Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Dodatkowe ogrzewanie.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Dodatkowe ogrzewanie.
#1
 miksell 
Witam.
Wyczytałem, że mój smart Cdi ma jakieś dodatkowe ogrzewanie. Jak daje suwak temperatury na max to włącza się ładna lampka na konsoli informująca, że jest to włączone. Ale jak to działa, bo nie kapuje... Wink
Jak sprawdzić, czy to w ogóle działa Wink
 Odpowiedz
#2
 Sebartus 
Działa ale odczujesz to dopiero znacząco jak temperatura na polu spadnie powiedzmy do -20 stopni i wówczas włączysz zwykłe ogrzewanie a potem dogrzewanie i zobaczysz że różnica jest znacząca. Teraz tego niewyłapiesz Razz

 Odpowiedz
#3
 miksell 
A jak na zimnym silniku włączę na maksa grzanie to od razu będzie grzać? Czy jest to tylko "wspomaganie" ogrzewania?
 Odpowiedz
#4
 Sebartus 
wspomaganie Smile

 Odpowiedz
#5
 Gość 
Sebartus to we wszystkich smartach jest ? CDI ? BENZYNA ? :-?
 Odpowiedz
#6
 Sebartus 
wydaje mi się że tak, przesuń pstyczek od ogrzewania max w prawo to Ci się włączy taka pierdołka na wyświetlaczu ( jak dobrze pamiętam to koloru pomarańczowego ).

 Odpowiedz
#7
 Gość 
wow jeździłem całą zimę i nie widziałem nic :-? muszę to jutro sprawdzić, ale wydaje mi się ze ja tej opcji nie mam.

Jutro dam znać Smile
 Odpowiedz
#8
 Lolek 
To jest tylko w cdi, grzałka elektryczna zainstalowana w kanale nadmuchu powietrza. Pobiera dużo prądu, należy jej używać gdy silnik jest zimny, potem już nie. Smile
Lolek - motoparalotniarz
 Odpowiedz
#9
 Gość 
Potwierdzam,dodatkowe ogrzewanie,lub jak kto woli wspomaganie ogrzewania mają tylko wersje CDI ze względu na dość powolne osiąganie temperatury przez silniki diesla Sad
silniki benzynowe temperaturę osiągają dużo szybciej.
Po przesunięciu suwaka temperatury do końca zapala się lampka koloru żółtego,prawa strona licznika,trzy falujące strzałki skierowane z góry do dołu Laughing
Ponoć niektóre wersje cabrio posiadają również tę opcję,lecz nie sprawdzałem.
 Odpowiedz
#10
 Gość 
No dokładnie ja tego nie mam (benzyna) Sad nie no ale płakać nie będę bo w zimę jest ciepło w smarcie 8-)
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad 450 cdi = Elektryczne ogrzewanie dodatkowe nie działa ??? 47 20.974 27.10.2023, 01:05
Ostatni post: chris2
  0,8 cdi ogrzewanie elektryczne jak sprawdzic kiniu_gd 2 3.046 28.10.2015, 10:09
Ostatni post: kiniu_gd
  Dodatkowe półki? chadie 1 2.083 26.11.2013, 14:53
Ostatni post: salam82
  Elektryczne ogrzewanie dodatkowe nie działa ??? 0 2.983 mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu