Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[454] Światła Smart

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[454] Światła Smart
#11
 psuwacz 
Od dawna na drodze nie spotkałem nikogo, kto by mnie oślepiał, a coraz częściej wstawiają żarówki LED w stare reflektory. Dżuma panowała kilka lat temu, jak na rynku pojawiły się chiińskie ksenony bez poziomowania (bo zaporowo drogie), które młodziankowie wszelakiej maści z zacięciem do tjuninku wstwiali sobie w swoje Tico i oślepiali niemożebnie.. Nie wiem, więc tylko zdaje mi się, że zostali słusznie wytępieni przez policję. Do LED-ów nie słyszałem, żeby się przysysali (oczywiście mogą, bo nie ma homologacji, albo jak coś jest prosto z Aliexpressu , to ma nabite dla dekoracji).

Pal sześć LEDy, następni do przeciągnięcia pod kilem są właściciele kopciuszków, wszystkich tych 8+ letnich Passtuchów w TDI, z powycinanymi filtrami, zaworami recyrkulacji spalin etc. Codziennie gdzieś na światłach wysiedzieć w aucie nie mogę za takim egzemplarzem. I toto ma tam w środku foteliki z dziećmi, żonę, na zderzaku kotwicę, katolicką rybkę i żadnych wyrzutów sumienia!
 Odpowiedz
#12
 Maciek_M 
Bardzo polecam polerowanie. W sierpniu wzięliśmy się z bratem za to. Kilka machnięć maszyną i widać do teraz różnicę (w świeceniu i wyglądzie), choć do perfekcji jeszcze brakuje.

Wysłane z SG Note4 przy użyciu Tapatalka
Pas(s)jonujące Srebrne CDi.
 Odpowiedz
#13
 Arczi100 
(25.10.2018, 10:18)psuwacz napisał(a): Od dawna na drodze nie spotkałem nikogo, kto by mnie oślepiał, a coraz częściej wstawiają żarówki LED w stare reflektory. Dżuma panowała kilka lat temu, jak na rynku pojawiły się chiińskie ksenony bez poziomowania (bo zaporowo drogie), które młodziankowie wszelakiej maści z zacięciem do tjuninku wstwiali sobie w swoje Tico i oślepiali niemożebnie.. Nie wiem, więc tylko zdaje mi się, że zostali słusznie wytępieni przez policję. Do LED-ów nie słyszałem, żeby się przysysali (oczywiście mogą, bo nie ma homologacji, albo jak coś jest prosto z Aliexpressu , to ma nabite dla dekoracji).

Pal sześć LEDy, następni do przeciągnięcia pod kilem są właściciele kopciuszków, wszystkich tych 8+ letnich Passtuchów w TDI, z powycinanymi filtrami, zaworami recyrkulacji spalin etc. Codziennie gdzieś na światłach wysiedzieć w aucie nie mogę za takim egzemplarzem. I toto ma tam w środku foteliki z dziećmi, żonę, na zderzaku kotwicę, katolicką rybkę i żadnych wyrzutów sumienia!
A tak puknij się w pierś że masz EGR-a , narzekać wszyscy umiemy .Ale zacznijmy od siebie naprawiać świat
 Odpowiedz
#14
 Ewa1508 
Też polerowałam , różnica jest bardziej w wyglądzie niż w swieceniu. Ja sobie doświetlam przeciw mgielnymi i efekt jest.
 Odpowiedz
#15
 damiano.o 
(08.01.2019, 04:37)Ewa1508 napisał(a): Też polerowałam , różnica jest bardziej w wyglądzie niż w swieceniu. Ja sobie doświetlam przeciw mgielnymi i efekt jest.
Rozumiem, że tylko w ostrych zakrętach lub kiedy widoczność nie przekracza 100m?

Pozdrawiam z RS Concept
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#16
 bogo78 
(08.01.2019, 10:58)damiano.o napisał(a):
(08.01.2019, 04:37)Ewa1508 napisał(a): Też polerowałam , różnica jest bardziej w wyglądzie niż w swieceniu. Ja sobie doświetlam przeciw mgielnymi i efekt jest.
Rozumiem, że tylko w ostrych zakrętach lub kiedy widoczność nie przekracza 100m?

Pozdrawiam z RS Concept
Skąd 100m i ostry zakręt?? Tyle lat prawko i nie słyszałem Wink

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 Odpowiedz
#17
 damiano.o 
Wydaje mi się, że mój skrót myślowy nie był aż taki niejasny - w domyśle chodziło mi o odpowiedzialne uzywanie świateł o których napisała Ewa No to może doprecyzuję, co miałem na myśli
jeżeli chodzi o przednie światła przeciwmgłowe 100m nie wynika z definicji przepisów PRD Gdyż możliwość ich użycia jest uwarunkowana niedostateczną widocznością na drodze, spowodowaną np. czynnikiem zewnętrznym w postaci mgły lub opadu Więc stara dobra szkoła uczyła (cytuję tu ś.p. mojego instruktora) kierowca w ten sposób może oceniać możliwość ich użycia, że jeżeli ma widoczność na mniej niż 100m i używa tych świateł, nie powinien powodować oślepiania innych uczestników RD Można je również włączyć na oznaczonej drodze krętej od zmierzchu do świtu. Znaki które do tego uprawniają to: A3 czyli niebezpieczny zakręt, pierwszy w prawo, A4 - niebezpieczny zakręt, pierwszy w lewo oraz tabliczka T5 informująca o początku krętej drogi. co kolokwialnie ująłem jako ostry zakręt

Pozdrawiam z RS Concept
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#18
 Ewa1508 
Moje nie oślepiają na 100 %
 Odpowiedz
#19
 psuwacz 
(09.12.2018, 14:30)Arczi100 napisał(a): A tak puknij się w pierś że masz EGR-a , narzekać wszyscy umiemy .Ale zacznijmy od siebie naprawiać świat
Pukam się w pierś, mam EGR, wymieniałem w zeszłym roku na nowy jak stary zdechł. W porównaniu do 451 jest 3x drożej, bo nie ma zamienników Very happy
 Odpowiedz
#20
 fazer72 
ja też pukam się w pierś - mam EGR, ale za to mam retrofity LED, nielegalne zresztą
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [454] Brak światła cofania w 454 Marcia 12 3.768 24.02.2020, 23:05
Ostatni post: Marcia
Sad [454] Słabe światła i słabo grające radio - elektryka? filip4x 5 2.813 03.12.2017, 22:59
Ostatni post: LAZY.
  Światła dzienne Picek7 5 3.010 20.03.2017, 21:42
Ostatni post: Kanapa
  [454] [454] Światła, reflektor słabo świec i- zły kąt światła lukmas7796 18 11.737 12.03.2015, 18:28
Ostatni post: RobsonWawa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu