Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Fotorelacja - przekaźnik świateł mijania + naprawa włącznika

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Fotorelacja - przekaźnik świateł mijania + naprawa włącznika
#31
 LAZY. 
No nie tak bez dzień dobry, ani buzi?
Wpadasz, ,,bo ja mam problem"
Przedstaw się w odpowiednim dziale no chyba że wpadłeś tylko po pomoc jak do warsztatu.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
#32
 harryon 
a jestem przedstawionyWink
Pierwszy post był w dziale dla nowych.

http://smartklub.pl/t-witam-z-poznania
 Odpowiedz
#33
 Smark121 
Witam,

Czy posiada ktoś zdjęcia, które powijany znajdować się w 1 poście??
Może, ktoś ten post przerobiła na maula w pdf-ie??
Z góry dziękuje

Pozdrawiam
 Odpowiedz
#34
 LAZY. 
Były umieszczone na zewnętrznym serwerze i niestety już ich tam nie ma.

Smark121 mówisz po Polsku? Słabo cię można zrozumieć.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
#35
 Włodek 
(26.09.2013, 16:35)Sebastian_O napisał(a): A ja - do instrukcji zamieszczonej na początku dołożę dwa słowa Smile
- Można zastosować gotowe złącze przekaźnikowe, które ma konektory i przewody oraz "korpus" trzymający całość
[Obrazek: sw1.jpg]
- Jeśli już robimy - to róbmy całość... Owszem, długie światła używane są mniej, ale załączane pewno równie często jak mijania - bo przecież używamy "blindu" Smile A poza tym, przekaźniki to nie tylko żywotność przełącznika, ale też mocniejsze światła, bo przecież to ciepło w wyłączniku nie bierze się znikąd... To jest spadek napięcia czyli strata mocy na stykach - czyli - o tyle mniej mocy idzie do żarówki ile idzie na "grzanie się" włącznika. Nie kosztuje to wiele a jest zrobione jak należy.
Stosując takie złącze można przekaźniki łączyć w grupę i całość trzyma się "w kupie"
[Obrazek: sw2.jpg]

Ja natomiast osobiście nie toleruję takich "dokładek" przekaźnikowych uniwersalnych, bo jednoznacznie kojarzy mi się to z prymitywnie wykonanymi instalacjami LPG Smile
Zrobiłem więc sobie taki oto układ przekaźników do świateł:

[Obrazek: sw3.jpg]

[Obrazek: sw4.jpg]

[Obrazek: sw5.jpg]

[Obrazek: sw6.jpg]

Po podłączeniu do instalacji:
[Obrazek: sw7.jpg]

I jeszcze jeden detal do opisu na początku - MASA - przewód brązowy - jest również we wiązce do przełącznika świateł - nie trzeba się wpinać w drugą wiązkę - licznikową

[Obrazek: sw8.jpg]

Całość po zmontowaniu:

[Obrazek: sw9.jpg]

Nie prawda że ładniej i prościej ???? Smile
Polecam wszystkim - przełącznik zimny i "długowieczny" a światła mocniejsze.
 Odpowiedz
#36
 Włodek 
Witam serdecznie wszystkich wielbicieli i miłośników najfajniejszego samochodu świata.
Wszystko co fajne czasami puszcza do nas oko i robi się kłopot. Moja żona jeździ Sprytkiem 899cdi, a ja oczywiście jestem prywatnym Jej serwisem.
Kochani pomóżcie potrzebuje schemat podłączenia przekaźnika świateł. Na pierwszej stronie jest świetny opis ale zdjęcia zniknęly.
Nie chcę narobić sobie kłopotów bo gniew zakochanej kobiety czasami może być nie do zniesienia .
 Odpowiedz
#37
 MALVENA 
(21.04.2016, 16:37)Włodek napisał(a):
(26.09.2013, 16:35)Sebastian_O napisał(a): A ja - do instrukcji zamieszczonej na początku dołożę dwa słowa Smile
- Można zastosować gotowe złącze przekaźnikowe, które ma konektory i przewody oraz "korpus" trzymający całość
[Obrazek: sw1.jpg]
- Jeśli już robimy - to róbmy całość... Owszem, długie światła używane są mniej, ale załączane pewno równie często jak mijania - bo przecież używamy "blindu" Smile A poza tym, przekaźniki to nie tylko żywotność przełącznika, ale też mocniejsze światła, bo przecież to ciepło w wyłączniku nie bierze się znikąd... To jest spadek napięcia czyli strata mocy na stykach - czyli - o tyle mniej mocy idzie do żarówki ile idzie na "grzanie się" włącznika. Nie kosztuje to wiele a jest zrobione jak należy.
Stosując takie złącze można przekaźniki łączyć w grupę i całość trzyma się "w kupie"
[Obrazek: sw2.jpg]

Ja natomiast osobiście nie toleruję takich "dokładek" przekaźnikowych uniwersalnych, bo jednoznacznie kojarzy mi się to z prymitywnie wykonanymi instalacjami LPG Smile
Zrobiłem więc sobie taki oto układ przekaźników do świateł:

[Obrazek: sw3.jpg]

[Obrazek: sw4.jpg]

[Obrazek: sw5.jpg]

[Obrazek: sw6.jpg]

Po podłączeniu do instalacji:
[Obrazek: sw7.jpg]

I jeszcze jeden detal do opisu na początku - MASA - przewód brązowy - jest również we wiązce do przełącznika świateł - nie trzeba się wpinać w drugą wiązkę - licznikową

[Obrazek: sw8.jpg]

Całość po zmontowaniu:

[Obrazek: sw9.jpg]

Nie prawda że ładniej i prościej ???? Smile
Polecam wszystkim - przełącznik zimny i "długowieczny" a światła mocniejsze.

Witaj , nie mogę niestety trafić na sugerowane zdjęcia a mam problem polegajacy na tym że światła pozycyjne pojawiają mi się dopiero po dłuższej chwili od przekręcenia włącznika a teraz zniknęły na dobre światła mijania, za to pali się lampka niebieska sygnalizująca śwoatła drogowe ale ich nie ma też ?? Bardzo proszę o jakieś sugestie ? dziękuję i pozdrawiam
 Odpowiedz
#38
 kasiunqa 
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/for...k-fix.html
 Odpowiedz
#39
 Lolek 
Jeśli autko poliftowe to awaria modułu SAM. Jeśli przed, to przełącznik wymień na nowy. L
 Odpowiedz
#40
 MALVENA 
(18.05.2016, 18:47)kasiunqa napisał(a): http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/for...k-fix.html

Bardzo Ci dziękuję za link do zdjęć.Moje autko jest z 2001 roku więc napewno nie po liftingu
Gorąco pozdrawiam !!
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przełącznik świateł Irenty 3 1.540 15.04.2021, 15:13
Ostatni post: Irenty
  Czy zabierać się do naprawy przełącznika świateł? Smartholic 3 1.384 21.01.2021, 17:37
Ostatni post: tim13
  Terkoczący elektryczny szyberdach - naprawa, manual obwd-crash 1 2.820 14.05.2019, 07:04
Ostatni post: mermen124
  Przekaznik pompy paliwa, lokalizacja MonJac 17 37.800 06.06.2018, 10:37
Ostatni post: obwd-crash
  450 - Włącznik świateł mocno się nagrzewa - manetka miksell 54 35.852 14.02.2018, 18:47
Ostatni post: CodeBoy
  Brak świateł mijania kamil66 1 3.187 16.12.2017, 16:22
Ostatni post: chris2
  Brak prawego światła mijania lucek 6 4.680 07.11.2017, 13:34
Ostatni post: lucek
  Automatyczny wyłącznik świateł CodeBoy 7 4.234 26.10.2017, 15:37
Ostatni post: CodeBoy
  SMART PRZEKAZNIK 0003503V003 000 3503 V003 VVV CodeBoy 4 4.015 21.09.2016, 06:49
Ostatni post: CodeBoy
  Drogowe przy mijania a pozycyjne rafusw 10 8.196 21.04.2016, 04:03
Ostatni post: mermen124



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu