Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Błąd czujnika kąta obrotu, 3 Kreski pilne

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Błąd czujnika kąta obrotu, 3 Kreski pilne
#1
 Maczek123 
Witam, jakiś czas temu zakupiłem Smarta z 2003r. Cdi, kupiłem go uszkodzonego, pokazywał 3 kreski na liczniku, w Niemczech serwis stwierdził wymianę sprzęgła, na samym początku podłączyłem komputer wyskoczył błąd P1919- „Przystosowanie czujnika kata obrotu- awaria sygnału”. Wymieniłem czujnik nadal to samo, następnie postanowiłem wymienić sprzęgło i to zrobiłem, zostało wymienione sprzęgło, i nic nadal to samo, podpiąłem Stara, próbowałem zaadoptować i nic, Wymieniłem akuator, wybierak, dosłownie każdy czujnik na skrzyni i nadal to samo, odpaliłem silnik na krótko i silnik chodzi bardzo ładnie, 3 dni temu załatwiłem cała skrzynie z czujnikami i nic z niej nie odkrecajac włożyłem inna skrzynie, nadal to samo, wiązka cała przejrzana, prąd dochodzi, Sterownik silnika był u sprawdzenia nadal to samo, cały czas pokazuje ten sam błąd, po usunięciu i przekręceniu stacyjki znów wyskakuje, nie wiem sam co już z tym działać, Jeżeli ktoś cos mógłby podpowiedzieć bardzo proszę o pomoc, Pozdrawiam
 Odpowiedz
#2
 LAZY. 
Skoro masz dostęp do SD to możesz tam odczytać wartości rzeczywiste z każdego przełącznika, czujnika.
SD podpowiada też prawdopodobne przyczyny przy danym błędzie.
Jeżeli czujnik działa to będziesz widział zmiany kręcąc kierownicą.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
#3
 Sołtys 
LAZY to chyba chodziło o czujnik położenia wybieraka biegów.
 Odpowiedz
#4
 Arczi100 
Po pierwsze z tego co widzę to jesteś z Poznania więc masz blisko do Filipa (dane w dziale serwisy)

Nie wiem czy istnieje różnica w kodach do benzyny i disla ,a dzisiaj nie mam czasu tego sprawdzić ale kod P1919 w benzynie nie występuje.
 Odpowiedz
#5
 LAZY. 
Czujnik kąta obrotu- możliwe że nie wychwyciłem o który chodzi. Przeziębiony jestem i wolniej myślę.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450][452] FAQ trzy poziome kreski na wświetlaczu 96 90.537 19.03.2024, 20:24
Ostatni post: Kanapa
  3 kreski, poblokowane koła dandez 1 185 01.02.2024, 10:30
Ostatni post: raffa
  [450] Smart 3 kreski - teraz w ogóle nie reaguje :( KlawyKrystek 15 2.366 14.01.2023, 18:53
Ostatni post: raffa
  [450] Benzyna/599/1998 Błąd P0500 PepiTo 62 7.937 13.03.2021, 08:37
Ostatni post: macieja792



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu