciut więcej niż było zalecane w tym aucie sprawdzili ciśnieniowo (układ.nie ma wycieków) nabili ponownie a klima dalej ciepła.
 Odpowiedz
#15
 denveco 
A druga kwestia. Nie wiem czy kupno używanego np na allegro będzie słuszne. Tzn nie wiadomo też w jakiej kondycji jest sprężarka ale kwestia tego czy do różnych silników jest ta sama sprężarka? Czy do mojego 600ccm 54KM podejdzie bez problemu używka od 700ccm lub 800ccm diesla? Nowa (albo po regenracji) z kolei kosztuje chyba z 600zł... tak więc trochę sporo
 Odpowiedz
#16
 denveco 
A więc... dzisiaj sprawdziłem czy na osi tego koła kręci się także śruba... Ku mojemu zdziwieniu po załączeniu klimy nie kręci się nawet ta druga część koła zaznaczona na zielono która była zaznaczona kilka postów wcześniej na foto. Mimo że obroty wzrosną po załączeniu przycisku to się nie kręci. Wcześniej jak pisałem post jeszcze żyło... Czyżby już całkiem wyzionęła ducha czy marodził się inny problem??
 Odpowiedz
#17
 shagger 
Sprezarka nie ruszy jak brakuje czynnika lub go nie ma.Za sprezara na rurce jest wlacznik cisnieniowy.Zdejmij przewody i zewrzyj je ze soba,Odpal,zalacz i powinno sprzeglo sprezarki zaskoczyc.
 Odpowiedz
#18
 denveco 
Rzecz w tym że mając auto półtora roku pojechałem do warsztatu od klimy by sprawdzili układ bo klima nic nie chłodziła. Spuścili czynnika ciut więcej niż zalecane do tego auta, sprawdzili ciśnieniowo i układ szczelny, nabili spowrotem. Ale po odpaleniu auta i przy podłączone aparaturze manometry nie wykazały żadnej reakcji a powinny się wychylić. Więc stwierdzili że sprężarka zdechła bo nie generuje ciśnienia. Ten włącznik ciśnieniowy za sprężarką czyli jakby przed sprężarką idąc w kierunku przodu auta? Tam nie idzie ręki włożyć a co dopiero jeszcze coś tam znaleźć i wypinać Wink
 Odpowiedz
#19
 obwd-crash 
Po wymianie sprzęgła u mnie klimatyzacja też przestała działać. Choć faktycznie nie wiem czy działała przed wymianą sprzęgła, bo to było wczesną wiosną. Czynnik nie był spuszczany z układu - sprężarka odkręcona od silnika i podwieszona w komorze silnika. Okazało się podobnie jak u Ciebie ciśnienie jest, sprężarka nie rusza, po szczegółowym przeglądzie instalacji elektrycznej znalazła się przyczyna, wtyczka od sprzęgła była nie dopięta - brakowało około 1mm. Teraz klima działa. 
Może u Ciebie tez gdzieś taki elektryczny chochlik siedzi - brak styku lub właściwego wpięcia wtyczki. Słyszałem, że czasami kruszy/łamie się przewód od czujnika w obudowie sprężarki.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#20
 denveco 
Ubiegłego roku przy włączonej klimie było chłodno ale tylko w trakcie jazdy i to ledwo co a na postoju to w ogóle nic nie chłodziła. W ciągu zimy też ją odpalałem choćby by szyby odparowały. Tera gdy się zrobiło cieplej to zadziałała tylko raz i to ledwo co. Dzień później już brak życia. Dlatego pojechałem do klimatologów bo sądziłem że czynnik się skończył, okazało się że był, ciśnienie układ też trzymał. Ale manometry ani drgnęły. Te sprzęgło się kręciło w trakcie odpalonej klimy i auto wzrastał obroty teraz kliame jak włączą to obroty też rosną ale sprzęgło już nie obraca. Gdzie szukać tych wtyczek i czy bez kanału i/lub opuszczania silnika do nich dojdę?
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu