Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Programowanie Pilota

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Programowanie Pilota
#1
 Gość 
Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy i mam mały problem. Sprowadziłem sobie Smarta z Niemiec niestety tylko z jednym kluczykiem ale na szrocie znalazłem drugi o dziwo do stacyjki pasuje czy wie ktoś może gdzie mogą mi go przeprogramować albo wkodować go w komputer smarta żeby działał ponieważ złodzieje z ASO stwierdzili że tego się nie da zrobić a z tego co się dowiedziałem jak sprowadzają to pilot i immobilaizer nie są zakodowane i robią to na miejscu i mało tego drogą radiową. Czyli jak każdy alarm central i immobilaizer musi być opcja zakodowania nowego pilota ale nie znam nikogo kto by to mógł zrobić. Za pomoc z góry serdecznie dziękuję. Kontakt email: kris028@elsat.net.pl lub 604-623-518
 Odpowiedz
#2
 Gość 
Dowiadywałem sie o to. Z kluczykami jest tak:
Kluczyk "kupuje się w 3 częsciach". Pierwsza to sam wzorek klucza, druga to elektornika, a trzecia to jego programowanie. Przeprogramowac się da, ale nie jestem pewien czy inny wzorek dałoby sie przekręcić w stacyjce Smile
 Odpowiedz
#3
 PieQt 
w mercedesie robią to praktycznie od ręki - programowanie kluczyka zajmuje im ok. 30 minut (150 złotych) a nowe wnętrze (czyli czarna obudowa i elektornika w środku) kosztuje ok. 250 zeta, jak masz stary (ten znaleziony) i jest on sprawny, to musisz zapłacić tylko za programowanie.

Mi to tobili w percedesie przy Jerozolimskich, chyba Daimlera ulica się nazywa

Sam kluczyk (metalowy) możesz wysunąc z obudowy (po podniesieniu zatrzasku plastikowego).
 Odpowiedz
#4
 Gość 
Jasne ja wszystko rozumię więc tak bo może źle się wyraziłem posiadam kluczyk z innego smarta jeśli chodzi o część mechaniczną czyli sam kluczyk do stacyjki pasuje da się przekręcić i jak otworzę go z orginalnego kluczyka to nawet mogę go zapalić. Chodzi mi tylko o samo przeprogramowanie żeby obydwa piloty chodziły. W serwisie mi powiedzieli że trzeba zamówić nową elektronikę a po mojemu lecą w kulki i chcą zarobić bo napewno da się to zgrać żeby działało. Dlatego poszukuję kogoś kto by mi to przeprogramował bo w serwisie powiedzieli że się nie da.
 Odpowiedz
#5
 waflo 
Zmien serwis.
Przed chwila dzwonilem do Smart Centre w UK i gosc powiedzial mi, ze przeprogramowanie kluczyka kosztuje 33£+VAT i trzeba zabookowac wizyte u nich wczesniej bo musza sciagnac z Niemiec jakis kod przypisany do auta (trza im dac VIN numer). Gosc powiedzial, ze na ten kod trzeba maksymalnie czekac 24h. Przeprogramowanie zajmuje mniej niz 5 min !
 Odpowiedz
#6
 Gość 
Fajnie wielkie dzięki ale ja mieszkam w Polsce a oni przez telefon tego nie zrobią dlatego szukam kogoś w kraju, ale z tego co widzę to chyba mam na to marne szanse
 Odpowiedz
#7
 Gość 
Kazdy smart center w polsce ci to zrobi co za problem ?

Dzwonisz umawiasz sie i gotowe.. w czym problem?


A jak chcesz robic triki z przeprogramowywaniem starego kluczyka to pogadaj z dobrym elektronikiem moze ci to zrobi.

Az dziwne ze kluczyk z innego smarta pasuje do twojej stacyjki..
jezeli to prawda jest to troche przerazajace
 Odpowiedz
#8
 waflo 
kris028: wiem ze mieszasz w PL i pisze o tym bo skoro robia to w UK w Smart Centre to znaczy, ze robia to w kazdym innym Smart Centre na naszym globie. Jak pisal Alien kazdy serwis Smartowski powinien Ci to zrobic, a skoro mowia, ze sie nie da to znaczy, ze serwis jest do bani i najlepiej takie omijac z daleka.
 Odpowiedz
#9
 PieQt 
kris028 napisałem, że ASO programuje mechaznizmy w polsce praktycznie od ręki - i nie ma znaczenia czy to jest nowy mechanizm, czy stary - ważne, żeby był sprawy

poza tym nie napisałem nigdzie, żebyś kupował mechanizm, tylko żebyś podjechał do ASO bo w Wawie robią takie usługi

poza ASO będzie ci trudno pewnie przeprogramować kluczyć, bo mogą nie mieć oprogramowania
 Odpowiedz
#10
 Gość 
Cześć

Chcę podzielić się z Wami moją przygodą z Programowaniem Pilota w Smart Center w Warszawie.
Temat jest prozaiczny.Uszkodziłem pilot mechanicznie ,ale działa zwierając dwa styki na płytce kawałkiem drucika.Zakupiłem na Allegro pilot i udałem się do Smart Center w Warszawie celem zaprogramowania .I co .Po zaprogramowaniu od 2 dni samochód jest w Smart Center bo NIE MOGĄ GO ODPALIĆ .tzn Pilot działa ,na wyświetlaczu pojawia się N a rozrusznik ani drgnie.Patałachy już wymyślają,że pół samochodu do wymiany!!!!!!Pomóżcie !!!jaka może być przyczyna.Samochód był sprawny przed wjazdem do serwisu a obecnie po programowaniu PILOTA jest uśpiony.Co mogli uszkodzić?
:-?
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450 Cabrio] - Gumki pilota raffa 12 3.542 13.12.2021, 01:27
Ostatni post: raffa
  Elektryka - smart nie reaguje na pilota (450 fortwo 0,6) solaris 24 14.597 18.06.2019, 09:32
Ostatni post: Krzysztofo
  [450] nie reaguje na pilota podczas zamykania DJ123 4 4.676 13.11.2015, 16:38
Ostatni post: marcinmobil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu