Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Bezpieczeństwo jazdy smartem przy mocnym wietrze i mokrym podłożu

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Bezpieczeństwo jazdy smartem przy mocnym wietrze i mokrym podłożu
#1
 888Dzibril888 
Serwus !
Mój pierwszy post tutaj, nie mniej jednak wcześniej zgłębiałem już trochę tajemnice wyszukiwarki na forum i ile się dało tyle wyciągnąłem dla siebie. Nie mniej jednak moja ciekawość nadal nie została zaspokojona.

Mieszkam w UK gdzie pogoda do najpiękniejszych nie należy. Większa część roku to deszcz i mocne oraz bardzo mocne wiatry. W zimie śniegu nie ma, ale jest gorzej bo pojawia się lód.

Nastawiłem się na zakup Smart for Two II w dieslu ze względu na mikro małe zużycie Oleju napędowego oraz mikro opłaty za to autko tutaj (road tax i insurance). Autka jeszcze nie zakupiłem gdyż nurtuje mnie pytanie :

PYTANIE : Jak jeździ się owym pojazdem przy podanych powyżej warunkach pogodowych ? Czy powinienem się bać o to, że Smarcik zostanie zmieciony z drogi przy mocnym podmuch wiatru lub też będzie mistrzem tańca na mokrej nawierzchni ?

Bardzo chciałbym zakupić to autko, które wszyscy mi odradzają ze względu na gabaryty i bezpieczeństwo. Ja im jednak więcej czytam na jego temat tym bardziej się do niego przekonuję.

Dziękuję z góry za wszystkie wypowiedzi w temacie i Pozdrawiam Smile
 Odpowiedz
#2
 spysiu92 
Wiatr to nie problem, z lotem esp radzi sobie dobrze, ale wiadomo, ze nie zawsze sie ta, tyle, ze to juz nie jest wina systemow. Nie ma sie co bac, z drogi Cie nie zdmuchnie Very happy
 Odpowiedz
#3
 Lolek 
W porównaniu z takim np. F126P jeździ jak przyklejony. L
Lolek - motoparalotniarz
 Odpowiedz
#4
 DaSza 
Dużo zależy od tego jak jeździsz. Jak zachowujesz cudowną zasadę "dostosowania prędkości do warunków jazdy" to spox. Jeżeli chodzi o lód, to moim zdaniem ESP Smarta jest rewelacyjne. Na śniegu, czy przy oblodzeniu, zaraz będzie Ci mrugała kontrolka od ESP, więc będziesz wiedział, że jest niefajnie. Jak wiesz i tutaj warunki bywają nieciekawe, a jakoś dajemy radę.

Jak założysz jeszcze dystanse, to i o wiatr nie musisz się martwić.
"Cytrynka" FT 2011, 1.0 był mhd jest Brabus Laughing
 Odpowiedz
#5
 888Dzibril888 
Przywitalem sie wcześniej w osobnym dziale Wink. Btw. Czym sa dystanse ?
 Odpowiedz
#6
 DaSza 
BTW
(13.09.2015, 21:19)888Dzibril888 napisał(a): Serwus !
Mój pierwszy post tutaj, .....

Kolego skoro korzystałeś z wyszukiwarki, to jak wpiszesz dystanse to znajdziesz dużo info.
Dystanse, to są takie pierścienie, które zakładasz pomiędzy kołem a osią i poszerzają rozstaw kół samochodu, dzięki czemu jest stabilniejszy.
"Cytrynka" FT 2011, 1.0 był mhd jest Brabus Laughing
 Odpowiedz
#7
 Jarecki 
Kolego gdzie wycztales o mikro malym zuzyciu ON? Bo jezeli wierzysz w to co podaje producent, ze spalanie w granicac 3,3l to sie rozczarujesz. W moim CDI spalanie wychodzi pomiedzy 4,2 -5,1 w zaleznosci jak przycisne. A jezeli chodzi o boczny wiatr, to widzialem
Jak huragany przestawiaja wieksze samochody, ale tu nie o to chodzi, przy wiekszym wietrE bocznym czuc te podmuchy, ale nie to zeby odrazu przestawialo auta, zachowanie takie samo jak jazda busem na pusto, tak samo nim bojnie. Wrzuc dystanse po 20mm na kolo i bedzie jak przyklejony, do tego dobre opony i bedziesz zadowolony, ale pamietaj zr smart do najoszczedniejszych nie nalezy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Odpowiedz
#8
 888Dzibril888 
Do Dasza:
No tak wprowadziłem w błąd... Perdona Me Smile I dziękuję za wyjaśnienie pojęcia.

Do Jarecki:
Hmmm... dobrze wiedzieć co do spalania. Nie mniej jednak jest to w dalszym ciągu jedno z najmniej spalających samochodów Smile

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: Jak zachowuje się owy samochód przy jeździe np. drogą przyspieszonego ruchu z większą prędkością? Czy przy prędkości ok 100 km/h podmuchy wiatru mogą być niebezpieczne ?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
 Odpowiedz
#9
 DaSza 
Tak jak napisał ci Jarecki. Mniej więcej jak z pustym busem. Jak będziesz walił 100 i przy silnej wichurze wyskoczysz z za jakiejś zasłony (las, ekran) to wszystko może się zdarzyć, nie tylko w smarcie. Podstawa to dystanse, dużo stabilniej. Nie ma co demonizować, jakoś tak tych Smartów znowu dużo z drogi nie zdmuchnęło od wiatru, i to z winy pogody.
"Cytrynka" FT 2011, 1.0 był mhd jest Brabus Laughing
 Odpowiedz
#10
 888Dzibril888 
Super. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Temat można zamknąć Smile
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [451] Głośnie trzaski podczas jazdy kamyk 0 234 07.12.2023, 16:04
Ostatni post: kamyk
  Pomoc przy zakupie Doubledzej 94 19.270 21.05.2023, 14:09
Ostatni post: maciekpkow
  [450][451] prośba o pomoc/opinię przy zakupie KacperA 2 1.883 31.05.2020, 22:02
Ostatni post: KacperA
  [451] Na co zwrócić uwage przy zakupie? Marceli99 15 12.226 07.12.2018, 14:20
Ostatni post: spysiu92
  buja przy zmianie biagow voegen 1 1.897 24.11.2018, 11:58
Ostatni post: Kanapa
  Byłem Smartem na przeglądzie gwarancyjnym. Boss 18 9.787 25.03.2008, 03:40
Ostatni post: kmodzele



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu