Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Automatyczny włącznik świateł

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Automatyczny włącznik świateł
#21
 LAZY. 
Witam, wydaje mi się iż wygodniej zamontować brzęczyk który będzie nas dręczył gdy włączymy silnik,a świateł nie. Nie będzie problemu z przełączaniem na drogowe czy mijania. Jak nas brzęczyk trochę wyszkoli to się o światłach będzie pamiętać. Wystarczyć detektor napięcia który zadziała dopiero jak napięcie wzrośnie powyżej 13v - czyli jak włączymy silnik i wpięcie się w kabel zasilający światła drogowe i w kabel od świateł mijania.
Jak ktoś chce usłyszeć komunikat WŁĄCZ ŚWIATŁA to tak też się da :P

Jednak jest to gadżet i nie każdemu przypadnie do gustu.
Ja póki co nie zapominam, lecz jak mandata dadzą to zrobię kilka sztuk.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
#22
 Lolek 
Bierze się przekaźnik i konfiguruje jak dzwonek, tzn. uzwojenie cewki przez styki rozwierne NC, następnie włącza się toto pomiędzy plus zależny od stacyjki i plus żarówek mijania lub pozycji. I to by było na tyle. Przypomina o włączeniu świateł i o ich wyłączeniu też. Koszt całkowity ok 7 złych. L
Lolek - motoparalotniarz
 Odpowiedz
#23
 pestka14 
Nasz smart został już kupiony z automatycznym włączaniem świateł przy odpaleniu silnika,bo poprzednia właścicielka notorycznie zapominała.
Dla mnie jest to w sumie dość wygodne(choć na początku czułam się dziwnie nie musząc sama ich zapalać).Tylko ustrojstwo działa z minimalnym opóźnieniem,więc jak ktoś chce wyrwać z kopyta w ciemną noc,to kawałek musi jechać po ciemku (ale kto wyrywa z kopyta smartem....). Nie wiem czy tylko u mnie tak to wygląda.
No i być może rację miał tu ktoś wspominając o problemach z długimi. Ja w zasadzie nigdy z nich nie korzystam (nie jeżdżę po zmroku poza zabudowanym),więc trudno mi nawet powiedzieć czy po ich zapaleniu gasną mijania czy nie,ale jakby miał podwójne palić,to trochę bez sensu.

No i zastanawia mnie czy z takim automatycznym włącznikiem można jeszcze myśleć o montowaniu ledów czy już pozamiatane? Ledy chyba nie mogą zastąpić świateł mijania,czyli kiszka...
 Odpowiedz
#24
 Neskor 
Witam ja znalazłem sposób na podłączenie automatycznego włącznika świateł w smarcie 454 trzeba podać masę na 2 pin od lewej lewej manetce przełącznika zespolonego pod kierownicą


Załączone pliki Miniatury
   
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] Przekaźnik świateł z automatycznym włączaniem/wyłączaniem Johny_Bit 41 9.155 07.12.2020, 23:25
Ostatni post: raffa
  [450] Włącznik oświetlenia jako cyfrowy woltomierz samochodowy LAZY. 16 13.644 04.01.2017, 21:16
Ostatni post: LAZY.
  Dioda LED - sygnalizacja włączenia świateł SP7KH 0 3.308 15.10.2010, 06:21
Ostatni post: SP7KH



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu