Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Skrzynia biegów - modyfikacje

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Skrzynia biegów - modyfikacje
#1
 dao 
Smart 2009, 84 KM, czy jest sposób na przyspieszenie przełożeń tego ślimaczka ?
 Odpowiedz
#2
 kasiunqa 
Jest możliwość zrobienia aktualizacji skrzyni biegów w SC i skrzynia śmiga aż miło.My mamy i jesteśmy zadowoleni
 Odpowiedz
#3
 KamiloVsky 
a w 450 ???
Małe jest piękne;]
 Odpowiedz
#4
 kasiunqa 
o 450 nie słyszałam, żeby była możliwość aktualizacji jedynie kombinacje z aktuatorem wchodzą w grę. w 451 taką aktualizację mozna zrobić w SC do oprogramowania z nowego poliftowego smarta 2011. trzeba też pamiętać że od razu po aktualizacji też szalu nie ma a nowy program przez jakieś 400-500 km "uczy" się jezdzić, ale potem...
prawie jak w prawdziwym automacie, na gazie do dechy zmiany biegów jeszcze czuć, ale na spokojnej jeżdzie w miescie są już nieodczuwalne. Na łopatkach zmienia biegi błyskawicznie.
 Odpowiedz
#5
 rogas 
W 450 też były różne wersje oprogramowania np. model z 2005 roku zrzucał biegi o dwa do dołu przy mocnym przyspieszaniu czego pierwsze modele nie miały
 Odpowiedz
#6
 marcinmid 
Czy taka aktualizacja obejmuje tez smarta cdi z 2008?
W ogole to wszelkie aktualizacje powinny byc dostepne przez iTunesa Wink
 Odpowiedz
#7
 DaSza 
Ja mam polifta z 2010 (z nowymi nawiewami). Fakt, że biegi zmienia lepiej niż 450, ale ponieważ jeżdżę też Octavią z DSG, to mnie zmiana biegów w Smarcie "denerwuje". W sumie w porównaniu z 450, jest super, nie ma efektu tzw. "żółwia", ale jednak zmianę czuć (moim zdaniem - jako użytkownikowi DSG, gdzie 7-ka włącza się nieraz i przy 60km/h, a chwilowe depnięcie powoduje nawet redukcję do 3-ki wok. 20ms, a w trybie "S"port obroty nie schodzą poniżej 3krpm).
teraz czekam tylko na opinię Kasiunqi i mam nadzieję, że za niedługo zobaczę jak chodzą łopatki w CytrynceSmile
"Cytrynka" FT 2011, 1.0 był mhd jest Brabus Laughing
 Odpowiedz
#8
 dao 
A nie denerwuje cię w dsg efekt "ślizgania", szarpanie i gubienie się skrzyni ? Bo mnie bardzo do tego stopnia że pozbyłem się tego. Tylko ZF 8 Wink

Jak wygląda taka aktualizacja w SC ? Ile to kosztuje ? Ile czasu trwa ?
 Odpowiedz
#9
 kasiunqa 
co do miany biegów w moim 451 to nie wiem jaki Dasza masz silnik, ale w 84 konnych jeszcze przed liftem biegi chodziły trochę inaczej niż w wersjach słabszych. Na zlocie w Wieluniu gdzie było kilka testówek w różnych opcjach i gdzie można było pojechać jednym po drugim to było niebo a ziemia. Z tad mój wybór padł na 84kM.
Teraz po aktualizacji jest już w ogóle elegancko.
Oprogramowanie skrzyni w naszym to 07.2011, trwa to ok 30 min z adaptacją, a co do ceny to za chiny nie pamiętam, bo było wtedy u nas kilka rzeczy robionych. Najlepiej zapytać w SC.
 Odpowiedz
#10
 jakubo 
DaSza nie porównuj skrzyni DSG ze smartem. Co do jazdy jest o wiele lepsza ale to przez zupełnie inną budowę (ma dwa sprzęgła gdzie na jednym jest bieg a drugie czeka z wciśniętym na zmianę) Smart ma przewagę tyle że w smarcie skrzynie się naprawia a DSG wymienia a koszt samej skrzyni to 27 000 zł
Pomogłem daj [Obrazek: postbit_reputation.gif]
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [451] 71km mhd - modyfikacje smalec 5 2.254 24.06.2020, 07:20
Ostatni post: smalec
  [451] Modyfikacje lindecki 1 2.788 03.07.2018, 13:18
Ostatni post: Kanapa
  [451] Oświetlenie wnętrza - modyfikacje Pilotm 3 4.243 14.10.2011, 20:39
Ostatni post: ŁYSY13
  [451] Głośniki modyfikacje audio DaSza 12 10.649 21.02.2011, 11:40
Ostatni post: Guest



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu