Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Co mnie dziś wkurzyło....??

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Co mnie dziś wkurzyło....??
 agrttc 
Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych TUW
 Odpowiedz
 zlomek433 
Ja będę w przyszłym tygodniu płacił. 370zl na rok w PZU
 Odpowiedz
 lojezu 
Muszę się do Was przeprowadzić, bo PZU wyliczyło mi jeszcze kilka zł więcej a TUW pojechał jak PROAMA - ponad 1000zł :(
 Odpowiedz
 Marek 
Naprawdę dziś po raz pierwszy poczułem zazdrość.... fotel pasażera jest wygodny..... Ela za stery juz mnie nie wpuszcza!! [Obrazek: 1695b77b809d5d9aa8d606a59ebfa663.jpg]


facebook/ dreamliner cdi
 Odpowiedz
 CodeBoy 
Dziś zabrałem Smarta na przejażdżkę, a że w Gdańsku jak to zwykle wiatry jak na Giewoncie, no to w połowie trasy obwodnicą południowej, usłyszałem łomotanie od dołu samochodu. zwolniłem do 70, potem zjechałem pod blok i patrze a tam ledwo się trzyma plastikowa osłona. No to metodą rosyjską pozbyłem się jej. Teraz 2 pytania. Czy ona jest ważna dla smarta ?, znaczy czy chroni jakieś krytyczne elementy ? (znajduje się ona dokładnie pod fotelem pasażera.)
Czy da się ja gdzieś kupić ?
[Obrazek: oslona1.jpg]
[Obrazek: oslona2.jpg]
 Odpowiedz
 Gapa. 
Jak to oslona oslania elementy narażone na wodę błoto przewody hamulcowe itp itd
Ty musisz zdecydować czy jest potrzebna
 Odpowiedz
 lojezu 
Może poprawiać aerodynamikę na trasie - przy szybkiej jeździe bez może być głośniej i spalanie może skoczyć w górę o jakieś pojedyncze procenty Wink
 Odpowiedz
 fazer72 
(22.08.2016, 19:23)psuwacz napisał(a): Ja nie lubię Shella na przykład. Taka z nich paskudna fyrma. A do Piksla leję zasadniczo wyłącznie V Power Nitro + . Czasem tylko na Wróblenie w trasie się doleję. No i ostatnio to w ogóle wszystko testowałem: Esso, Agip, Aral, Total... Najgorzej wypadło Esso - tylko 320 km zrobiłem i wołał pić.

fajnie, pewnie auto mocniejsze. Tylko pamiętaj, że lepsze paliwo = większa siła działająca na tłok = większe obciążenie na układzie korbowo-tłokowym = szybka droga do remontu głównego silnika. Te małe silniki nie są projektowane z zapasem mocy, więc są fabrycznie wyżyłowane, to nie jest np oplowski 1,6 z 72 kM. Lepsze paliwo czyli v-powery, nitro plusy itp,itp. Nie myślę tu o zwykłej 98
 Odpowiedz
 CodeBoy 
(29.05.2017, 07:42)lojezu napisał(a): Może poprawiać aerodynamikę na trasie - przy szybkiej jeździe bez może być głośniej i spalanie może skoczyć w górę o jakieś pojedyncze procenty Wink

zainwestowałem, na alledrogo znalzłem za 50zl Smile

Mam jeszcze pytanie , wiecie ile potrzebuje do tego spinek ? 4 ?
 Odpowiedz
 psuwacz 
(29.05.2017, 09:15)fazer72 napisał(a):
(22.08.2016, 19:23)psuwacz napisał(a): Ja nie lubię Shella na przykład. Taka z nich paskudna fyrma. A do Piksla leję zasadniczo wyłącznie V Power Nitro + . Czasem tylko na Wróblenie w trasie się doleję. No i ostatnio to w ogóle wszystko testowałem: Esso, Agip, Aral, Total... Najgorzej wypadło Esso - tylko 320 km zrobiłem i wołał pić.

fajnie, pewnie auto mocniejsze. Tylko pamiętaj, że lepsze paliwo = większa siła działająca na tłok = większe obciążenie na układzie korbowo-tłokowym = szybka droga do remontu głównego silnika. Te małe silniki nie są projektowane z zapasem mocy, więc są fabrycznie wyżyłowane, to nie jest np oplowski 1,6 z 72 kM. Lepsze paliwo czyli v-powery, nitro plusy itp,itp. Nie myślę tu o zwykłej 98
Diesel mi silnik wysadzi? Wątpię. Na przeglądach EGR czysty mam zawsze, poza tym traktując temat naukowo, w nowszych silnikach komputer szybko "zrozumie" co spala i odpowiednio dobierze mieszankę paliwowo-powietrzną. Zgodzę się, że w bardzo starym zasyfiałym silniku paliwo premium może za pomocą detergentów załatwić silnik (usunie uszczelniający nagar i nieszczęście gotoweSmile )

Na koniec wartoby przypomnieć, że wysoka liczba oktanowa/cetanowa paliwa w starym silniku na zwykłe paliwa spowoduje spadek mocy (złe wyprzedzenie zapłonu, źle dobrana mieszanka = nieefektywne spalanie = siła działająca na tłok de facto mniejsza!)

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 412338.png]        Dobrze gadam? Dodaj do REP-u, nie krępuj się! 
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Co mi dziś poprawiło humor? rogas 6.930 1.389.025 10.02.2024, 23:15
Ostatni post: zajdek.az
  Dostałem dziś pw Lolek 0 3.153 03.01.2016, 17:37
Ostatni post: Lolek
Shocked to dla mnie ważne - tak niewiele może tak wiele kajetanbudacz 1 3.860 13.03.2014, 22:34
Ostatni post: LAZY.
  Smart - przekonajcie mnie ;) 25 18.009 30.05.2010, 19:55
Ostatni post: kasiunqa
  Ale mnie kusi kupic znowu SMARTA F2 - warto czy nie? 11 9.473 27.04.2007, 14:06
Ostatni post: Guest
  co zaskoczylo mnie w smart shopie... 7 6.899 08.11.2002, 18:14
Ostatni post: Guest



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości



Menu