Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[woj. pomorskie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[woj. pomorskie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat.
#61
 mozdzerka 
Szkoda tylko , że to tak daleko. Na remont silnika na pewno tam pojadę, a na ogólniki jutro testuję trzeci warsztat -polecany przez znajomych z Mercem i innymi- ul.Jasna 2 W Gdańsku.....wstępne podejście wygląda obiecująco...ale obaczym po fakcie....zdam relację, czy warto, po powrocie z wojaży czyli po przyszłym czwartku.
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
#62
 cingda 
Na Jasnej 2 pracuje Pan Piotr - wg mnie najlepszy i najsolidniejszy elektryk/elektronik samochodowy w Trójmieście. Szczerze polecam.
SMART CITY COUPE 0.6 2000R.
 Odpowiedz
#63
 mozdzerka 
Właśnie z nim się umówiłam. Jakoś mu wierzę i mam nadzieję nie oskalpuje Smile

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
#64
 cingda 
Bardzo tanio tam może nie jest ale zawsze profesjonalnie i z uśmiechem. Smile
SMART CITY COUPE 0.6 2000R.
 Odpowiedz
#65
 mozdzerka 
Autko przetrzymali przez tydzień, ale warto było - rzeczywiście ktoś do niego zajrzał , bo dziwne stukanie z tyłu znikło, jedzie zupełnie inaczej, cichutko , słychać różnicęSmile . Poprzedni warsztat mam wrażenie wogóle nie zajrzał gdzie trzeba.
480 zł poszło- wymiana łożyska tylnego lewego, zmiana fitrów i oleju, uszczelnienie miski olejowej. Nie wiem, czy to dużo , czy mało, bo to moje drugie auto ( pierwsze skasowałam po miesiącu, więc się nie liczy), znajomi twierdzą, że w normie.
Na pewno- z uśmiechem. A czy skutecznie - czas pokażeSmile Najważniejsze, że jeszcze nie muszę remontować silnika...ufffffSmile
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
#66
 cingda 
Moim zdaniem cena za wszystkie te usługi i części jak najbardziej w normie. Smile
SMART CITY COUPE 0.6 2000R.
 Odpowiedz
#67
 obwd-crash 
(17.11.2013, 16:35)mozdzerka napisał(a): Autko przetrzymali przez tydzień, ale warto było - rzeczywiście ktoś do niego zajrzał , bo dziwne stukanie z tyłu znikło, jedzie zupełnie inaczej, cichutko , słychać różnicęSmile . Poprzedni warsztat mam wrażenie wogóle nie zajrzał gdzie trzeba.
480 zł poszło- wymiana łożyska tylnego lewego, zmiana fitrów i oleju, uszczelnienie miski olejowej. Nie wiem, czy to dużo , czy mało, bo to moje drugie auto ( pierwsze skasowałam po miesiącu, więc się nie liczy), znajomi twierdzą, że w normie.
Na pewno- z uśmiechem. A czy skutecznie - czas pokażeSmile Najważniejsze, że jeszcze nie muszę remontować silnika...ufffffSmile

Z tyłu nie ma samego łożyska, jest piasta, kosztuje nie mniej jak 200zł (by wymienić trzeba rozpiąć całe zawieszenie przy kole i wyciągnąć półoś), olej + flitr 100 zł, jeżeli jeszcze filtr powietrza to ok. 40÷50zł a jeżeli jeszcze kabinowy to ponad 50zł, silikon do miski - grosze (ew. parę zł), czyli zostałoby na robociznę ok. 80zł - czyli niewiele.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#68
 mozdzerka 
Dokładnie tak mi powiedzieli, że koszt robocizny to 80zł.
Na fakturze mam ŁL, może się zasugerowałam bo o łożysku coś mechanik mówił ( albo upraszał dla blondynek)
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
#69
 kasiunqa 
Ja z kolei na Sopockiej w serwisie Auto Zwolak, dziś odebrałam smarka po naprawie zawieszenia a dokładnie wymianie 4 tulei i gum.
Gratis zbieżność, wyważenie kół i adaptacja skrzyni, kompresja.
Ja zawsze będę polecać ten warsztat !!
Pan Piotr przede wszystkim zna się na tym co robi. Nie naciąga, ba nawet jak sam kupujesz części to podpowie jakie najlepsze.
Uczciwie i fachowo. Czego więcej chcieć od mechanika?
Nie dziwie się ze na naprawę czekałam kilka dni na wolny termin i nie bez powodu smarki i mercedesy przyjeżdżają z wielu części Polski własnie tu się naprawiać.

Olej w chińczyku od końca gwarancji wymieniamy tylko tam. Z wpisami do książki i pieczątkami i oryginalnym sprzętem diagnostycznym mercedesa czyli SD.
 Odpowiedz
#70
 LAZY. 
Witam, gdzie w trójmieście mógłbym uzyskać pewną pomoc przy wykasowaniu błędu poduszki, odblokowaniu funkcji Automat. Ewentualnie jakiś innych problemów, o ile się pojawią podczas odczytu danych.

Świeci też kontrolka ABS, nie wiem czy u mnie ABS jest?(żaróweczkę sam wstawiłem bo było puste miejsce i brak było też tej od poduszki) Do piasty w każdym razie oprócz wężyka hamulcowego leci kabelek. Dziś to dostrzegłem podczas wymiany okładzin. Okładziny wymieniłem z jednej strony, bo zabrakło światła, w Sobotę wymienię z drugiej strony.

Najważniejsze jednak by uruchomić poduszkę i automat.

Jestem z Żabianki więc najchętniej uzyskał bym pomoc gdzieś w okolicy.

Przypuszczam że mając kabelek obd i komputer i tak nic nie zdziałam więc poszukuję fachowca który się na tym dobrze zna i ma odpowiedni sprzęt.
Prosił bym o wskazanie solidnego i taniego fachowca, z góry dziękuję i do zobaczenia wkrótce na jakimś trójmiejskim spocie.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [woj. kujawsko-pomorskie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat. 19 18.548 26.01.2024, 17:19
Ostatni post: Kanapa
  [woj. śląskie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat. 64 56.964 19.12.2023, 19:07
Ostatni post: zwirek67
  [woj. mazowieckie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat. 103 75.043 31.10.2023, 12:26
Ostatni post: raffa
  [woj. małopolskie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat. miksell 43 39.730 01.08.2022, 18:47
Ostatni post: raffa
  [warsztat Smart Serwis ul. Buforowa 109, 52-131 Wrocław] - opinie kapik 34 30.940 10.06.2022, 13:19
Ostatni post: maciekpkow
  smart Kalisz - dyskusja o jakości połączone wątki. smart.kalisz 59 12.196 17.05.2022, 12:13
Ostatni post: raffa
  [woj. wielkopolskie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat. 54 26.434 30.04.2022, 14:10
Ostatni post: damiano.o
  Gdzie naprawa serwis Lubuskie, wielkopolskie 2 3.714 23.05.2020, 08:43
Ostatni post: BASTOS
  [woj. lubelskie] Dyskusja, porady gdzie jaki warsztat. Tunkx 10 9.655 30.05.2019, 16:24
Ostatni post: speedykielce
  Warsztat-Szczecin okiran 4 3.017 14.11.2018, 21:55
Ostatni post: psuwacz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu