Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Smart Times - historia zakończona?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Smart Times - historia zakończona?
#1
 Kanapa 
Z różnych źródeł dobiegają informacje że formuła Smart Times została zamknięta i tegoroczny zlot w Salou był ostatnim.
Przyszłoroczne SPOTKANIE w Hambach ma być pierwszym testowym zlotem 1 dniowym na podstawie wyników którego zostanie opracowana koncepcja następnych zlotów.
Wstępna koncepcja opiera się na zasadzie organizacji takich imprez przez silnych regionalnych dealerów marki smart przy ewentualnej współpracy klubów.
Nasze ostatnie polskie zloty we Wrocławiu czy Poznaniu odpowiadają mniej więcej 1 do 1 tej koncepcji.
Marka smart chce promować nowe modele wśród potencjalnych klientów i bardziej efektywna okazuje się formuła dealer - regionalna promocja - klient.
Co z tego wyniknie dla nas w Polsce?

Być może polepszy się współpraca z pozostałymi dealerami marki smart.
Nie liczyłbym jednak na to zbyt mocno i zdecydowanie będziemy musieli organizować sami własne złoty czy wycieczki BEZ FINANSOWANIA ze strony marki smart.
To co zaplanujemy i zorganizujemy to nasze i nikt nie będzie mógł wpływać na to gdzie i kiedy mamy ochotę zorganizować imprezę.
Jeżeli ustalimy terminarz odpowiednio wcześniej wówczas być może (z dużym znakiem zapytania) zostanie to uwzględnione w planie marketingowym ogólnie nazwanej marki smart. Wniosek jest następujący - chcemy się spotykać to wykładamy $$$ i organizujemy.
Moim zadaniem konieczne będą porządne składki zlotowe - rzecz przykra ale doskonale mobilizująca.
Plany musza być przygotowane z porządnym wyprzedzeniem - pół roku częściej było by optymalnie.
Na pewno przy pomocy zaprzyjaźnionych klubów będziemy mogli wspólnie zwiedzać urokliwe okolice naszego kontynentu.
Przykładem jest współpraca z Smartmelodie i Andreasem.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Forfour 2005r [Obrazek: 585647.png] i 451 LET,  ex 450 0,6/454 1,5

Ktoś musi tu być marudą  Rolleyes więc obowiązuje http://smartklub.pl/t-regulamin-portalu-...4#pid58904
 Odpowiedz
#2
 damiano.o 
To było do przewidzenia, bo formuła z roku na rok się wyczerpywała. Cool  Dlatego już w zeszłym roku dużo fajniej było na zlocie w Chemnitz niż ogólnoeuropejskim w Hamburgu. Smile  No cóż, formuła ogólnoeuropejska się wyczerpała, ogólnopolska ........ też  Razz więc pozostaje nam się tylko samemu organizować lub liczyć na Kolegów z DE Confused
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#3
 ŁYSY13 
Stare było super to zaczęto wymyślać .
Austria Zell am See to było cacuszko

Pozdrawiam Łysy 13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#4
 Kanapa 
(02.07.2017, 21:27)ŁYSY13 napisał(a): Stare było super to zaczęto wymyślać .
Austria Zell am See to było cacuszko

Pozdrawiam Łysy 13


Prawdopodobnie wrócimy do Zell am See ale jako niezależni od Smart Gmbh.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Forfour 2005r [Obrazek: 585647.png] i 451 LET,  ex 450 0,6/454 1,5

Ktoś musi tu być marudą  Rolleyes więc obowiązuje http://smartklub.pl/t-regulamin-portalu-...4#pid58904
 Odpowiedz
#5
 dr-big 
Mogę coś dodać? Wcześniej Smartami zasuwali głównie pasjonaci (mówię tu o 450, 451 czy 452)... Dzisiaj te "renaultopodobne" śmigają głównie w wypożyczalniach każdego większego miasta. Oczywiście jeżdżą nimi też ludzie prywatnie. Pamiętam czasy, kiedy kierowcy Smartów, podobnie jaki i motocykliści się nawzajem pozdrawiali.
Smart wypromował nową markę i teraz poszedł w komercję, nie przynosił zysków Mercedesowi przez ponad 10 pierwszych lat... Na dzień dzisiejszy przynosi...
Wiele się zmieniło, a żeby jeździć Smartem dzisiaj wystarczy karta "Car2Go"... No to dlaczego forma zlotu oraz cała "otoczka" nie miała się zmienić?
W końcu marka ma przynosić maksymalne zyski i tyle. I przynosi.

Dzisiaj to po prostu następny VW czy inny pies spod znaku PSA, ustawiony przez "macherów" trochę wyżej niż "odrodzona" marka Dacii Wink . Ale już nie rodzynek jak "szwedzki Saab" czy "szwedzkie Volvo"- nie mylić z ostatnimi skundlonymi produktami... Teraz Smart, to samochód mały jak ich wiele innych, samochód silący się na indywidualizm, bazujący na tym, co było Wink , czyli na tym, że był jedyny w swoim rodzaju... pamiętam jak 450 czy 452 "szokowały" na ulicach, ludzie robili im zdjęcia, kto normalny zrobi dzisiaj na ulicy zdjęcie temu nowemu 453, albo obróci za nim głowe na ulicy? NIKT. I tu jest odpowiedź...

PS. Mówię tu oczywiście o serii, nie o "wyxxbanych w kosmos" przeróbkach wożonych na lawecie z wystawy tunerów na inną wystawę. Patrzmy realnie.
Oczywiście jest to głównie mój punkt widzenia, ale słyszałem już kilka głosów o podobnym brzmieniu w stylu: "453? MOOOOCNO przepłacone Twingo czy jakiś inny twór" czy "tu płacisz za inny znaczek"...
Było kilka, a aktualnie 54 KM w 451 Passion
Zawsze cdi... No chyba, że 452 i tylko coupe ...
 Odpowiedz
#6
 ŁYSY13 
O tooo tooo panie

Pozdrawiam Łysy 13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#7
 damiano.o 
Co prawda nie jest to na temat, ale z wieloma rzeczami dr-big, które napisałeś zgadzam się jak najbardziej, bo sam to twierdziłem i twierdzę - w dużej mierze. Jako że jestem posiadaczem klasyka jak i "new age" jedną rzecz zauważyłem, która nie zdarzyła mi się jeżdżąc 451 - 2 razy jadąc 453 zatrzymali mnie inni ludzie po wykonaniu manewru zawracania jednym ruchem na ulicy Smile O Robieniu zdjęć i pytaniu o markę nie wspomnę. Więc nie do końca jest tak jak piszesz. Faktem jest że 453 posiada wiele podzespołów z Renault (ale dzięki temu te części są tańsze) faktem jest że auto jest za drogie. Faktem jest też to że wrażenia z jazdy też są inne (na +) w porównaniu z 451 co w moim przypadku znacznie rekompensuje wszystkie inne rzeczy, które mi przeszkadzają. No i na koniec faktem jest że 453 jest mniej smartowy niż 451, ale mając oba i doświadczenie z 450 chyba najlepsze doznania z jazdy sprawia właśnie .... 453, co burzy cały mój konserwatyzm dla marki Wink I jeszcze jedna ważna rzecz! Przy zakupie 453 wygrał on z Fiatem 500 abarth (który również miał duże szanse na zakup) ale przegrał 2 rzeczami z 453 by Renault, skrzynią biegów i ........ brakiem smartowej społeczności z którą się związałem Smile Na szczęście każdy ma wybór i ..... własne zdanie, więc tego powinniśmy się trzymać Smile

Tapnięte z SG NOTE 4
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#8
 ŁYSY13 
Ale po co to opisywać zmiany i inne tam .Kiedy jedziemy do Austrii na spota ?

Pozdrawiam Łysy 13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#9
 damiano.o 
To było advocem Wink Do Austrii potrzeba trochę więcej chętnych. Plan jest. Trzeba go tylko albo wdrożyć albo zmodyfikować do aktualnych możliwości i warunków Wink

Tapnięte z SG NOTE 4
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#10
 damiano.o 
Admin mógłby te "gorzkie żale" wrzucić do właściwego wątku Wink

Tapnięte z SG NOTE 4
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roadster Times 2019 3-5.05.2019r. krzyss 8 4.144 04.02.2019, 19:09
Ostatni post: Siekierka
Photo 20 YEARS OF SMART. Smart Times 2018 Hambach. 30.06.2018. BASTOS 322 81.975 03.07.2018, 13:03
Ostatni post: plesniak
  SMART TIMES 2018 Hambach - relacje klubowiczów. BASTOS 1 2.551 25.06.2018, 21:53
Ostatni post: LAZY.
  smart times 2018_wolne miejsce Chris 8 3.601 22.06.2018, 21:14
Ostatni post: LAZY.
  smart times 2017 - SALOU relacja klubowiczów BASTOS 146 45.270 26.06.2017, 09:12
Ostatni post: BASTOS
  Smart Times 2017 basteks 137 48.407 18.06.2017, 22:49
Ostatni post: Marek
  smart times 2016 - Hamburg relacja klubowiczów rogas 84 37.940 23.11.2016, 10:01
Ostatni post: obwd-crash
  smart times 16 - Hamburg - rejestracja merit 21 12.823 26.08.2016, 15:33
Ostatni post: ŁYSY13
  smart times 15 Budapeszt - relacje klubowiczów rogas 36 17.371 30.03.2016, 08:27
Ostatni post: MariuszB
  [Media] Nowośći smart times 09 thanhhungone 11 7.637 27.01.2016, 16:42
Ostatni post: ŁYSY13



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu