Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Spalanie 700 cm3

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Spalanie 700 cm3
#11
 PKO 
duzo zalezy jakie paliwo sie tankuje , ostatnio na testy pozyczylem sobie z BMG smarta FT 84KM i tankujac go do pelna na ich stacji wynik byl nastepujacy (przy pelnym ogniu Wink)
237 km 23 litry PB 95
zanim go oddalem musialem zatankowac i zrobilem to na stacji ORLEN tankujac PB 95 i wynik byl zaskakujacy (tez pelen ogien)
171 km i 10,8 litrow Hammer
 Odpowiedz
#12
 plesniak 
PKO przjejechałem na tym ich syfie 600 km i takiego bagna to dawno w baku nie miałem, zobacz jakie na tą stacje "fury" podjezdzają, same polonezy trucki i inne Żuki istare passato golfy. Kasiunqa nawet pomyślala żeby rurkąa spuścić to ich paliwo z baku Smile
 Odpowiedz
#13
 PKO 
dokladnie szkoda ukladu wtryskowego Mad
 Odpowiedz
#14
 SP7KH 
Może i paliwo - tylko że ja od początku jak go mam, od 1 czerwca tego roku - tankuje tylko i wyłącznie na Statoilu, na jednej stacji (z małymi wyjątkami) i z tego samego dystrybutora.
Przejechałem na "ichnym" paliwie ponad 4k km, i to bez
zastrzeżeń jakościowych - silnik pracuje jak "pszczółka".
Jednak po raz pierwszy autko było eksploatowane na takich głupich dystansach, i w taki sposób.
Smart ma wiele wspólnego z Tik-Takiem: jest malutki i dba o linię - MOJEGO PORTFELA - niestety !!!.
 Odpowiedz
#15
 PKO 
to jestem w szoku , statoil ma dobre paliwo ,moze masz nieszczelny uklad paliwowy :-? Hammer
 Odpowiedz
#16
 SP7KH 
Nieszczelność układu paliwowego raczej odpada - plam po benzynce nie widać, motorek suchy jak pieprz.
Podejrzewam że tak krótkie odcinki, wychłodzenie silnika i kolejny cykl powodują że jego elektroniczny "pomyślunek"
wymusza pracę na bogatszej - tak jak przy rozruchu - mieszance.
Szczególnie że temperatura chłodziwia ledwo do dwóch jajek dochodziła.
Oczywiście mowa o benzynie, 450.
Przy normalnej eksploatacji palił w normie (opis na str.1).
Zobaczymy co dalej.
Smart ma wiele wspólnego z Tik-Takiem: jest malutki i dba o linię - MOJEGO PORTFELA - niestety !!!.
 Odpowiedz
#17
 PKO 
[temat przeniesiony]

Tak jak w temacie martwi mnie spalanie w mojej smart bryce :/

Mam wrazenie, ze od momentu zakupu samochodu, a minal juz ponad rok,pragnienie na paliwo odczuwalnie sie zwiekszylo i utrzymuje sie na chwile obecna na poziomie okolo 5 l/100km. Przebieg w moim przypadku to 98tys, niedawno wymieniony olej w silniku, klimatyzacja nie załączana(bo jeszcze zimno i niestety w samym mechanizmie awaria) .
Dodam jeszcze, że od dluzszego czasu zmienilem nawet styl jazdy na "super eco", co nie przeklada sie na zmiane łapczywosci Smarta- a paliwo coraz drozsze? Wink

Ktoś ma jakies sugestie ?

profesor
Adept



"Super eco" to pojęcie szerokie i nie zawsze powoli znaczy oszczędnie. Jest chłodno, a silniki cdi w smarcikach są niedogrzane. Jak jeżdżę zimą w korkach to ciężko smarcika do 80 st.C zagrzać, a jak się go pogoni to temperaturę szybciej złapie. Ponadto silniki turbodoładowane powinny się kręcić pomiędzy 2000 -3500 obrotów - wtedy turbinka pracuje i autko ma lepsze osiągi przy niższym zużyciu paliwa. A czy samochodzik Ci nie dymi bo może wtryski leją lub zawór EGR masz przytkany?


Fireman
Rozmowny




Niby wiosna a rano 0 stopni 5 L to normalny wynik jak do pracy masz 15 km

lysy13
Pasjonat
 Odpowiedz
#18
 ŁYSY13 
To normalne takie paliwo jest w CPN słabe na maxa
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#19
 JayZet 
Jedyne dobre paliwo to niepochodzący z polskiej rafinerii Shell V-Power 100+
Przywożone jest z Niemiec i można uważać je za naprawdę dobre...

Czemu tak?
Bo mój Kumpel od lat pracuje w Orlen-Hurt i mi to zdradził...
a poza tym auto znajomka osiągało na nim 255 VMax a nie 245 Smile

PS. Ostatnio spalanko wyniosło mi ca. 4l./100km.
(na 200 dość żwawych kilometrach Gierkówki)

Smile
 Odpowiedz
#20
 Dżenka 
Ja tankuje tylko PB 98 i naprawdę czuję różnicę, jak na rozgrzany silniku dodam gazu to czuję że, mam tylny napęd. NO.
Tylko nie wiem czy mam turbo bo kupiłam Go z auto handlu bez żadnych dodatkowych informacji, tylko książka pojazdu i dowód. Powoli rozszyfrowuję , byłam w serwisie Mercedesa w Gdyni ale nie są za bardzo rozmowni, po VIN-nie dowiedziałam się , zę to wersja Passion.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przewody zapłonowe for two 700 75KM 2003 kamil.tomasz 2 458 15.10.2023, 14:19
Ostatni post: kamil.tomasz
  Smart 700 75Km kamil.tomasz 0 274 15.10.2023, 14:18
Ostatni post: kamil.tomasz
  [450] Spalanie 0.8 cdi 440 264.698 14.09.2021, 22:24
Ostatni post: zlomek433
  [450] Spalanie 600 cm3 78 105.718 16.02.2019, 12:59
Ostatni post: KonyDriver
  450 spalanie - ogólna dyskusja co i jak 132 119.381 24.12.2018, 08:00
Ostatni post: Lolek
Information [450] Spalanie Smart Fortwo 450 CDI, spala sporo powyżej danych statystycznych @Inth@ 8 5.684 22.11.2017, 07:59
Ostatni post: MariuszB
  spalanie 0.8 Szymdyb 9 5.381 16.02.2016, 13:00
Ostatni post: krzyss
  600 vs. 700 KamiloVsky 3 6.137 15.11.2011, 22:26
Ostatni post: Gizbern



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu