Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Wadliwe poduszki Takata - ogólnoświatowa akcja wymiany

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Wadliwe poduszki Takata - ogólnoświatowa akcja wymiany
#1
 MateuszMiziolek 
Cześć,

zerknąłem na forum i nie znalazłem wątku na ten temat. Otóż właśnie się dowiedziałem o ogólnoświatowej akcji wymiany wadliwych poduszek powietrznych firmy Takata, podobno problem dotyczy kilkudziesięciu milionów aut, głównie japończyki jak Honda, Toyota, Lexus, Nissany, trochę Audi i BMW. Do tej pory zginęło z powodu wadliwej poduszki około 20 osób! Temat jest poruszony m.in. w gazecie Auto Świat nr6 (1158) z 5 lutego 2018 roku, w necie pewnie jak wpiszecie frazę to też wyskoczy masa na ten temat. Głównie są to strony USA bo w Europie problem jest mniej nagłośniony.

Piszę to z dwóch powodów, po pierwsze na żadnej liście nie mogę znaleźć Smarta, czyli co - tu były inne poduszki? W poniedziałek zadzwonię do importera czy coś wie na ten temat.

Dwa, większość z nas pewnie ma Smarta jako drugie czy trzecie auto w domu, więc problem może dotyczyć innego pojazdu w rodzinie albo pojazdu naszych bliskich - warto przekazywać dalej, u mnie w rodzinie już znalazły się DWA auta z listy do wymiany...
 Odpowiedz
#2
 MariuszB 
Pierwsze "Akcje" z poduszkami Takata pojawiły się już 10 lat temu.
W czerwcu 2017 roku firma ogłosiła upadłość.
F2 Passion Cabrio Jack Black (past) & IQ+1.4 D4D (past)
[Obrazek: ff0baef4730a79e1.jpg]  &  [Obrazek: 4820fed949e609bdgen.jpg]

 Odpowiedz
#3
 psuwacz 
Śledziłem temat bo u Mangoś w Nissanie była kontrola przeprowadzana (wyszło, że jest ok), a dla Smarta dostawcą był m.in. Takata-Petri AG. Na razie nic nie znalazłem...Ponadto w FT mogą być też wstawione poduszki od Bosch.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Media] Akcja "Wzrok na drodze" DaSza 0 2.281 12.06.2014, 05:33
Ostatni post: DaSza



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu