Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

smart [450] łańcuch rozrządu benzyna 0,6

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
smart [450] łańcuch rozrządu benzyna 0,6
#1
 smarciuch 
Hej! W listopadzie miałam taka sytuację. Wracałam do domu i w pewnym momencie auto się zatrzymało i włączyła się kontrolka oleju na czerwono. Oczywiście wyłączyłam silnik zadzwoniłam żeby ktoś mnie zgarnął. Osoba która bardziej się zna stwierdziła że olej jest jakoś bardzo rozwodniony i możliwe że paliwo dostało się do oleju. Auto stoi nieużywane i dzisiaj znowu było sprawdzane bo w końcu coś trzeba z nim zrobić, olej wygląda już normalnie ale okazało się, że jest zerwany łańcuch rozrządu i tu moje pytanie, czy opłaca się go naprawiać? Jest to 2000r. ma najechane ok. 120tyś. km. Nie wiem czy jest szansa, że mogło się nic więcej nie uszkodzić.  Embaressed Embaressed
 Odpowiedz
#2
 LAZY. 
Silnik- blok silnika góra i dół do wymiany. Tylko osprzęt przełożyć.

Czy to się opłaca to zależy od stanu auta.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
#3
 wibi79 
To ciekawostka,"zerwany łańcuch"? przy takim przebiegu? to aż niewiarygodne.Łańcuch rozrządu to chyba najtrwalszy element silnika i objawy jego zerwania raczej nie odpowiadają opisowi autorki tematu. Silnik mógł się zatrzymać z tego powodu ale hałas jaki by wówczas doszedł z silnika na pewno zwrócił by uwagę każdego jak sądzę.
 Odpowiedz
#4
 smarciuch 
(18.05.2020, 00:18)wibi79 napisał(a): To ciekawostka,"zerwany łańcuch"? przy takim przebiegu? to aż niewiarygodne.Łańcuch rozrządu to chyba najtrwalszy element silnika i objawy jego zerwania raczej nie odpowiadają opisowi autorki tematu. Silnik mógł się zatrzymać z tego powodu ale hałas jaki by wówczas doszedł z silnika na pewno zwrócił by uwagę każdego jak sądzę.

W takim razie możliwe że jedynie spadł?
 Odpowiedz
#5
 tim13 
Czy jak zaświeciła się kontrolka i go wyłączałaś to silnik pracował jeszcze? Jak odkręcisz korek wlewu oleju to widać łańcuszek.
 Odpowiedz
#6
 smarciuch 
(18.05.2020, 13:50)tim13 napisał(a): Czy jak zaświeciła się kontrolka i go wyłączałaś to silnik pracował jeszcze? Jak odkręcisz korek wlewu oleju to widać łańcuszek.

No to właśnie go tam nie widać czyli musiał się zerwać, nie mam pojęcia kompletnie się na tym nie znam, chyba najlepiej zawieźć do mechanika i on powie jak to wygląda
 Odpowiedz
#7
 wibi79 
Gdyby zerwał się łańcuch rozrządu w trakcie jazdy to skutki tego były by "opłakane". Prawdopodobnie uległ by rozerwaniu blok silnika ponad to tłok mógłby uderzyć o zawór (zawory- w zależności od budowy silnika,nie wiem jak w Smarcie czy taki kontakt jest możliwy) więc stąd ten hałas.Na moment mogły by zostać zablokowane koła tylne nim sprzęgło zdołało odłączyć napęd.Czy łańcuch mógł spaść? też raczej nie możliwe gdyby jednak, to w grę wchodzi tylko nowy silnik.Każda naprawa takiej awarii jest raczej nie opłacalna.Ciekawy jestem prawdziwej diagnozy u mechanika, co też się stało z silnikiem.

Dopisuję się do postu po dwóch dniach i pewnych przemyśleniach.Otóż chyba jest teoretycznie możliwość rozrzedzenia oleju paliwem.Mogło by się tak stać w sytuacji gdy przestawieniu uległ początek wtrysku (czyli czujnik położenia wału), wówczas przy wielokrotnych próbach uruchomienia silnika, zapłon nie następuje a część wtryskiwanego paliwa spływa sobie do miski olejowej (druga część zostaje "wydmuchana" do tłumika). Być może takie próby "odpalenia" do czasu aż padł akumulator, podejmowała autorka tematu.Szkoda, że tak "skąpo" opisała swoją "przygodę" ze Smartem.Nie wiem też czy komputer Smarta "zezwolił" by na wielokrotne  i bezskuteczne uruchamianie rozrusznika bez żadnej sygnalizacji?
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Napięcie na wtyczce wtryskiwacza - benzyna sewcio 19 7.010 25.01.2021, 09:25
Ostatni post: sewcio
  450/benzyna - jakie paliwo na silne mrozy? BogdanHa 0 1.103 18.01.2021, 18:53
Ostatni post: BogdanHa
  450/2000/benzyna - nie kręci rozrusznik, pstryka przekaźnik BogdanHa 5 2.291 04.11.2020, 19:26
Ostatni post: BogdanHa
  Smart 450 nie odpala nobisz 22 7.371 25.04.2020, 23:40
Ostatni post: LAZY.
  Smart 450 0.7 benzyna- dziwna praca KaMoWiOs 9 2.697 09.04.2020, 19:15
Ostatni post: Arczi100
  [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny 205 123.424 19.12.2019, 18:46
Ostatni post: krzyss
  450 benzyna - silnik, pierścienie, tłoki, zawory czyli remont lub wymiana 140 102.230 26.05.2019, 06:13
Ostatni post: norbb
  Smart fortwo 450 0.7 Benzyna - Jaki Olej Olesiandro 8 6.719 11.04.2019, 10:09
Ostatni post: damiano.o
  wyciek oleju 700 benzyna sebo cdi 4 2.658 08.11.2018, 22:21
Ostatni post: bartigdansk
  Pekniecie pokrywy rozrządu misiaczek 6 2.549 16.10.2018, 23:05
Ostatni post: LAZY.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu