Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Awaria silnika ,skrzyni?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Awaria silnika ,skrzyni?
#11
 LAZY. 
Na forum jest niejedna osoba która to ogarnie, problemem jest miejsce gdzie stoi smart.
Pod fotelem kierowcy masz pod dywanikiem moduł? Nie wiem jak jest w naleśniku, bo nie miałem okazji luknąć.
Zastanawiam się czy to wina modułu któregoś, braku zasilania czy uszkodzonej wiązki.
Jeszcze ewentualnie przejrzyj kostkę licznika.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
#12
 przemolka1 
Dogadałem się z Gizbernem wysyłam mu SAMA kluczyki i sterownik silnika i zobaczymy co z tego wyjdzie
 Odpowiedz
#13
 przemolka1 
Pod siedzeniem kierowcy nic nie była ale dla pewności wyciągnąłem fotel pasażera i tam znalazłem moduł ESP ale wyglądał jak nówka zero wody i wilgoci. Jak wyjąłem komputer silnika to jak go powąchałem to wydawało mi się że śmierdział taką przegrzaną elektroniką ale to może złudzenie.
 Odpowiedz
#14
 przemolka1 
wczoraj dotarły do Gizberna moje komputerki no i niestety w sterowniku silnika jest wypalona dziura . Gizbern powiedział że jakieś dziwne to uszkodzenie i że może być gdzieś zwarcie w samochodzie. Może ktoś wie gdzie mniej więcej szukać? Bo boję się że jak założę nowy komp to żeby go szlak nie trafił od razu.
 Odpowiedz
#15
 damiano.o 
Obawiam się, że to jak szukanie igły w stogu siana Zwarcie może być wszędzie, łącznie z tym, że mogło wystąpić w samym sterowniku np. pod wpływem jego mikro rozszczelnienia lub kondensacji jakiegoś oparu.

Tapnięte z SG NOTE 8
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#16
 przemolka1 
Też tego się boję dzisiaj przejrzałem całą wiązkę znajdującą się w komorze silnika i pod kierownicą i w bagażniku nic niepokojącego nie zauważyłem. Przyjdzie nowy sterownik to zaryzykuję bo i tak nie mam wyjścia jak go zamontować, zobaczymy co będzie. Mam nadzieje tylko że to uszkodzenie nastąpiło przez sam komputer silnika a nie przez instalacje elektryczną
 Odpowiedz
#17
 przemolka1 
Koledzy ręce już mi opadają , dotarł do mnie nowy sterownik od Gizberna (wielkie dzięki mu za to) a ściślej mówiąc dwa sterowniki , Gizbern dał mi jeden na próbę który czasami nie reagował na gaz. Zamontowałem ten uszkodzony i samochód odpalił od pierwszego zadowolony przejechałem jakieś 30km po mieście i kawałek przegoniłem po autostradzie wyglądało wszystko wyśmienicie. Następnego dnia rano chciałem pojechać do pracy ,odpaliłem ruszyłem przejechałem jakiś 1km dojechałem do skrzyżowania zatrzymałem się przepuszczając inne samochody i dodałem gazu smart skoczył tak jakbym za szybki puścił sprzęgło i zgasł . Odpaliłem i nie reagował na gza (To co mówił Gizbern ) ale zgasiłem odpaliłem ponownie dodałem gazu i było ok więc puściłem sprzęgło smart znowu strzelił ze sprzęgła i koniec jedna kreska i już nie odpaliłem.Mam jeszcze jeden dobry sterownik ale teraz boję się go zamontować , koledzy co radzicie?
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Docieranie silnika dar7914 1 1.240 21.03.2021, 18:36
Ostatni post: Vapor2005
  [450][452] Temperatura silnika honzik07 12 2.724 06.02.2021, 09:36
Ostatni post: Lolek
  [452] Najdroższy cheeseburger.... Awaria silnika i inne uszkodzenia premo 42 11.126 24.05.2019, 18:54
Ostatni post: Kanapa
  [452] Rozruch Silnika MarcinMe 4 3.814 06.04.2016, 10:39
Ostatni post: MarcinMe
  452 - zapaliła się żółta kontrolka skrzyni/silniczka modusoperandi 10 6.108 28.09.2014, 11:12
Ostatni post: modusoperandi
  [452] problem z otwarciem pokrywy silnika adams 5 6.639 21.07.2014, 08:33
Ostatni post: adams
  [452] Nierówna praca silnika synjana 9 7.981 03.07.2014, 17:51
Ostatni post: D1-Pati
  [452] Poduszki Silnika Cassidy 4 3.438 01.08.2013, 11:39
Ostatni post: jakubo
  Potrzebna mapa silnika ! domfinger 87 39.069 26.03.2013, 10:02
Ostatni post: All-capone



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu