Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Odkręcanie amortyzatorów w 451

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Odkręcanie amortyzatorów w 451
#1
 Jerzman 
Witam,
w końcu nadszedł czas na wymianę amorków i odświeżenie całego przedniego zawieszenia w moim białasie 451. 
Na Evilution przestudiowałem jak to zrobić i przy odkręcaniu przednich amortyzatorów koleś zaleca użycie zacisku i klucza aby przy odkręcaniu górnej śruby amor sie nie obracał. Jakie jest Wasze doświadczenie w tym zakresie, faktycznie trzeba taką "kontrę" zastosować? a jeśli tak to gdzie to kupie albo jakie są ewentualnie "domowe" patenty na to. 


Na zdjęciu ten patencik o którym mowa.
[Obrazek: tool1.jpg]
 Odpowiedz
#2
 frygi 
Ja zastosowałem klucz nasadowy z otworem i ampulowy do kontry Ściągnięcie przodu i lamp bardzo pomaga w pracach
Carlsson Cabrio by FrygiCool Evil or very mad
 Odpowiedz
#3
 Jerzman 
A czyli tam jest możliwość wsadzenia imbusa jako kontre Smile dobrze wiedzieć!!!
Czyli trochę rozbierania mnie czeka, no nic może w końcu to zrobię, zawiecha brabusa leży na półce i sie kurzy :P
 Odpowiedz
#4
 frygi 
Ogarnąłem temat w jeden dzień
Rozbiórka wymiana przód + tył i złożenie Wszystko na dwóch podnośnikach „żaba”
Carlsson Cabrio by FrygiCool Evil or very mad
 Odpowiedz
#5
 Karter 
A mi przy wymianie pękniętych sprężyn z przodu mechanik nie umiejąc odkręcić górnej nakrętki ponieważ gniazdo na imbus było wygnie po prostu nie certoląc się obciął w połowie tłoczyska amortyzatorów, wyszlifował gniazda na klucz 17 i wszystko poodkręcał szybciutko tylko naraziło mnie to na koszt nowych amortyzatorów. Była to jedyna metoda?
 Odpowiedz
#6
 Jerzman 
Ja z sukcesem odkręciłem amory przód kontrą imbus ale na początek pare razy klucz elektryczny udarowy dla ruszenia badziewia Smile
Tył bez problemu ale żeby wyciągnąć sprężynę trzeba użyć podnośnika aby obniżyć wahacz i wychodzi bez problemu Smile
Teraz po wymianie "wszystkiego" lata jak dziki białas.
Amory + sprężyny Brabusa i nowe elementy gumowo-metalowe robią robotę Smile
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu