Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Byłem Smartem na przeglądzie gwarancyjnym.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Byłem Smartem na przeglądzie gwarancyjnym.
#1
 Boss 
... w jego pierwsze urodziny. Nie osiągnął niestety przewidywanego limitu kilometrów, bo tylko niecałe Sad 6 tysięcy, ale skończył roczek więc zapalił się kluczyk na wyswietlaczu i trzeba było jechać.
W Smart Center dokonali przeglądu, wymienili olej w silniku (Castrol slx 0W 30) oraz, na zyczenie żony, zamontowali czułki.
Samochodzikiem przejechałem łącznie 400 km, i było całkiem fajnie. Całą drogę przejechałem na jednym baku, a jechałem dość szybko, i na autostradzie (Pruszcz Gdański - Swarożyn) bez żadnego problemu zamknąłem budzik na długim dystansie.
Ta autostrada to był niezły poligon doświadczalny. Niestety, autka typu Fiat seicento oraz panda, Hyundai Getz czy Nissan micra, nie wytrzymywały konkurencji ze Smartem.
Jestem przygotowany do wyjazdu do Zell.... Laughing
 Odpowiedz
#2
 Syrob2 
no chyba nieco przesadziles, kocham swojego smarta ale niejest to maszyna do szorowania po autostradzie na maxa, przed smartem mialem siecento i jak daje z Lodzi do Poznania na autostradzie rozpedzalem malego fiacika do 160km/h i tak trzymalem caly czas, ze smartem udaje mi sie ta sztuczka ale o 20km/h mniej Smile))

pozdro 4@ll
 Odpowiedz
#3
 Gość 
Ja robie swoim w trasie tygodniowo 500 km i wszystko jest wporzadku ale z okazji ze jest to model 2000 i cdi to wyprzedzanie najczęściej sobie odpuszczam a zamykanie buzika... :P moze innym autem.


Przypadlosc kierowców matizów w ganianiu sie ze smartem widze caly czas i bardzo mnie to smieszy bo myslą ze mają auto na podobnym poziomie :P

Powiedz jaki masz silnik ile KM i ile pali tak z ręką na sercu bez zaniżania?
 Odpowiedz
#4
 kamill 
samochod z turbinka nie powinien jechac non-stop z maksymalna predkoscia a tym bardziej Smartem gdzie jest to silnik i tak wysilony
 Odpowiedz
#5
 Boss 
Nie wiem czy przesadziłem. Chciałem po prostu sprawdzić właściwości jezdne autka, stąd ta decyzja aby wjechać na autostradę (i opłacić przejazd Very happy ).
Autostrada była pusta, samochodów niewiele, więc mogłem rozwinąć prędkość maksymalną. Praktycznie przez cały odcinek autostrady miałem zamknięty budzik, tzn wskazówka szybkościomierza dokładnie pokrywała się z cyfrą 160 na tarczy Laughing Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości jechałem nieco wolniej.
Spotkane samochody po prostu wyprzedziłem, przy czym z tego co zauważyłem, w kilku przypadkach nie obyło się "bez walki".
Ot i cała prawda o moim przejeździe autostradą.
Oczywiście, pomimo wszystko zdaję sobie sprawę z możliwości mojego Smarta, i znam swoje miejsce w szeregu.
Ale wrażenia z jazdy bardzo pozytywne i bez zbytniego respektu na drodze.
 Odpowiedz
#6
 PKO 
[quote]
Gotek napisał(a):
Ja robie swoim w trasie tygodniowo 500 km i wszystko jest wporzadku ale z okazji ze jest to model 2000 i cdi to wyprzedzanie najczęściej sobie odpuszczam a zamykanie buzika... :P moze innym autem.


ja tez ma CDI z 2001 roku z przebiegiem 137000 km i zamykam budzik a wyprzedzania nie odpuszczam,kupilem go z porsche byl to ich samochod sluzbowy,moze go podkrecili :-?

pozdr
 Odpowiedz
#7
 Boss 
Cytat:Gotek napisał(a):


Powiedz jaki masz silnik ile KM i ile pali tak z ręką na sercu bez zaniżania?

Benzyna turbodoładowana 1000 ccm, 84 KM.
A ile pali to nie wiem, bo nie wnikam w to. Mogę tylko powiedzieć, że od tankowania do tankowania Very happy
Trasę 400 km przejechalem na jednym baku, i to wcale nie relaksowo, przynajmniej na części trasy.
 Odpowiedz
#8
 Gość 
Mój (CDI-2001) ma 228kkm i zamyka licznik bez żadnego wysiłku. Ale przyjemność z jazdy z taką prędkością - żadna. Chyba , że weźmie się pod uwagę wielki oczy kierowców wyprzedzanych aut.
 Odpowiedz
#9
 Boss 
Cytat:PiotrGdan napisał(a):
Ale przyjemność z jazdy z taką prędkością - żadna. Chyba , że weźmie się pod uwagę wielki oczy kierowców wyprzedzanych aut.

Wbrew pozorom, mój zachowywał się przy tej prędkości całkiem poprawnie na drodze. Być może korzystne było to, że nowa autostrada posiada (jeszcze) równiuteńką nawierzchnię.
Ale w pewnych, sprzyjających warunkach, jest to prędkość realna.
Co do tych wyprzedzanych oczu kierowców, to masz rację.
To jest bardzo przyjemne zjawisko Very happy
 Odpowiedz
#10
 Gość 
Przypominam koledzy ze to autko do miasta chociaz szczerze mowiąc ten silniczek 84KM strasznie mnie korci jak bede wybieral kolejnego smarta podejrzewam ze on z ekonomia ma malo wspolnego ale te osiągi.....

A nowy Smart tez ma inne opony z przodu i z tylu?
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezpieczeństwo jazdy smartem przy mocnym wietrze i mokrym podłożu 888Dzibril888 19 8.161 22.09.2015, 10:58
Ostatni post: lojak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu