Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny
 kamil.tomasz 
w artykule kilku krotnie jest wzmianka o przekaźnikach pod fotelem kierowcy ? czy w cabrio 450 też tam są ? próbowałem je zlokalizować i nie jest to proste po demontażu foteli , również nie ma ich w okolicy pedałów.....
 Odpowiedz
 obwd-crash 
Przekaźniki pod fotelem były tylko w przedliftach, czyli do 2003 włącznie.
Od 2004 wszystko jest w SAM-ie - nad nogami kierowcy - tam gdzie bezpieczniki.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
 belunia2 
(11.06.2014, 18:37)banujek napisał(a): Witam , mam problem ze swoim smartem i może tutaj ktoś mi z nim pomoże. Od jakiegoś czasu smarciak zaczyna wariować w korkach ( szczególnie w długich ) same włączają się biegi po czym sam rusza ,szarpnie i natychmiastowo gaśnie na liczniku w miejscu gdzie wyświetlają się biegi zaczynają mrygać 3 poziome kreski następnie trzeba odczekać około 10min (wcześniej nie da rady wrzucić żadnego biegu czy w automacie czy w tip-t)

JEST TO SMART 450 , 800CDI 2001R.

Druga sprawa jest taka że jeżeli pozostawi się go na zapłonie przez jakiś czas nie chce zarzucić żadnego biegu..

Proszę o pomoc ! z góry dziękuje
Witam, mam identyczny problem, zatem  jestem ciekawa jak Pan rozwiązał swój? Czy była konieczna wymiana sprzęgła?
 Odpowiedz
 skoczek1994 
Witam forumowiczów

Niedawno wyjechałem w dalszą trasę, ruszyłem z miejsca, dojechałem do świateł, stanąłem i po włączeniu się zielonego próbowałem ruszyć moim smerfem, niestety bezskutecznie. Żaden bieg nie chciał wejść. Zepchnąłem autko na pobocze i próbowałem zdianozować usterkę. Pali normalnie, na wyświetlaczu ciągle N, przy przełączaniu biegów zero reakcji (jedynie równomierne stuki dochodzące spod silnika z czarnej skrzyneczki). Przejrzałem całe forum i doszedłem do wniosku: aktuator lub sprzęgło.

Jednak przed zaciągnięciem smerfa do warsztatu chciałbym go zdiagnozowac SD, żeby mi kitu nie wcisnęli w warsztacie (raz miałem problem z odpaleniem smerfa, „fachowiec” stwierdził że pompka paliwa w zbiorniczku do wymiany (konkretne koszty). Wyczytałem na tym forum, że to może być czujnik położenia wału (koszt 150zł), wymieniłem i śmigał. Do teraz.)

Czy jet ktoś w Warszawie kto mógłby podjechać i zdiagnozować mojego smerfa? Ewentualnie jaki warsztat jest godny polecenia?

PS Wczoraj zauważyłem że jakiś bardzo kulturalny ktoś zachaczył o moje „zaparkowane gówno” i rozwalił mi błotnik (zostawił karteczkę z przemiłą notatką i kilkoma wulgaryzmami, bez danyych ani telefonu. Gorzej być już chyba nie może...

Pomożecie?
 Odpowiedz
 Marceli99 
(06.11.2018, 13:13)skoczek1994 napisał(a): PS Wczoraj zauważyłem że jakiś bardzo kulturalny ktoś zachaczył o moje „zaparkowane gówno” i rozwalił mi błotnik (zostawił karteczkę z przemiłą notatką i kilkoma wulgaryzmami, bez danyych ani telefonu. Gorzej być już chyba nie może...

Dlatego kamerka z przodu i z tyłu jest koniecznością. Potrafi uratować w takich sytuacjach. Jak jest tam monitoring to na policje. Za taką karteczkę "kulturalną" bym nie odpuścił. Tym bardziej, że smart tani nie jest i ten błotnik swoje potrafi kosztować...
 Odpowiedz
 Gapa. 
Warsztaty są na stronie startowej
Marek z Górczewskiej na przyklad
 Odpowiedz
 Elmo80 
Cześć,
Trzy magiczne kreski na wyświetlaczu które sobie mrugają w Smarcie wyłączył się automat na manualu jeździł tak jakby nic nie było ma ktoś jakiś pomysł.
W jakim stopniu może być przyczyna, że zmieniłem akumulator??
Po wymianie jaki i w ciągu dnia bez problemu. Dziś rano też odpalił, hamulec, jedynka guziczek na automat i jadę, skręcam dość mocno można powiedzieć że zwracając zniknął znak A po minucie wyświetliły się 3 kreski.
Do domu jakieś 10km dojechałem na manuału.
Na kompie żadnych błędów.
Po godzinie kreski są nadal.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 / Toyota Corolla E12
 Odpowiedz
 plesniak 
Jak pojawia się Hamburger zagłady to oznacza problemy z aktuatorem lub skrzynią biegów. Trzeba wpiąć w komputer i sprawdzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 Odpowiedz
 Elmo80 
Akumulator ma 4 dni.
Pod obd wpięty elem27 nic nie pokazuje

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 / Toyota Corolla E12
 Odpowiedz
 krzyss 
Elm nic nie wyswietli.
Poczytaj caly watek bedziesz wiedzial co robic.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie Kanapa 117 44.947 14.09.2023, 19:51
Ostatni post: jessy
  Help! Skrzynia biegów-automat i pozycja 0. Sylvia 28 12.989 07.09.2023, 19:23
Ostatni post: Maciek_M
  450, skrzynia biegów nie chce się zaadoptować .. cra3y 4 2.461 08.03.2023, 08:32
Ostatni post: KlawyKrystek
  450 i 452 - skrzynia biegów - olej, typ i wymiana oleju sewcio 115 113.456 30.01.2022, 18:34
Ostatni post: Pacific cdi
  450 - czujnik położenia skrzynia biegów - ogólny. wallace 34 22.056 23.09.2020, 20:38
Ostatni post: stranger_pc
  Nie działa skrzynia o hamulce Smartkasia 35 9.304 14.11.2019, 21:10
Ostatni post: Smartkasia
  Błąd czujnika temperatury skrzyni biegów. yntek 9 4.619 23.10.2019, 05:33
Ostatni post: Arczi100
  Skrzynia się zawiesza tylko automat... Manual działa normalnie proxa 4 3.008 04.08.2019, 21:43
Ostatni post: Maciek_M
  Problem ze skrzynią biegów Shock 3 2.973 21.06.2019, 16:46
Ostatni post: Kanapa
Question Potrzebuje pomocy :( chyba skrzynia Jumper 4 3.085 11.03.2018, 10:43
Ostatni post: Jumper



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu