Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - głośniki przód, drzwi, tuby, sound system, tweetery, wysokotonowe

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - głośniki przód, drzwi, tuby, sound system, tweetery, wysokotonowe
 raffa 
Ta końcówka to jest ewidentnie złamamy jack. Trzeba odciąć, kupić nowy, w analogiczny sposób podłączyć i będzie działać.

Identyczny tutaj:

https://allegro.pl/oferta/wtyk-mini-maly...7301066511

Ja bym kupił taki, z cieńszą oprawką:

https://allegro.pl/oferta/sennheiser-zlo...7890588750

Żeby nie było ryzyka, że nie wejdzie do pokrowca, etui itp.

Co do wyjmowania radia - spojrzyj na ramkę radia z boku, od strony lusterka pasażera. Zobaczysz szczelinę. Z drugiej strony jest identyczna. Trzeba w nie wsadzić opisywany wcześniej klucz. Poczujesz opór, podniesie się sprężyna trzymająca radio na miejscu. I wtedy można wysuwać.
 Odpowiedz
 maciekpkow 
(11.11.2020, 20:46)krajaneks93 napisał(a): Chciałem napisać priv ale stwierdziłem że może będzie dla potomnych (chociaż już coraz mniej smartów pierwszej generecji) więc powiedz mi maciekpkow jakie dokładnie głośniki do tub i gwizdki zakupiłeś które Ci podeszły czy musiałeś coś przerabiać jak z okablowaniem oraz jakie masz radio? Będę bardzo wdzięczny za pomoc w dokładnym działaniu.

Głośniki do tub dołożyłem JBL stage 2 524, trzeba na szlifierce zmodyfikować uszy mocujące bo nie wchodzą w obudowy tub,
wysokotonowe to hertz DT24.3, też trzeba je zmodyfikować by siedziały głębiej choć to niekoniecznie biorąc pod uwagę miejsce w kominkach umieszczonych na desce, po prostu nieco wgniotłem siatkę zabezpieczającą do środka głośnika, głośnik przykleiłem za pomocą kleju na gorąco.
Kable wszystkie lutowałem i zabezpieczyłem termokurczkami, Ori wtyczkę usunąłem.
Radio to Blaupunkt Brighton 170BT ze streamingiem muzyki po bluetooth.
Dodatkowo pod siedzeniem pasażera mam sub Peiying PY-NB3000, ze sterowaniem przy dźwigni biegów, w tylnej klapie głośniki Blaupunkt BGx663MKII i do tego druga para wysokotonowych Hertz DT24.3 w bagażniku przy plastikowych oknach na obudowach zamykanych boczków.
Całość gra bardzo przyzwoicie.
Jak coś to wieczorkiem mogę wkleić fotki.
Mogę jak coś wkleić fotki wieczorkiem.
 Odpowiedz
 krajaneks93 
raffa już zamówiłem końcówkę akurat ta druga żeby nie było problemu i za każdym razem nie trzeba było ściągać etui z telefonu. Dzięki za doradzenie.
Maciekpkow jak byś mógł zrobić zdjęcia to pewnie dodaj jakieś. Ja akurat zostanę przy oryginalnych głośnikach z tubami i gwizdkach jak da radę zregenerować. Nie chcę wymieniać radia i tak więcej nie uciagnie a i tak gra całkiem nieźle bo na sucho podłączałem tuby i było nieźle. Zastanawiam się czy będę miał w tym radiu podłączenie na gwizdki czy trzeba będzie coś kombinowac. Mam wersję cabrio więc chcę żeby coś tam było słychać jak będzie się latem jeździć z otwartym dachem to żeby był jeszcze większy banan na twarzy : D
 Odpowiedz
 raffa 
(12.11.2020, 13:18)krajaneks93 napisał(a): raffa już zamówiłem końcówkę akurat ta druga żeby nie było problemu i za każdym razem nie trzeba było ściągać etui z telefonu. Dzięki za doradzenie.
Maciekpkow jak byś mógł zrobić zdjęcia to pewnie dodaj jakieś. Ja akurat zostanę przy oryginalnych głośnikach z tubami i gwizdkach jak da radę zregenerować. Nie chcę wymieniać radia i tak więcej nie uciagnie a i tak gra całkiem nieźle bo na sucho podłączałem tuby i było nieźle. Zastanawiam się czy będę miał w tym radiu podłączenie na gwizdki czy trzeba będzie coś kombinowac. Mam wersję cabrio więc chcę żeby coś tam było słychać jak będzie się latem jeździć z otwartym dachem to żeby był jeszcze większy banan na twarzy : D

Ja mam u siebie tweetery (ale były fabrycznie), więc pewnie któreś z kabli idą do nich. I słychać całkiem nieźle, nawet z otwartym dachem Smile Lubię dzwięk z tego zestawu. Chociaż dawno nie miałem niczego porządnego w aucie. W sumie to nigdy nie miałem jakiegoś wypasionego sprzętu audio za miliony monet, ale zawsze nie były to najtańsze zestawy. I grywało całkiem całkiem Smile
 Odpowiedz
 maciekpkow 
(12.11.2020, 13:18)krajaneks93 napisał(a): Maciekpkow jak byś mógł zrobić zdjęcia to pewnie dodaj jakieś. Ja akurat zostanę przy oryginalnych głośnikach z tubami i gwizdkach jak da radę zregenerować. Nie chcę wymieniać radia i tak więcej nie uciagnie a i tak gra całkiem nieźle bo na sucho podłączałem tuby i było nieźle. Zastanawiam się czy będę miał w tym radiu podłączenie na gwizdki czy trzeba będzie coś kombinowac. Mam wersję cabrio więc chcę żeby coś tam było słychać jak będzie się latem jeździć z otwartym dachem to żeby był jeszcze większy banan na twarzy : D

Jak coś to mam ori gwizdki, same głośniki bez obudów, idealne, na sell

obiecane foty:

[Obrazek: 20201108-132109-1.jpg]

[Obrazek: 20201108-161047-1.jpg]
[Obrazek: 20201109-161923-1.jpg]
[Obrazek: 20201109-161930-1.jpg]
[Obrazek: 20200913-104257-1.jpg]
 Odpowiedz
 maciekpkow 
[Obrazek: 20201112-211944-1.jpg]
[Obrazek: 20201113-130140-1.jpg]

wspomniane ori głośniczki na sell:

[Obrazek: 20201113-191454-1.jpg]
[Obrazek: 20201113-191521-1.jpg]
 Odpowiedz
 krajaneks93 
Co myślicie o takich głośnikach akurat wiem że pasują i podobno premium lepsze niż boose.


Załączone pliki Miniatury
       
 Odpowiedz
 maciekpkow 
Audio system to górna półka także będziesz zadowolony.
 Odpowiedz
 raffa 
(13.11.2020, 20:09)maciekpkow napisał(a): Jak coś to mam ori gwizdki, same głośniki bez obudów, idealne, na sell

obiecane foty:

No ładnie to wyszło Smile tuby wyglądają lepiej jak nówki Smile

Ciekawy jestem brzmienia, ale pewnie się nie przekonam osobiście. Trudno Wink

(13.11.2020, 20:11)maciekpkow napisał(a): wspomniane ori głośniczki na sell:

Te blaupunkty w klapie, nie za bardzo to będzie nią trząsło? Nie wiem, jak jest zbudowana klapa w coupe, ale domyślam się, że to też tylko kilka warstw plastiku...

Jak już tak się rozpędzam, i w związku z tym, że jestem jednocześnie lingwistą i purystą, dlaczego 'na sell'?

'Sell' to czasownik.

Więc kupy się to nie trzyma. No, nie tylko kupy Very happy Poza tym język polski jest naprawdę ładnym językiem. I funkcjonują w nim różne określenia, np. 'na sprzedaż', 'do sprzedania', albo krótsze 'sprzedam'. To ostatnie ma tylko jeden znak więcej niż ten niepoprawny łamaniec. Podejrzewam, że napisanie zajmuje tyle samo czasu, no może minimalnie więcej Wink
 Odpowiedz
 maciekpkow 
Tuby wymyte bo tak lubię, zresztą po zdjęciu deski też wyczyściłem co się dało.
Deskę przed założeniem umyłem a tkaninę wyprałem płynem do dywanów.
Blupunkty w klapie to tylko 165mm zasilane z radia także nic niczym nie zatrzęsie.
Co do "sell" to fakt, ładniej by wyglądało w cudzysłowiu ale najważniejsze że wiadomo o co chodzi Very happy
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Nabigation & sound alextok1 22 9.394 13.04.2021, 21:47
Ostatni post: maciekpkow
  Nie chce zamknąć drzwi-awaryjne świecą do upadłego 6 11.424 31.03.2018, 15:03
Ostatni post: obwd-crash
  Automatyczna blokada drzwi obwd-crash 15 9.501 29.03.2016, 17:26
Ostatni post: MariuszB
  problem z radiem. pomocy. graja same tweetery orangeblack98 4 3.327 27.12.2015, 15:34
Ostatni post: orangeblack98
  480 0.8 cdi - głośniki, tweetery - instalacja i przeróbki kiniu_gd 9 4.252 03.11.2015, 20:24
Ostatni post: kiniu_gd



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu