Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450][451][452] FAQ Aktuator - modyfikacje

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450][451][452] FAQ Aktuator - modyfikacje
#31
 robert7791 
Co sądzicie-smar grafitowy będzie ok?
 Odpowiedz
#32
 andrzejmc 
Ja swój nasmarowałem mieszaniną 50% wazeliny technicznej i 50% teflonu w aerozolu.

Dokładnie takimi:

1. http://www.tradetec.pl/product_info.php?...1913d5486b

2. http://www.autolakierymarket.com/64/370-...400ml.html

Typowe smary (do łożysk,przegubów itp) na bazie węglowodorów nie nadają się tu ze względu na to że aktuator zawiera elementy z tworzyw sztucznych (kewlar).

Dałem tego "ile wlazło" Very happy
 Odpowiedz
#33
 robert7791 
ok dzięki za info.
poprawiałeś sprężyne(podkładki tak jak w linku na str.1)?
 Odpowiedz
#34
 andrzejmc 
Nie przerabiałem go mechanicznie ale za to zmodyfikowałem trochę napędzający go silnik elektryczny -trochę go "wzmocniłem".
Całość ustawiłem tak jak wg. załączonej przez Kasię instrukcji Sachsa.

W skrócie:

1.Poluzować śruby mocujące.

2.Za pomocą wypożyczonego (z zaprzjażnionej pracowni fizyki) szkolnego siłomierza dosunąć w stronę sprzęgła z siłą 50 Nm - następnie zmniejszyć siłę naciągu do 11 Nm i w tym położeniu dokręcić śruby mocujące.

3.Należy przy tym zwrócić uwagę żeby aktuator był ustawiony prostopadle do sprzęgła (palec musi być ustawiony idealnie prosto) - nie pod kątem.

4.Przeprowadzić regulację StarDiagnozą.
 Odpowiedz
#35
 robert7791 
Jest różnica w zmianie biegów?
 Odpowiedz
#36
 andrzejmc 
W porównaniu z tym co było na początku jest spora różnica Smilez tym że nie robiłem tego na raty, tylko wszystko naraz tak że nie wiem tak naprawdę co miało tu nawiększe znaczenie :
czyszczenie i smarowanie,ustawienie czy "modyfikacja" silnika.
 Odpowiedz
#37
 SANT0 
A co robiłeś z silnikiem podwyższyłeś napięcie, bawiłeś się prądem wzbudzenia czy wymiana magnesów?
 Odpowiedz
#38
 andrzejmc 
Na złomie znalazłem identyczny jak mój(benzyna 600) aktuator który potraktowałem jako "poletko doświadczalne" - rozkręciłem i okazało się że ma uszkodzony wirnik silnika.
Dałem wirnik do przezwojenia i wyważenia.
Po prostu zregenerowany wirnik został trochę dokładniej wykonany niż orginał.
Do aktuatora a ściśle do korpusu jego silnika doprowadziłem też dodatkową "masę".

Ps.
Najciekawsze było to że fachowcy od przezwajania silników stwierdzili że jest to silnik od napędu wycieraczek.
 Odpowiedz
#39
 SANT0 
Dałeś mi do myślenia bo ostatnio rozmawiałem z Lysy 13 że będę chciał coś jeszcze zrobic z silnikiem żeby szybciej wciskał sprzęgło a tu proszę gotowy trop hehehe dzieki wielkie za info. A czemu nie wzmacniałes sprężyny?
 Odpowiedz
#40
 andrzejmc 
W tamtym roku w Zell parę osób przerobiło aktuator na "szybszy" na straganie firmy Optigear - opinie o tym patencie były bardzo różne , a właśnie ta przeróbka polegała na wstawieniu mocniejszej sprężyny.
Ja akurat specjalnie nie chciałem nic przerabiać a tylko naprawić uszkodzony silnik aktuatora i trochę go przy tym ulepszyć 8-)
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450][452] FAQ trzy poziome kreski na wświetlaczu 96 90.512 19.03.2024, 20:24
Ostatni post: Kanapa
  [450][451][452] FAQ Pilot (kluczyk) - problemy, wymiana baterii i inne SP7KH 98 134.462 15.08.2023, 09:23
Ostatni post: berthold61
  [450] 450 FAQ Turbina Naprawa, Regeneracja itd Kanapa 19 26.015 15.04.2021, 14:17
Ostatni post: obwd-crash
  [450] FAQ - Fotorelacja Montaż Systemu Audio tzw tub w smarcie ziemus 44 37.321 06.12.2015, 15:10
Ostatni post: psuwacz
Information [450] FAQ naprawa Halogenów TomekBomek 12 14.398 07.12.2014, 16:25
Ostatni post: frygi



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu