Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Grubość lakieru w smart fortwo

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Grubość lakieru w smart fortwo
#1
 mackop 
Witajcie,
nadszedł czas na sprzedaż Smarta. Nie, nie kupuję nowego modelu Smile Wg, mnie są zbyt drogie…ręczna skrzynia, słaby silnik, itd. Przy tej okazji chcę Was podpytać co byście polecili. Szukam auta z zacięciem sportowym tak min 140 koników. Oglądałem sportowe wersje suzuki swift, renault clio, seat ibiza, mini, ale ciężko z decyzją. Problem mam inny. Z racji braku czasu nie chciałem sprzedawać samodzielnie tylko zostawić auto w rozliczeniu. Wiem, że tracę, natomiast naprawdę zależy mi na wygodzie. W jednym z salonów Pani po sprawdzaniu lakieru czujnikiem stwierdziła, że są dwie warstwy lakieru bo czujnik pokazał 300 mikronów i że ona nie jest zainteresowana zakupem. Auto wyprodukowane w grudniu 2011, pierwsza rejestracja styczeń 2012. Zakup w SC Warszawa u Pana Mariusza. Na maxa zadbany- każdy przegląd robiony w SC Berlin, dwa razy sprawdzana i ustawiana zbieżność- nigdy nie żałowałem na niego pieniędzy. Pure, ale dodatków za jakieś 30 tyś. Jakie było moje zdziwienie jak moje mega zadbane auto zostało odrzucone jako podejrzane. I tu moje pytanie, jaka ma być fabryczna grubość lakieru w smart fortwo? Jeżeli nawet są dwie warstwy to musiano to zrobić w fabryce. Czasem się to zdarza. Jestem wściekły bo co ja mam teraz opowiadać kupującym. Ludzie są mega przewrażliwieni na punkcie badania lakieru tymi czujnikami. Auto nie miało nawet otarcia parkingowego. Totalne nic a za chwilę będę świecił przed kimś oczami. Poradźcie, pomóżcie. Dodam, że auto nie było do końca czyste podczas pomiaru.
 Odpowiedz
#2
 kuri3 
Masz dodatków za jakieś 30 tyś?Wink Pokaż tego swojego Smarta. Może być tak, że to jest fabryczne malowanie bo skoro to klatka bezpieczeństwa to może grubszą warstwę lakieru dali. Może ktoś mierzył grubość u siebie to Ci powie a jak nie to pozostaje Ci samemu zmierzyć innego.
 Odpowiedz
#3
 mackop 
Ano mam:
- elektryczne podgrzewane i regulowane lusterka
- nawigacja Highline Bosch
- światła do jazdy dziennej
- pełen automat
- światło brabus w bagażniku
- trójramienna kierownica brabus
- aluminiowe felgi + stalowy komplet zimowy
- dodatkowy zegar i obrotomierz
- nagłośnienie mocniejsze niż standard 4 głośniki + tuba pod fotelem
- uchwyt na butelki, dodatkowy schowek przy nogach pasażer, osłona bagażu, mata na podłodze bagażnika
Fot tu nie wstawię, bo nie jest to dział sprzedam, poza tym muszę auto wymyć zrobić porządne zdjęcia.
 Odpowiedz
#4
 obwd-crash 
(02.08.2014, 08:59)mackop napisał(a): W jednym z salonów Pani po sprawdzaniu lakieru czujnikiem stwierdziła, że są dwie warstwy lakieru bo czujnik pokazał 300 mikronów

Pytanie zasadnicze co to za czujnik i jak z umiejętnością jego obsługi przez Panią ?
Czym innym jest czujnik, wskaźnik, a czym innym urządzenie pomiarowe - miernik.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#5
 mackop 
Niestety tego nie wiem. Nazwy czujnika nie zapisałem. Pani zajmuje się skupem aut, więc zapewne ma doświadczenie.
 Odpowiedz
#6
 obwd-crash 
(02.08.2014, 10:44)mackop napisał(a): Niestety tego nie wiem. Nazwy czujnika nie zapisałem. Pani zajmuje się skupem aut, więc zapewne ma doświadczenie.

Wykazanie sprzedającemu wad auta (być może nie istniejących - lub celowe wprowadzanie klienta w błąd), wpływa na obniżenie ceny, a tym samym na wzrost potencjalnego zysku przy odsprzedaży tak zakupionego auta.
Drugie pytanie czy czujnik był skalibrowany, bo przy zerowej grubości lakieru (czysty metal), mógłby pokazywać np. 150 mikrometrów, czyli grubość powłoki lakierniczej a pomiar na pojeździe zsumowałby ten wynik z faktyczna grubością lakieru dając np. 300 mikrometrów.
Ale to takie moje zawodowe gdybanie.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#7
 mackop 
Dzięki za podpowiedź. Jestem uczciwym człowiekiem. Wiem, że z autem nic nie było. Dla mnie to kłopotliwa sytuacja teraz się tłumaczyć z czegoś co nie miało miejsca. Nie jestem zawodowym handlarzem- auto sprzedaję pierwszy raz.
 Odpowiedz
#8
 krzyss 
Dam 10000.- za Takiego zloma Very happy
 Odpowiedz
#9
 Kanapa 
Nie spamować mnie tutaj.
Krzyss - miałeś być na wakacjach a masz przecież taki czujnik to sprawdź przy okazji.
Forfour 2005r [Obrazek: 585647.png] i 451 LET,  ex 450 0,6/454 1,5

Ktoś musi tu być marudą  Rolleyes więc obowiązuje http://smartklub.pl/t-regulamin-portalu-...4#pid58904
 Odpowiedz
#10
 krzyss 
Roadster folia pociagniety a kasi malowany na zolto Smile
Dodatkowo miernik ktory posiadam to pokazuje tyle ile przycisniesz go do lakieru Smile

Ale nie chce mi sie wierzyc ze fabryczne auto ma ponad 300 grubosci..
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wersje wyposażenia SMART ForTwo 14 15.558 12.05.2019, 20:51
Ostatni post: Piotr Radwański
  Fotelik w Smart ForTwo 2009 451 ignisfatuus 3 2.084 15.03.2019, 20:27
Ostatni post: czechirus
  Smart Fortwo II diesel czy benzyna ? zbijar 81 32.656 04.11.2017, 11:04
Ostatni post: plesniak
  [451] Porysowanie lakieru + niedziałające gniazdo zapalniczki bartosz 14 8.571 30.06.2013, 17:02
Ostatni post: bartosz
  kamień, odprysk lakieru vs. zima bartosz 17 8.988 15.12.2012, 20:15
Ostatni post: kenny
  ForTwo I vs ForTwo II- różnice, wrażenia MariuszB 7 6.185 17.09.2008, 11:17
Ostatni post: Guest
  [451] Nowy smart ForTwo 6 4.918 23.03.2006, 01:49
Ostatni post: kmodzele



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu