Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] smart z 2007 - debata ogólna

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] smart z 2007 - debata ogólna
#1
 Gość 
Rozwazam wlasnie kupno Smarta z 2007 i w zwiazku z tym mam kilka pytan:
Czy nowy model jest lepszy od starego (brzmi moze glupio, ale znam kilka marek, w ktorych nowego modelu nalezy unikac)?
Czy sa jakies problemy z automatyczna skrzynia biegow? Czytalem kilka nieprzychylnych opinii, ale byly sprzed lat i nie wiem tez czy nie wynikaly one z faktu nieprzyzwyczajenia do automatu. Sa tacy ktorzy nie moga zyc bez wajhowania.
Ktory silnik wybrac i dlaczego? Z 2007 wiec nie mikrohybrydowy...
 Odpowiedz
#2
 Boss 
Czy jest lepszy ? Trudno powiedzieć, to zależy od opinii konkretnego użytkownika, najlepiej takiego, który użytkował / użytkuje oba modele. Ja niestety użytkuję tylko nowego, z 2007 roku.
Obiektywnie, model 2007 jest nieco dłuższy, szerszy, bardziej stabilny, ma większy bagażnik, zdejmowany przedni panel, no i przede wszystkim, nowe świetne silniki benzynowe, zwłaszcza ten 84 KM. W sumie, jest nieco bardziej zbliżony do "prawdziwego" samochodu.
Skrzynia biegów jest nowa, 5 biegowa: automat i zmiana sekwencyjna z mechanizmem "kick down". Można więc lewarkiem "wajhować" do woli.
Opóźnienia w działaniu skrzyni są podobno dużo mniejsze niż w starszych modelach. Ja się przyzwyczaiłem i jeździ mi się z tymi biegami całkiem przyjemnie.
Co do silnika, to najlepszy jest oczywiście turbodoładowany, benzynowy 84 KM. Mam ten silnik w swoim autku, i jego możliwości są doprawdy niesamowite.
http://www.evilution.co.uk/index.php?pag...4&men=info
 Odpowiedz
#3
 Sebartus 
Będę szczery aż do bólu Very happy

Oba są identyczne Laughing jedyna różnica to fakt iż nowy ma ładniejszy środek, przednia klapa jest teraz sciągana więc wymiana żarówki nie jest już tak emocjonująca jak kiedyś Very happy. Wersja benzynowa ma nieco mocniejszy silnik. Chłopaki z Merca twierdzą że niby nowy nieco szybciej zmienia biegi ale to wciąż trwa lata Laughing Prawda jest taka iż nowy Smart potrzebował tylko lepszego automatu lub normalnego manuala, a zmienili w nim wszystko poza automatem Very happy - oczywiście nie jest to koniec świata bo jeździ się nim naprawde świetnie ale 2sek. straty od 0 do 100 to zadużo Sad

Co do pytania jaką wersje kupić hmm..... no więc są 2 szkoły albo ekonomia albo "osiągi". Jeśli poszukujesz ekonomicznego auta kup CDI, a jeśli spalanie nie jest istotne to szukaj najmocniejszej benzyny = 84KM.

Jeśli natomiast jesteś prawdziwym fanem ( i kasa to nieproblem Laughing ) to: Brabus only

Cytat:Czy sa jakies problemy z automatyczna skrzynia biegow?

Nie, ale musisz ją polubieć - najlepiej przejedź się dowolnym smartem nieważne czy stary czy nowy. Podczas zmiany biegów zawsze jest taka 1sek chwila w której nic się nie dzieje, więc podczas wyprzedzania dodajesz gazu jeszcze w chwli w której masz zajęty pas Laughing

Cytat:Czy nowy model jest lepszy od starego
To nadal dobry stary Smart.

Cytat:Sa tacy ktorzy nie moga zyc bez wajhowania.
W każdym Smarcie możesz sobie powajhować tylko pytanie po co Very happy ( legendy głoszą, iż wówczas większe wrażenia sportowe są Laughing )




Cytat:...ale znam kilka marek, w ktorych nowego modelu nalezy unikac....

np. Honda Type R - jest wolniejsza od starszej wersji i to znacznie Very happy

 Odpowiedz
#4
 Boss 
Cytat:Sebartus napisał(a):
Będę szczery aż do bólu Very happy

Oba są identyczne Laughing jedyna różnica to fakt iż nowy ma ładniejszy środek, przednia klapa jest teraz sciągana więc wymiana żarówki nie jest już tak emocjonująca jak kiedyś Very happy. Wersja benzynowa ma nieco mocniejszy silnik.

Jasne, wersja benzynowa stara 61 KM, wersja nowa 84 KM, istotnie nieco mocniejszy silnik.
Dlaczego nie napisać: Prawie taki sam ?

Chłopaki z Merca twierdzą że niby nowy nieco szybciej zmienia biegi ale to wciąż trwa lata Laughing Prawda jest taka iż nowy Smart potrzebował tylko lepszego automatu lub normalnego manuala, a zmienili w nim wszystko poza automatem Very happy

Automat jest nowy, pięciobiegowy. Podaje to nawet sam producent.

- oczywiście nie jest to koniec świata bo jeździ się nim naprawde świetnie ale 2sek. straty od 0 do 100 to zadużo Sad

Co do pytania jaką wersje kupić hmm..... no więc są 2 szkoły albo ekonomia albo \"osiągi\". Jeśli poszukujesz ekonomicznego auta kup CDI, a jeśli spalanie nie jest istotne to szukaj najmocniejszej benzyny = 84KM.

Jeśli natomiast jesteś prawdziwym fanem ( i kasa to nieproblem Laughing ) to: Brabus only

Cytat:Czy sa jakies problemy z automatyczna skrzynia biegow?

Nie, ale musisz ją polubieć - najlepiej przejedź się dowolnym smartem nieważne czy stary czy nowy. Podczas zmiany biegów zawsze jest taka 1sek chwila w której nic się nie dzieje, więc podczas wyprzedzania dodajesz gazu jeszcze w chwli w której masz zajęty pas Laughing

Bez przesady... Jeździsz tak, jak normalnym samochodem.

Cytat:Czy nowy model jest lepszy od starego
To nadal dobry stary Smart.

Cytat:Sa tacy ktorzy nie moga zyc bez wajhowania.
W każdym Smarcie możesz sobie powajhować tylko pytanie po co Very happy ( legendy głoszą, iż wówczas większe wrażenia sportowe są Laughing )

Jazda a "wajhowaniem" jest po prostu przyjemniejsza, czuje się, że się panuje nad samochodem, a nie samochód nad kierowcą. Poza tym lepiej wykorzystuje się możliwości silnika, zmieniając biegi w bardziej odpowiednim czasie niż czyni to automat.




Cytat:...ale znam kilka marek, w ktorych nowego modelu nalezy unikac....

np. Honda Type R - jest wolniejsza od starszej wersji i to znacznie Very happy

Widzę, że dla niektórych podstawą oceny samochodu jest tylko to, ile sekund do setki da radę z niego wycisnąć Very happy
A jest przecież tyle innych, pięknych kryteriów...
 Odpowiedz
#5
 Gość 
A moim zdaniem..

Stary to stary i kropka. Laughing

a nowy to juz nie stare dobre 250cm.. Razz
 Odpowiedz
#6
 Gość 
A z kolei moim zdaniem to skrzynia nowego jest nie wiele lepsza od starszego wiec dla skrzyni nie oplaca sie kupować nowego(w mojej subiektywnej opini).

Ale dla wytłumienia nierówności tudzież komfortu jazdy owszem warto kupić nowego.

I tak jak było mówione dla osiągów 84 KM, dla oszczędności (dla mnie to w smarcie najważniejsze) warto wybrać CDI Smile

Powodzenia
 Odpowiedz
#7
 Sebartus 
Cytat:Bez przesady... Jeździsz tak, jak normalnym samochodem.

Ja mam CDI, a tu tak jest Sad nigdy niema mocy kiedy jej trzeba Very happy

Cytat:Widzę, że dla niektórych podstawą oceny samochodu jest tylko to, ile sekund do setki da radę z niego wycisnąć

Bo jeśli chodzi o smarta to ten automat jest naprawde tragiczny, a wystarczyło dać taki np. co ma A class. Smart nie jest samochodem sportowym ale taki np. roadster już tak i tam zastosowanie tak badziewnej skrzni wpływa bardzo bardzo bardzo negatywnie, nawet chłopaki z Top Gear stwierdzili że jest tragedia Sad

Co do szybkości no bo jesli np kupujesz takiego Type R to nie żeby nim do kościoła jeżdzić Very happy ,a tu podjeżdza obok stara wersja i jest pozamiatane nic tylko z mostu skoczyć Very happy - niechodziło mi tu o szybkośc ale o fakt, iż kupujesz coś nowego, a cofasz sie do tyłu bo nowa wersja Type R jest pod każdym względem gorsza:
- przyspieszenie
- droga hamowania
- właściwości jezdne


Podsumowując miałem okazje prowadzić nowego, a sam posiadam starszego i stwierdzam, że to to samo nowy ma tylko ładniejszy środek nic pozatym Laughing

Mając taką kase lepiej kupić roadstera niż nowego F2 ponieważ pod każdym względem jest on lepszy to moja osobista opinia bo:

- ma ładniejsza stylistyke
- własciwości jezdne genialne
- spalanie to samo co F2 w wersji benzynowej
- zawsze można sciągnąć dach
- jeśli ma pakiet sportowy to także łopatki
- jest seti razy bardziej unikatowy
- praktyczność niemal identyczna

Jeśli ktoś kupuje F2 benzyne to dla niego spalanie nie jest priorytetem więc jaki sens jest brać nowe F2 skoro roadster jest pod każdym względem lepszy absolutnie pod każdym, a na ostatnim zlocie było to wyraźnie widać - wzbudzał niesamowite zainteresowanie, a co najlepsze za full opcje F2 II trzeba dać niemal tyle ile za roadstera brabusa więc mija się to z celem Laughing.

itd.

Ta sama kasa
różnica tylko w roku:
- rocznik roadstera ok 2005 wersja Brabus
- rocznik F2 II ok 2007 wersja Passion

[img]

[Obrazek: a2ca_27.JPG]

Boss niechce Cie martwić ale kupiłeś zły samochód Very happy ( oczywiscie żartuje bo to rzecz gust )

nijak sie to ma do Laughing
Cytat:A jest przecież tyle innych, pięknych kryteriów...

Dlaczego kupiłeś nowego F2 jak mogłeś mieć taki unikat ?

 Odpowiedz
#8
 basteks 
Sebartus - auto ocenia sie na podstawie uzytkowania a nie tabelek i danych

Jak ktoś używa auto kilka miesięcy to może się wypowiedzieć
 Odpowiedz
#9
 Sebartus 
A gdzie ja napisałem że oceniam za pomocą tabelek :-?

Samochód teraz czy za 3 miesiące musi prowadzić się tak samo Laughing ( jeśli tak nie jest znaczy że sie popsuł ) Tobie raczej chodzi o eksploatacje czyli jak szybko coś się popsuje Razz

 Odpowiedz
#10
 basteks 
Sebartus jedno pytanie - jeździłeś nowymm smartem ??

Nieprawda, że za tą samą cenę kupimy smarta 2007 i roadstera. Smart fortwo - 2007 może być tańszy - mam na myśli porównanie aut nierozbitych.

Poczytaj wczesniejsze swoje posty - sam argumentujesz, że większośc roadsterów nie ma zaślepek i odradzasz zakup.

Nowy smart to zupełnie nowe auto. Nowe silniki, nowe wnętrze.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [451] Smart 451 2007 dach Dawid19841016 3 600 25.08.2023, 08:49
Ostatni post: maciekpkow
  Smart 451 zawias Marek dg072 3 1.678 21.09.2022, 15:50
Ostatni post: Marek dg072
  [450][451] smart 1,0 451 mhd problem z odpalaniem Pekilis 4 2.088 17.06.2019, 21:55
Ostatni post: Pekilis
  Fotelik w Smart ForTwo 2009 451 ignisfatuus 3 2.050 15.03.2019, 20:27
Ostatni post: czechirus
  Smart 451 Elecric Drive Aplikacja kampie 10 5.155 08.02.2019, 14:16
Ostatni post: bambooco
  [451] relingi-- smart 451 meselek 1 2.900 08.10.2016, 14:08
Ostatni post: Kanapa
  Szukam smart 451 z fabrycznym domykaniem szyb. ŁYSY13 12 5.272 30.12.2015, 23:07
Ostatni post: Kanapa
  [451] Smart FourTwo 451 Pulse MHD 71KM VIN - zakup/problem sancruz3 13 8.535 02.08.2014, 22:40
Ostatni post: sancruz3
  [451] Którego smarta wybrać z roczników 2007-2009? Zygmunt 44 77.584 29.06.2014, 10:43
Ostatni post: RYCHOMR
  [451] Poszukiwany Smart 451 Manual 1,0 - WZORNIK Bear2014 8 4.534 15.04.2014, 14:05
Ostatni post: Bear2014



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu