Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Porysowanie lakieru + niedziałające gniazdo zapalniczki

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Porysowanie lakieru + niedziałające gniazdo zapalniczki
#1
 bartosz 
Mam dwa problemy, proszę o pomoc.

Moja mama chciała przetrzeć smarta bo był obsrany przez gołębia i wzięła do tego gąbkę (taką kuchenną) i przetarła dwa miejsca! W obu starła część lakieru i wygląda to KOSZMARNIE - widać rysy i zmatowione elementy. Nie mogę na to patrzeć, może doradzicie co z tym można zrobić?
Jedno jest na masce, drugie na tridonie... co mogę kupić żeby to wypolerować, uzupełnić braki?
To nie sa głębokie zarysowania - płytkie i zmatowione ale widać je koszmarnie!

Drugi problem mam z wtyczką do zapalniczki. kupiłem sobie ładowarkę do telefonu z gniazdem do zapalniczki i nie działa. W innych samochodach działa więc coś musi być z tym gniazdem. Ono nigdy nie było używane więc nie wiem w czym rzecz. Czy ktoś miał podobnie?

Dzięki wielkie!
Bartek
WARSZAWA - Smart ForTwo 2009 [451], 1.0 turbo!
 Odpowiedz
#2
 ŁYSY13 
Pasta polerska daj foto jakie to rysy czy do bazowego lakieru czy tylko zatarte .Gniazdo mogło być zwarcie i poleciał bezpiecznik jest po lewej stronie kierownicy .
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#3
 jakubo 
Gniazdo jest zasilane po stacyjce. Przede wszystkim sprawdź bezpieczniki.
Pomogłem daj [Obrazek: postbit_reputation.gif]
 Odpowiedz
#4
 Gizbern 
w 451 bezpiecznik nr 21
 Odpowiedz
#5
 bartosz 
sprawdzę bezpiecznik a fotki zmatowienia wrzucę jutro jak zrobię w słońcu chociaż wygląda to kieeepsko..

nie chciałem kupować żadnych środków ze sklepów zanim mi coś podpowiecie bo nie wiem czy te pasty polerskie pomagają czy nie i czy potrzebuje jakiegoś sprzętu do tego.. te częsci są plastikowe więc to chyba co innego niż metal jak w standardowym samochodzie
WARSZAWA - Smart ForTwo 2009 [451], 1.0 turbo!
 Odpowiedz
#6
 kuri3 
pasta TEMPO za ok 5 zł i po kłopocie jak powierzchowne ryski Wink
 Odpowiedz
#7
 bartosz 
Załączam zdjęcia które przed chwilą zrobiłem. niestety w tym świetle nie widać dokładnie jak to jest porysowane... gorzej jest w słońcu.

czy to powierzchowne ryski? pasta tempo i wycierać ścierką, jakimś drobnoziarnistym papierem czym polerką?

kupię coś takiego w norauto lub feuvert?

dzięki
WARSZAWA - Smart ForTwo 2009 [451], 1.0 turbo!
 Odpowiedz
#8
 bartosz 
a jak używać tej tempo? w internecie są rózne opinie - ile razy nakładać i czym trzeć?
WARSZAWA - Smart ForTwo 2009 [451], 1.0 turbo!
 Odpowiedz
#9
 Lolek 
Na miękką szmatkę i delikatnie, jak tylko rysy znikną to czystą do czysta i wystarczy. L
Lolek - motoparalotniarz
 Odpowiedz
#10
 rogas 
Masz dwie drogi do wyboru:
- zrobić korektę lakieru tych elementów i wyprowadzić to na prostą. Jeśli nie masz wprawy to nie kupuj żadnej pasty tym bardziej tempo bo możesz sobie zrobić bałagan większy na lakierze. Pamiętaj każde pasty wypełniają więc efekt po użyciu może być super za jakiś czas rozczarowanie !!! lepiej poszukaj ludzi którzy zajmują się detalingiem w twojej okolicy ale takich co robią usługi na poziomie Smile
- drugie rozwiązanie to kupić produkt typu np. przedstawiony przez kolegę z forum link do tego aplikator typu link i doprowadzić miejsca do lepszego wyglądu własnoręcznie. Możesz też poszukać innych produktów tego typu będzie to bezpieczniejsze niż tempo i jakieś bardzo agresywne pasty.

Twoje zniszczenia nie są tak wielkie więc głowa do góry Smile

p.s. przypominam jeden temat jeden problem Smile
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grubość lakieru w smart fortwo mackop 24 39.756 23.01.2020, 09:39
Ostatni post: kipro1
  kamień, odprysk lakieru vs. zima bartosz 17 8.919 15.12.2012, 20:15
Ostatni post: kenny



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu