Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - drzwi demontaż, regulacja, ustawianie

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - drzwi demontaż, regulacja, ustawianie
#11
 Gość 
Hello,
Czy drzwi można jakoś regulować? Mam na myśli to, że drzwi kierowcy lekko mi opadły. Widać to (i czuć), gdy podczas zamykania znajdą się one tuż przy zaczepie zamontowanym w ramie kabiny. Pół centymetra opadły jak nic...
Można to podregulować gdzieś na zawiasach?
Dzięki za podpowiedzi
 Odpowiedz
#12
 piotr_983 
To się da zrobić!
Trzeba zdemontować przód i zawiasy są przykręcane do tritronu śrubkami torx z pełnym zakresem regulacji.
Uważaj na to żeby drzwi nie ocierały o błotnik i żeby nie przycinały uszczelki od szyby u góry.
Jeśli leżą dobrze na uszczelce to zamiast majstrować drzwiami przesuń ucho-zaczep od zamka drzwi a nie ruszaj samych drzwi bo jest to dość upierdliwa czynność.
 Odpowiedz
#13
 Gość 
Tak zrobię! Dzięki! Laughing
 Odpowiedz
#14
 PiterS 
Witam
W moim nowo kupionym Smartku ciezko zamykaja sie & otwieraja drzwi... slyszalem opinie ze to czeste w Smartkach... .
Moje pytanie czy jest mozliwosci regulacji drzwi aby nie musiec szarpac sie z nimi ? Wink.
Pozdrawiam i dziekuje wszystkim doswiadczonym Smartologa za podpowiedzi etc. Smile.
PiterS
Krakow
PiterS
Cracov

[Obrazek: buttonRapideo.png]
 Odpowiedz
#15
 Gantz 
Wydaje mi się, że do regulacji drzwi konieczne będzie zdjęcie przedniego panela albo co najmniej jego odchylenie. Tam są śrubki od zawiasów drzwi. Jeśli się mylę to ktoś mnie poprawi. Swoją drogą polecam przy okazji zastosować tzw. biały smar na zawiasy do wew. klamek i wszystkiego co się rusza a winno być posmarowane Smile
życie jest po to, żeby spełniać swoje marzenia
 Odpowiedz
#16
 PiterS 
Gantz wiec rozumiem ze mozna je podregulowac i nie jest to zabieg skomplikowany (sama regulacja) ?
Pzdr !!! Smile
PiterS
Cracov

[Obrazek: buttonRapideo.png]
 Odpowiedz
#17
 Gantz 
Nie mogę znaleźć na szybko zdjęcia ale ostatnie zdjęcie w poniższym linku pokazuje zawiasy drzwi. Tam jest możliwość małej regulacji. Mam nadzieje, że dobrze pamiętam ale mocowanie zawiasów to takie duże czarne elementy i nimi można się pobawić i poprawić mocowanie
http://www.evilution.co.uk/index.php?id=241
życie jest po to, żeby spełniać swoje marzenia
 Odpowiedz
#18
 PiterS 
Dzieki Gantz !
Jakbys znalazl na spokojnie jakies dokladniejsze foto to bede bardzo wdzieczny - ale nie pali sie z tym Smile

Jakby ktorys z forumowiczow mial doswiadczenie z regulacja drzwi to bede wdzieczny za info jak to sie je Wink.
DzieX !
PiterS
Cracov

[Obrazek: buttonRapideo.png]
 Odpowiedz
#19
 Devil 
PiterS pisał(a)):
W moim nowo kupionym Smartku ciezko zamykaja sie & otwieraja drzwi... slyszalem opinie ze to czeste w Smartkach..

Ciężko to takie ogólne określenie.Dlaczego chcesz regulować zawiasami,czy drzwi są obwiśniete - po otwarciu,jesli za nie chwycisz z boku,czy możesz je unieść do góry,mają jakiś luz??
 Odpowiedz
#20
 PiterS 
Hmm ciezko dla mnie = trzeba mocno trzasnac (wrecz widac jak drzwi wskakuja na zaczep) aby zamknac a przy otwieraniu wiadomo pociagnac ...
Przy otwartych drzwiach nie ma luzu .
Odnosnie regulacji = pomyslalem o zawiasach ... bo jak inaczej mozna...:/ ?
Dziex za info !!! Smile
PZDR
PiterS
Cracov

[Obrazek: buttonRapideo.png]
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szyby tył 450 - demontaż Grzesiek450cdi 1 511 05.08.2023, 01:44
Ostatni post: raffa
  FAQ - Demontaż montaż zderzaka tylnego i elementy mocujące etamin 27 28.635 27.08.2022, 19:19
Ostatni post: brutal123
  [450] [450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż 184 114.617 11.10.2021, 23:14
Ostatni post: raffa
  Wymiana, demontaż bocznej szybki tylnej trójkątnej 450 ponurypredator 10 7.538 23.09.2021, 19:52
Ostatni post: Monika g
  Przymrozek i problem z zamkami drzwi. (Stron: 1 2 ) BogdanHa 21 3.984 29.11.2020, 15:18
Ostatni post: BogdanHa
  Nie da się ZAMKNĄĆ drzwi misiaczek 2 2.286 02.04.2020, 14:00
Ostatni post: Smarkacz
  FAQ [450] klamka, demontaż, drzwi się nie otwierają miksell 130 104.022 26.10.2019, 20:45
Ostatni post: LAZY.
Question Demontaż klamki zewnętrznej ex0n17 4 7.207 04.10.2019, 15:32
Ostatni post: StaryStar
  odbijanie drzwi dandez 5 4.954 22.04.2019, 11:28
Ostatni post: raffa
  Demontaż tylnego zderzaka 450. SMARTUŚ 6 4.394 02.10.2018, 11:48
Ostatni post: obwd-crash



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu