Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Witam wszystkich!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Witam wszystkich!
#1
Smile 
 Toruk Makto 
Cześć!
Po niedawnej przeprowadzce do Wrocławia i przekonaniu się, jak mało praktyczne staje się duże, komfortowe auto (mimo, iż wygodnie siedzi się w nim stojąc w korkach), postanowiłem zakupić Smart'a, gdyż z racji swych rozmiarów i relatywnie niskich kosztów eksploatacji teoretycznie powinien spełniać moje wymagania. Stąd też chęć przystąpienia do Forum i przyswojenia wiedzy bazującej na doświadczeniach użytkowników, a nie oglądaniu kilkuminutowych filmików na YouTube.
Przed podjęciem decyzji o zakupie wypompowałem się nieco na serwis swojego aktualnego auta, więc budżet na zakup Smart'a mam ograniczony. Chciałbym z tego miejsca prosić o pomoc użytkowników we wskazaniu mnie we właściwym kierunku. Czy powinienem:
- skoncentrować się na modelu W450 zakupionego od osoby prywatnej
- podnieść poprzeczkę ryzyka i szukać w podobnej cenie nowszego modelu od handlarza, który o sprzedawanym aucie nie ma żadnego pojęcia?

Nowszy W451 kusi ciekawszym wyglądem i (zakładam) usunięciem bolączek pierwszego modelu, wg recenzji prowadzi się lepiej i oczywiście będzie dłużej trzymał swoją rynkową wartość. Stąd też jestem trochę rozerwany pomiędzy tymi dwoma modelami.
Polecane wersje silnikowe? Nie chciałbym aby auto było zamuleńcem, ani też paliło jakoś przesadnie dużo. Czytam właśnie temat o spalaniu 0.8d i trochę dziwi mnie relatywnie wysokie spalanie przy tak niskiej masie auta. Niedawno rozmawiałem z użytkownikiem takiego modelu z 2000r i zapewniał mnie, że spalanie nie jest wyższe niż 3.5l/100km, o takich też wartościach zachwala każdy sprzedawca. Moje 17sto-letnie BMW E39 530d Touring o przebiegu ponad 606000km pali średnio 6.3 litra...
Proszę odpisywać w tym temacie, nie będę zaśmiecał forum otwieraniem kolejnych lub odgrzewał starych kotletów.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc.

Krzysiek
 Odpowiedz
#2
 Arczi100 
Po pierwsze budżet???.
Po drugie cytat "relatywnie niskie koszty serwisowania" ,w porównaniu do czego?.
Po trzecie wszystko jest opisane milion razy.
Po czwarte smart nie jest ani tani w zakupie ani serwisowaniu , a spalić też potrafi znacznie więcej niż ludzie piszą.

Po piąte wszystkie auta palą mało do momentu jak czytam z chwilą zakupu zwiększa się ich apetyt


Ps . Jak chcesz się przymierzyć do 450 to zapraszam.
 Odpowiedz
#3
 Toruk Makto 
Dzięki za odpowiedź! Chętnie umówię się na oględziny w najbliższym czasie Smile Mam kilka egzemplarzy do obejrzenia w okolicy i wolałbym się wcześniej skonsultować z użytkownikiem, aby nie zgadywać i gdybać podczas oględzin. Mogę podać linki z OtoMoto do interesujących mnie ofert z okolic Wrocławia, tak do wglądu.
Jeśli chodzi o relatywnie niskie koszty eksploatacji (nie, jak zacytowałeś - serwisowania), to zakup planuję z nadzieją, że apetyt auta na paliwo będzie umiarkowany, i że nie trzeba będzie przy nim grzebać nadzwyczaj często.

Skontaktujemy się na PW?

[EDIT] À propos wszystkiego opisanego milion razy, faktycznie od momentu dołączenia do grupy doszukałem się już kilku ciekawych tematów. Chciałem się jednak przywitać, tak jak wymaga tego kultura tego forum, a przy okazji wspomniałem o mojej sytuacji związanej z autem. Przeczytanie wszystkich interesujących mnie tematów zajmie trochę czasu, więc liczę na chęć pomocy ze strony użytkowników.
 Odpowiedz
#4
 damiano.o 
Miło Cię powitać
Tak jak Arczi napisał, trzeba przyjąć ramy cenowe, żeby wiedzieć w jakim obszarze się poruszać Osobiście byłem użytkownikiem 450 diesel, 451mhd i jestem 453 turbo. Dużo jest o tych autach już napisane. Przysiądź trochę do lektury forum i wszystkiego się o nich dowiesz. Tak w wielkim skrócie - Wg mojej oceny 450 był tani bo mało palił na trasie, ale w mieście już nie koniecznie i do momentu aż zaczął sprawiać problemy. Potem się zaczęły wydatki. Komfort jazdy słaby. 451 duży plus za komfort i trakcję oraz silnik 1.0 wolnossący benz. Wg mnie najładniejszy smart. Spalanie średnie miasto trasa ok.5.8l. 453 przepaść do pozostałych na plus jeżeli chodzi o komfort i trakcję - szczególnie skręt. Super skrzynia. Większe spalanie niż pozostałe. To w pigułce moja subiektywna ocena. Resztę musisz sobie doczytać
Miłej lektury

Pozdrawiam z RS Concept
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#5
 plesniak 
Spalanie smarta weryfikuje miasto. Miałem cdi 450, cdi 451. Rzeczywiście przy spokojnej jeździe w mieście w sobotę lub niedzielę 4 litry to była norma. Jednak jak wpadałem w permanentne korki to normą stawało się 5,5 za którym teraz tęsknię przy spalaniu 10 l, a nawet czasem 12 l w BRABUSie Smile ale coś za coś. Albo ciśniesz albo spokojnie się przemieszczasz. Porównywanie smarta z BMW czy innymi samochodami powinno być karane Wink. smart to stan umysłu. Albo pokochasz albo znienawidzisz. Mam inny samochód który ma 160 KM 2.0 l bez turbo w benzynie i bez problemu osiągam nim 6 l.
Tak samo w Brabusie 109KM można mieć 5 l przy spokojnej jeździe. Nie zgodzę się z kolegami, którzy twierdzą, że spalanie wzrasta po zakupie. Po prostu wszyscy na tym forum maja wkładki w butach z betonu Wink
 Odpowiedz
#6
 psuwacz 
Mamy na stanie 450 800 CDI (mój) i 451 999 wolnossący (żony). Wolę mój, ale nie wyobrażam już sobie turlania się w tzw serii. 450 do przyjemnej jazdy musi być trochę zmodzony - minimum to zmiana amortyzatorów i sprężyn. Potwierdzam też to, co napisał plesniak: Małogorzata moim w mieście zalicza max 4,7 na 100 km; ja 4,7 zaliczam od 0 do 60 kmh a na stacji niezmiennie powyżej 5 litrów na 100 mi wychodzi. Brabusowaty 451 też pod moją nogą łyka jak alkoholik w ciągu - co najmniej 1,5 litra więcej niż pod szpileczką żony.
Diesel od niedawna po wirusie ma więcej niż zadowalającą dynamikę, autostradą leci bez kompleksów przez większość czasu całkowicie przepisowo Smile
 Odpowiedz
#7
 Toruk Makto 
Cześć!
Dzięki za odpowiedzi Smile
Wystarczy kilka miłych osób i chęć ich pomocy, a temat od razu staje się jaśniejszy. Jestem umówiony z Arczi100 na oględziny auta, dowiedziałem się również o Smartgarage... Także małymi kroczkami do przodu. Cieszę się niezmiernie i czekam z niecierpliwością na zakup Smart'a!!
 Odpowiedz
#8
 plesniak 
Pamiętaj, że samochód Arcziego jest dopieszczony. To co spotkasz w komisie może okazać się zderzeniem z brutalną rzeczywistością. Nie podejmuj decyzji za szybko. Postaraj się aby wyposażenie wstępne zawierało elementy które najtrudniej się potem dokłada, a resztę powoli uzupełnisz zarażając się smartozą. Minimum to klima i elektryka szyb i lusterek. To chyba najtrudniej dołożyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 Odpowiedz
#9
 Toruk Makto 
Dzięki!
Od komisów trzymam się z dala. Wiem, że najłatwiej robić wszelkiego rodzaju przekręty przy sprowadzaniu aut. Od lat śledzę temat BMW, którymi woziłem się dotychczas i wiem, że nie jest to jedyna wałkowana marka.
Postanowiłem poczekać, aż coś rozsądnego trafi się w Smartgarage, chyba że uda się upolować jakiś ładny okaz w międzyczasie. Nie spieszy mi się z zakupem. Im dłużej zwlekam, tym większy budżet będę mógł przeznaczyć na zakup.
Po rozmowie z filiproll wiem, że na moje potrzeby jednak korzystniej będzie rozejrzeć się za benzyniakiem, znajome są mi koszty remontu, dostałem również kilka przydatnych wskazówek.
Miło jest. Dziękuję bardzo za szczere chęci i wyrozumiałość względem początkującego.
 Odpowiedz
#10
 psuwacz 
Jeżeli zawita szanowny do Filipa w najbliższym czasie, to można się bujnąć "moim" cabrio. Pozwalam Very happy
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Witam wszystkich ! ERRORNAME 3 532 25.03.2024, 14:28
Ostatni post: Login
  Witam wszystkich Grayson 2 668 07.02.2024, 10:03
Ostatni post: Marek dg072
  Witam wszystkich serdecznie Peter69 3 801 10.12.2023, 19:01
Ostatni post: Marek dg072
  Witam wszystkich forumowiczów Mariorider 3 1.367 06.11.2023, 07:29
Ostatni post: Marek dg072
  Witam wszystkich użytkowników super autka ! smachacz 0 898 04.10.2023, 10:49
Ostatni post: smachacz
  Witam Wszystkich Chubbchubbs 7 1.443 30.06.2023, 10:00
Ostatni post: Maciek_M
  Witam Wszystkich zajdek 4 1.362 10.06.2023, 23:21
Ostatni post: maciekpkow
  Witam wszystkich serdecznie tygrysvip2 3 1.524 12.10.2022, 03:23
Ostatni post: ŁYSY13
  Witam serdecznie wszystkich smarciarzy ŚlepaFuria 3 1.225 11.10.2022, 20:57
Ostatni post: ŚlepaFuria
  Witam serdecznie wszystkich klubowiczów witman 7 1.665 09.06.2022, 20:23
Ostatni post: gadżet



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu