Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Rdzewiejące tarcze hamulcowe.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Rdzewiejące tarcze hamulcowe.
#1
 terminux 
Czy w waszych autach tez błyskawicznie rdzewieją tarcze hamulcowe? Bo mój po jeździe w dzień po deszczu wystarczy, że postoi przez noc to rano przez kilka hamowań słychać okrutne szumy z kół. Później, jak rdza się zetrze to szum się uspokaja.
W innych autach nie słyszałem, żeby aż tak szurały hamulce.
Kiedy auto stało prawie przez 2 tygodnie nie jeżdżone to nie mogłem ruszyć z miejsca - tak klocki się przykleiły do tarcz. Pomogło dopiero ruszanie do przodu i do tyłu i po kilkunastu takich energicznych szarpnięciach w końcu puściło.
 Odpowiedz
#2
 speedykielce 
Sprawdzonym zaciski. Muszą ci nie odbijać. Wtedy tarcze się nagrzewaja i rdzewieja przy kontakcie z wilgocią

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 cdi cabrio 
 Odpowiedz
#3
 terminux 
Zaciski były robione w tamtym roku. Czyszczone, smarowane. Chyba że się zasyfiły? A jest możliwość, że tarcze są dupiane?
 Odpowiedz
#4
 Fireman 
Miałem kiedyś takie tarcze. Teraz zdarza się ale to po dłuższym postoju, jak zostawię mokre auto po umyciu lub jeździe w deszczu.
 Odpowiedz
#5
 przemolka1 
Ja też tak mam przez parę metrów rano szumią jak bym samymi lachami chamował bez okładzin.
 Odpowiedz
#6
 ŁYSY13 
Czy to model 450 / 451 /453 / 454 .Tak mają.
Po myciu jak dają opis koledzy


Pozdrawiam Łysy13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#7
 bogo78 
Zależy od producenta. Sprawdzałem.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 Odpowiedz
#8
 terminux 
To jakiego producenta wybrać polecasz?
 Odpowiedz
#9
 Jerzman 
Normalne jest że po myciu, jeżdżeniu na deszczu pojawia sie delikatnie rdza...w końcu goły metal na wierzchu... ale żeby aż blokowało koła to pierwsze słyszę Wink Faktycznie jakieś tarcze które rdza zeżera :P
 Odpowiedz
#10
 Arczi100 
(05.02.2019, 08:08)terminux napisał(a): Zaciski były robione w tamtym roku. Czyszczone, smarowane. Chyba że się zasyfiły? A jest możliwość, że tarcze są dupiane?
Czyszczone OK, a smarowane co było??
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klocki hamulcowe - cena, ocena i piszczenie kamill 55 29.169 05.05.2017, 14:08
Ostatni post: keidjeity
  Tarcze hamulcowe - wymiana 10 9.662 02.04.2016, 08:33
Ostatni post: lukskajwoker
  450 - hałas, tarcie, pisk - klocki hamulcowe, blaszki --Arkadia-- 27 14.138 14.12.2010, 15:10
Ostatni post: --Arkadia--
  Ile wytrzymują bębny hamulcowe? Roman 16 11.185 07.04.2010, 10:45
Ostatni post: PKO



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu