Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[452] Rozrusznik - demontaż

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[452] Rozrusznik - demontaż
#1
 dar7914 
Witam serdecznie !
Jestem nowym forumowiczem, watek zamieszczam tu gdzie wydaje mi sie najtrafniej. Jestem od niedawna posiadaczem Roadstera Coupe i po zostawieniu auta na 2 godziny na parkingu nie moge go uruchomic. Po holu i wstepnych ogledzinach spalony bezpiecznik rozrusznika, pali kolejne przy probie startu. Nie bylo wczesniej takich problemow.
Zwracam sie z prosba do tych, ktorzy mieli podobne problemy o pomoc, co padlo ? Mieszkam w Irlandii i jeden z tutejszych mechanikow ocenil, ze to raczej tylko elektryka bo rozrusznik ot tak nagle pasc nie mogl. Tacy tu specjalisci ...
Dzis ide kupic lewarek, kobylki i sprawdze rozrusznik ale moze jakies porady ?

Wybaczcie, ze nie uzywam ale nie mam polskich liter.
pozdrowienia dla Smart - maniakow !
 Odpowiedz
#2
 krzyss 
Sprawdz kable ktore ida do rozrusznika. Potrafia sie przetrzec czy zgnic...
 Odpowiedz
#3
 dar7914 
Witam ponownie !
Czy jest wsrod Forumowiczow ktos kto wyciagal rozrusznik ? Potrzebuje pomocy od praktyka.
 Odpowiedz
#4
 masterblaster 
http://www.evilution.co.uk/678
 Odpowiedz
#5
 dar7914 
Dzieki za podpowiedz ale wlasnie odnosnie tej instrukcji dwoch mechanikow ma watpliwosci o mnie juz nie mowiac.

Wybacz pytanie ale wyciagales czy tylko podeslales link bo nie chce rozbiorki polowy samochodu (o ile to nie jest konieczne) w tutejszym warsztacie tylko dla wyjecia rozrusznika.

Dla pelnej jasnosci. Zostalem poinformowany o znacznych kosztach wyjecia startera zwiazanych z koniecznoscia spuszczenia plynu chlodzacego, wymontowania calej glowicy termostatu (nie wiem czy uzywam odpowiedniej polskiej nazwy dla "thermostat housing") i byc moze opuszczeniem silnika. Drugi mechanik stwierdzil, ze po wyjeciu "thermostat housing" bedzie wystarczajaco duzo miejsca na wyciagniecie rozrusznika bez opuszczania silnika. Jedno tylko ale byc moze przewody od a/c trzeba bedzie odlaczyc. No to wychodzi, ze tu instrukcja do rzeczywistosci ma sie nijak.

Zaznaczam to Irlandia wiec wybor speca od samochodu jest prawie zaden do serwisu Smarta 300km, spec od Merca tez wlasciwie rozlozyl rece - on tego nie zrobi ...
 Odpowiedz
#6
 smart452 
Rozrusznika nie demontowałem, ale najlepsze instrukcje do roadstera znajdziesz w http://www.jhwus.info
Wg biblii musisz zdemontować:
- wentylator intrcoolera
- intrcooler
- prowadnicę powietrza do intercoolera
- opuścić silnik

pozdrawiam
smart 452
 Odpowiedz
#7
 Smarkacz 
Evil or very mad  SZLAG BY TO TRAFIŁ...

...próbowałem odpalić roadstera i niestety nie odpala. Podczas uruchamiania wydaje jednolity, dosyć miękki dźwięk, jakby pasek ślizgał się na rolce. Podczas uruchamiania przyglądałem, się wszystkim 3 rolkom i żadna z nich nawet nie drgnęła. Może to jest dźwięk elektromagnesu w rozruszniku?? 

Oczywiście silnik nawet nie kręci, czy dobrze myślę, że rozrusznik szlag trafił?

Dodam, że stało się to tuż po wymianie akumulatora na nowy (wyjęty z 450) stary słabo kręcił. Teraz podładowałem stary i nadal nie kręci i ten sam dźwięk paska ślizgającego się na rolce i nawet nie kreci.
 Odpowiedz
#8
 ocholoco 
Skoro coś się kręci a żaden pasek ani drgnie to wszystkie znaki na niebie wskazują na rozrusznik, powodzenia w dostaniu się do niego
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [452] wymiana żarówki przód nowaks 8 9.938 19.03.2023, 19:43
Ostatni post: Smarkacz
  Moduł SAM model 452 -naprawa ,kupno Grzesiek1 3 2.941 23.05.2022, 07:30
Ostatni post: Smarkacz
Lightbulb Demontaż listwy STOP shogun789 0 1.455 10.03.2022, 06:37
Ostatni post: shogun789
Sad [452] (452)Awaryjne otwieranie drzwi - problem z klamką :/ HelloYellowSmark 7 3.061 27.09.2021, 17:59
Ostatni post: przemek1410
  [452] Brak oświetlenia wnętrza adams 12 9.212 07.07.2021, 07:49
Ostatni post: Smarkacz
  [452] [452] Uszkodzona listwa progowa modusoperandi 4 1.817 22.06.2021, 15:49
Ostatni post: Kanapa
  [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu charly 40 18.000 30.06.2019, 14:05
Ostatni post: PaziQue
  [452] Problem z lewym światłem (klasyka w 452) modusoperandi 7 3.153 04.06.2019, 12:32
Ostatni post: modusoperandi
  Demontaż zderzaka WaldekB 1 2.440 02.08.2016, 14:22
Ostatni post: Gapa.
  452 - żarówki LED ofejdakin 4 3.186 03.11.2015, 22:01
Ostatni post: ofejdakin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu