Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

smart

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
smart
#1
 DONJONSON 
Witam, proszę o pomoc. Mam problem z ruszaniem. Coraz częściej samochód nie może ruszyć pod minimalne wzniesienie. Objawy jakie występują to szarpanie całym autem oraz bardzo czarny dym z rury wydechowej. Na desce rozdzielczej nie pokazuje żadnych problemów. Jak uda mi się rozpędzić auto powyżej 10km/h to wszystko wraca do normy, biegi ładnie wchodzą i nie dymi. Odwiedziłem w poniedziałek mechanika i wyszły mi błędy zapamiętane ale nieaktywne???:
P1664-Ogrzewanie niezależne
P1401-Zawór redukcji spalin
P0203/P0202/P0201- Wtryskiwacz 1/2/3
P2409- Czujniki prędkości kół tylnych
P2404- Nie można włączyć biegu przy włączonym sprzęgle
P1917- Rozłączenie następującego biegu górnego z częstością impulsów > 0
P1704 Sprzęgło
oraz aktywny błąd P1703-Silnik sprzęgła.
Mechanik wykasował wszystkie błędy, jutro mam podjechać i zobaczymy co wyszło.
Może jest jakiś godny polecenia MAGIK od smartów w okolicy szczecina?

SMART 800CDI DIESEL 1999 r.
 Odpowiedz
#2
 Vapor2005 
Brak mocy. Uszkodzony zawór w głowicy porysowana tuleja. Remoncik i jeździsz dalej.
 Odpowiedz
#3
 krzyss 
Co za magiczny komputer te bledy odczytal ?
Pewnie masz sprzeglo do wymiany ale najpierw bym podlaczyl pod mercedesowaki StarDiagnosis.
 Odpowiedz
#4
 kudlacz 
Panoćki, co wy tu wypisujecie? P1401 to będzie na 99% winny. Zawór EGR do wyjęcia i wyczyszczenia, na grzybku zbiera się syf i się nie domyka. Smart nie ma przepływomierza przez co diagnostyka układu recyrkulacji opiera się jedynie na potencjometrze w zaworze EGR i nie ma możliwości korekty dawki paliwa gdy zawór będzie otwarty. Dymi bo brakuje mu tlenu do przepalenia paliwa.
 Odpowiedz
#5
 DONJONSON 
@krzyss mechanik pracuje na programie firmy TEXA
@kudlacz EGR faktycznie był brudny. Smart ledwo co wjechał na warsztat. Po wyczyszczeniu normalnie jeździ. Jeżeli rano będzie wszystko w porządku to znaczy, że wina egr.
Napiszę jutro jak się sprawa ma
 Odpowiedz
#6
 DONJONSON 
Smart chodzi bez zarzutu. Dziękuję za pomoc. Temat uważam za zamknięty.
 Odpowiedz
#7
 sewcio 
(11.02.2020, 18:42)Vapor2005 napisał(a): Brak mocy. Uszkodzony zawór w głowicy porysowana tuleja. Remoncik i jeździsz dalej.

Skąd ten pomysł?? Przeczytałeś w ogóle jaki chłop ma silnik?? Dobijają mnie takie odpowiedzi na każde zapytanie typu - kopci, nie ma mocy, przerywa. Czasami może być kilka rzeczy, które powodują dane objawy, więc odpowiadanie ciągle ludziom, że trzeba zrobić remont, bo zawór upalony, staje się już nudne... Nie jesteś jedyny z resztą na forum, co od razu wali takim tekstem... Proszę nie mierzyć wszystkich swoim własnym doświadczeniem...
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu