Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - bagażnik na rower, rowerowy, instrukcja montażu
#31
 PatiEK 
To jeszcze ja podepnę się pod ten temat:
Pytanie do użytkowników - wiem, że rower z oponą 2" to spokojnie wejdzie. Próbował ktoś na tym wozić rower z oponą 3"? Mieści się w stojak?
 Odpowiedz
#32
 obwd-crash 
Może to będzie pomocne Wink
   
   
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#33
 PatiEK 
Złoty człowiek jesteś!!!

Oponę oprę, ale paskiem już raczej nie przypnę.
 Odpowiedz
#34
 PatiEK 
Wiesław - czy widać w mocowaniu opcję aby pasek do zapięcia koła wymienić na dłuższy?
 Odpowiedz
#35
 obwd-crash 
(08.03.2017, 16:09)PatiEK napisał(a): Wiesław - czy widać w mocowaniu opcję aby pasek do zapięcia koła wymienić na dłuższy?

 Jeżeli masz dłuższy taki pasek "zębaty", to żaden problem Wink
   
   
   
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#36
 PatiEK 
Dzięki!!!

Jest nadzieja Wink
 Odpowiedz
#37
 raffa 
Wyciągam kotleta! Very happy Będzie odgrzewany Very happy

Sezon w pełni. Już wiem, czym różnią się bagażniki od cabrio i od coupé. Dziękuję koleżankom i kolegom!
Równolegle do poszukiwań bagażnika w naszych i zagranicznych portalach ogłoszeniowych, zanim kupię i zamontuję, mam kilka pytań.

Po pierwsze:
ma ktoś wypożyczyć na kilka dni bagażnik do wersji cabrio? Wink Śląsk, wschodnia Małopolska, zachodnia Opolszczyzna? Chciałbym potestować, czy w ogóle jest sens. Albo przynajmniej żeby podjechać, poprzymierzać i zobaczyć na żywo, czy to ma sens, zanim nie wydam kilku setek...

Po drugie:
już wiem, że belka na rowery wysoko jest 'głupia', bo rowery wystają (aczkolwiek jakby ktoś był miły i zmierzył, na jakiej wysokości od ziemi jest oryginalnie zamocowana belka, to będę wdzięczny). Czy komuś udało się rozwiązać problem belki oświetleniowej (a w szczególności podłączenia oświetlenia) w przypadku obniżenia belki na rowery i jeśli tak, to w jaki sposób?

Po trzecie:
może ktoś ma / będzie mieć na sprzedaż bagażnik do cabrio? Wink
 Odpowiedz
#38
 obwd-crash 
(16.07.2019, 14:08)raffa napisał(a): Wyciągam kotleta! Very happy Będzie odgrzewany Very happy

Sezon w pełni. Już wiem, czym różnią się bagażniki od cabrio i od coupé. Dziękuję koleżankom i kolegom!
Równolegle do poszukiwań bagażnika w naszych i zagranicznych portalach ogłoszeniowych, zanim kupię i zamontuję, mam kilka pytań.

Po pierwsze:
ma ktoś wypożyczyć na kilka dni bagażnik do wersji cabrio? Wink Śląsk, wschodnia Małopolska, zachodnia Opolszczyzna? Chciałbym potestować, czy w ogóle jest sens. Albo przynajmniej żeby podjechać, poprzymierzać i zobaczyć na żywo, czy to ma sens, zanim nie wydam kilku setek...

Po drugie:
już wiem, że belka na rowery wysoko jest 'głupia', bo rowery wystają (aczkolwiek jakby ktoś był miły i zmierzył, na jakiej wysokości od ziemi jest oryginalnie zamocowana belka, to będę wdzięczny). Czy komuś udało się rozwiązać problem belki oświetleniowej (a w szczególności podłączenia oświetlenia) w przypadku obniżenia belki na rowery i jeśli tak, to w jaki sposób?

Po trzecie:
może ktoś ma / będzie mieć na sprzedaż bagażnik do cabrio? Wink

Testowanie w cabrio jest trudne, gdyż uchwyty bagażnika mocuje się na stałe, wiercąc w tridionie otwory. Zatem pewnie nikt kto ma ich nie będzie demontował. Mocowane są między innymi na nity zrywalne, a te wymagają rozwiercenia by zdemontować uchwyty.
W coupe uchwyty przykręca się pod mocowania amortyzatorów szyby tylnej, i ich montaż oraz demontaż to banalnie prosta czynność.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#39
 raffa 
@obwd-crash i to jest bardzo cenna uwaga. Dziękuję!

Tym bardziej z chęcią zrobiłbym więc przymiarkę na sucho, na czyimś samochodzie. Dziwne, że producent nie zrobił maskowanych otworów. Przysłowiowe sto lat temu w fordach i o ile dobrze pamiętam renault było tak, że w miejscach mocowania bagażnika były otwory. Zaklejone / zatkane plastikiem, polakierowane. Jak człowiek nie korzystał, to nie miał dziur, a jak korzystał, to odtykał / wydłubywał maź i miał gotowe Smile

W związku z tym, że trzeba wiercić, czy poza metodą mocowania bagażniki różnią się na przykład położeniem? kątem pochylenia? Macie wiedzę w tej kwestii?

Czy istnieje jakiś szablon montażu w cabrio, żeby wiedzieć, gdzie to otwory należy wywiercić? Znalazłem instrukcję na Evilution, ale pytania i tak są aktualne.

Pytanie drugie i trzecie z poprzedniego posta zostają aktualne.
 Odpowiedz
#40
 damiano.o 
Z tego co kojarzę to Lolek i RobsonWawa mają w swoich 451 cabrio uchwyty na bagażniki rowerowe Ale obaj to Wawa, żeby podpatrzeć i raczej żaden nie wykorzystuje ich do przewożenia rowerów .... bo Lolek wozi śmigło, a Robson pełnowymiarowe koło zapasowe

Pozdrawiam z RS Concept
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  450 zepsuty bagażnik, siłownik bagażnika Dinaaa 1 1.582 17.03.2019, 18:14
Ostatni post: LAZY.
  Bagażnik dachowy- istnieje takowy? WojtekN 9 3.051 19.01.2019, 15:49
Ostatni post: meselek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu