Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[452] Bi-xenon, Bi-halogen, roadster

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[452] Bi-xenon, Bi-halogen, roadster
#1
 smart452 
Witam,

nie wiem ilu klubowiczów jeździ roadsterami.
Jest w profilu użytkownika rubryczka, w której można wybrać model smarta, którym się jeździ, ale ta informacja nigdzie nie jest zapamiętywana(wprowadzałem ją kilka razy)ani widoczna.
Planuję poprawić oświetlenie mojego roadstera. Myślę, że wszyscy posiadacze potwierdzą, że światła mijania są po prostu do bani. jesteśmy jednak w tej dobrej sytuacji, że w SR montowane są modułowe światła Hella z serii 90mm. Hella cały czas udoskonala tą serię i można w tej chwili kupić moduły z serii premium w wersji Bi czyli 2 w 1 mijania i drogowe. Już wersja Bi-halogen daje 30% lepsze oświetlenie niż standardy, a jest jeszcze wersja Bi-Xenon. Przy zmianie modułu światła mijania na Bi, można górne światła drogowe zamienić na światła do jazdy dziennej LED również w module 90mm. W ten sposób zachowując oryginalność zyskujemy efektywne i nowoczesne oświetlenie.
Czy są zainteresowani ewentualnym zamówieniem zbiorowym?

pozdrawiam
smart452
 Odpowiedz
#2
 kamiloo98 
Pamiętaj, że biksenon musi miec poziomowanie i spryskiwacz
 Odpowiedz
#3
 smart452 
W większości samochodów tak. Smart roadster jest jednak wyjątkiem i potrzebuje tylko spryskiwacz. Nawet seryjne reflektory nie posiadają mechanicznej regulacji.

Pozdrawiam
Smart452
 Odpowiedz
#4
 kamiloo98 
Kolego nie czegoś takiego jak seryjne XENONY bez poziomowania i spryskiwacza. Kazdy samochód który wyjeżdza z fabryki wyposażony w xenony ( nie w soczewki ) ma autopoziomowanie i spryskiwacz.

pzdr
 Odpowiedz
#5
 smart452 
Myślę, że nie musimy tu dyskutować czy jest coś, czy czegoś nie ma .
Podając tu jakiekolwiek informacje opieram się na faktach a nie przypuszczeniach.
Temat dotyczy ludzi jeżdżących roadsterami i oni wiedzą co ich samochody posiadają a co nie.
Smart roadster, ze względu na swoją budowę - rozkład mas nie ma fabrycznej regulacji zasięgu świateł mijania(poziomowania).
Dopuszczalne obciążenie malutkiego bagażnika z tyłu nie jest w stanie "wytrącić z równowagi" tego auta, tak więc przy zamontowaniu Bi-xenonu taka regulacja też nie jest potrzebna, po Niemczech jeżdżą dziesiątki roadsterów z Xenonem i żaden z nich nie wymaga samo-poziomowania.

pozdrawiam
smart452
 Odpowiedz
#6
 kamiloo98 
Hehe, kolego jak ma mieć samopoziomowanie skoro nie ma xenonów, pomysl troche, do zwykłych soczewek nie potrzeba samozpoziomowania,a gwarantuje ci, że zaden smart nie wyjechał z fabryki z xenonem bez spryskiwacza i poziomowania, bo nie dostałby na to homologacji, wiem bo wcale nie tak dawno chcialem zmieniać lampy w 450 a to ta sama zasada, przepisy są i nikt ich nie zmieni. A odnośnie jeżdzenia po niemczech samrtów z xenonami, zawsze mozesz sobie kupić szajs z allegro za 149,99 i cieszyć się niebiesko-fioletowym światlem, które oslepia jadących z naprzeciwka, ale powodzenia na stacji diagnostycznej lub jak trafisz na jakiegoś kumatego policjanta

Pzdr
 Odpowiedz
#7
 smart452 
Myślę, że nie potrzebnie wdałem się w dyskusję z "fachowcem"

sorry

PS. Temat dotyczy posiadaczy roadsterów.
 Odpowiedz
#8
 kamiloo98 
No kolego mówie ci jak jest, taka jest prawda niestety, a że ty masz swoje racje to już inna sprawa mysle ze nie ma znaczenia czy chodzi o roadstera, f2 czy o jakiś innym samochód, przepisy są takie same dla każdego auta, pzdr
 Odpowiedz
#9
 nowaks 
witam, czytam ten watek i mam takie pytanie, czy w końcu jest jakiś prosty sposób by mieć światła xenonowe albo alla xenon?
nie jestem biegły w tych sprawach a widzę że niektórzy kumają o co chodzi więc wierze że mi pomożecie.. chodzi mi o to aby zmienić światła mijania lub do jazdy dziennej na taki kolor niebieski by ładniej wygladało.. Jak sądzicie czy mozna coś takiego zrobić od strony teoretycznej, prawnej, i praktyczniej?
 Odpowiedz
#10
 ArturSmart 
Gdy was czytam a zwłaszcza "kamiloo98" zaczynam sie smiac.
Handluje zestawami ksenonowymi i cos moge pow na ten temat, zgodze sie z wami sa xeony i ale xenony sa zestawy za 130zl jak i za 350zl. Barwe swiatła mozna wybrac dowolnom, polecam barwe 5000k z metalowym zarnikiem ktory daje naprawde dobre i jasne swiatlo (nie niebieski, 6000k to max). Wracajac do tematu wiekszosc samochodow jest niezgodna z przepisami ruchu drogowego a policjant potrafi doczepic sie do wszystkiego.
Ps. smart452 Jak cos potrzebojesz pisz PW
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ PKO 47 25.273 21.09.2023, 14:44
Ostatni post: raffa
  [452] Zwiększenie mocy z 61 na 82 kuce? modusoperandi 11 7.934 18.07.2018, 23:13
Ostatni post: All-capone
  452 gantza Gantz 3 2.964 02.08.2015, 22:28
Ostatni post: krzyss
  [452] [452] Kierownica od modelu 451 w roadsterze Gantz 10 6.062 29.06.2015, 20:02
Ostatni post: filiproll
  Bi-Xenon Hella do Roadstera Vahanara 2 2.552 17.06.2015, 16:11
Ostatni post: Vahanara
  [452] Nowe koła w roadsterze :-) krzyss 21 10.176 16.03.2015, 12:26
Ostatni post: modusoperandi
  [452] Sprężyny EIBACH Pro-Kit MCC Smart Roadster - obniżanie zawieszenia matijas 10 5.421 24.02.2015, 11:43
Ostatni post: sancruz3
  [452] [452] Tarcze hamulcowe . Które wybrać ? zlomek433 10 6.677 10.12.2014, 13:52
Ostatni post: damiano.o
  [452] 452 - pokrowce? adams 5 3.819 25.04.2014, 10:19
Ostatni post: adams
  [452] Tuning by UK Kanapa 0 4.020 01.11.2012, 17:00
Ostatni post: Kanapa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu