Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Serwisowanie Smarta, Wroclaw?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Serwisowanie Smarta, Wroclaw?
#1
 Gość 
Witam!

To moj pierwszy moj post in here wiec witam wszystkich serdecznie i od razu sie streszczam. Nie ukrywam ze Smart ForTwo to moje marzenie od dawna. Teraz mogloby sie spelnic w postaci jakiegos wozka kilkuletniego (konkretnie cdi Smile

Za przemawia styl oraz zuzycie paliwa Smile Przeciw? Obawy o koszty serwisowania i tu moje pytanie. Mieszkam we Wrocku ale dzial z serwisem w Breslau pusty wiec albo Smarty sie nie psuja Wink albo? Prosilbym o jakiekolwiek uwagi na temat dostepnosci czesci, wyboru i mozliwosci miejsc gdzie sie Smarty serwisuje? Jak to sie ma w stosunku do kosztow serwisowania innych malym, ale moze bardziej popularnych aut?

pozdrawiam,
Wink
 Odpowiedz
#2
 Siwek 
CZesc.Ja też jestem z wrocka. Naprawy w DCAP nie sa zbyt tanie (Mercedes Frączak - koło korony) - osobiscie nie polecam mam złe doświadczenia ,ale nie mam wyboru bo mam autko w leasingu. Mam znajomego we Wrocławiu który jeżeli trzeba to naprawi smarta (ul.Traguta za biedronką),a cześci też albo sprwadzi a jak nie to we swoim zakresie.A przed zakupem smarta najlepiej takim wybrac sie na jakas stacje diagnostycnza i go sprawdzic ,zeby poźniej sie nie okazało ,że to wielki szmelc jest.
Smart forTWO Smile
 Odpowiedz
#3
 Gość 
Brzmi troszkę strasznie, troszkę smiesznie: autko male, wielki szmelc. Ale wszystko możliwe.
A propos: czy wszystkie stacje serwisowe Mercedesa serwisuja Smarciki?
W latach 2001-2005 mieszkalem w Krakowie, byly tam 3 stacje obslugi Mercedesa (największy i najdroższy Zasady, mniejszy i lepszy Kapery, najlepszy Kosmowskiego) ale żaden z nich nawet nie chcial slyszec o serwisowaniu Smarta! Dopiero w drugiej polowie 2004 zaczęli odsylac do Sosnowca (nowy salon i serwis).
 Odpowiedz
#4
 Gość 
Witaj Dexter,
ja też zdecydowalem się na zakup Smarta, a dlaczego chcesz kupic CDi? Cena paliwa taka sama...spalanie podobne, chyba, że masz dojscie do ON-u.
Serwisowanie auta z silnikiem Diesla zawsze jest droższe, nie tylko w Polsce. Kiedys rożnica w paliwie byla znaczna, teraz praktycznie wynosi 1 grosz i jest symboliczna. Laughing
 Odpowiedz
#5
 kmodzele 
Nie no, poza wyjątkami, ceny ON na stacjach paliwowych są wciąż NIŻSZE niż benzyny. Może w Bydgoszczy tak nie jest, tale w Warszawie i okolicach tak jest. Koło mnie w Auchan, Geancie i Neste: 3,51-3,61. Różnica nieduża, ale jest. Po drugie zużycie paliwa jest jednak inne. Mój smarciak benzyna 61 KM, chla przy standardowej jeździe od 6,0 do 6,7 l/100 km. Dam sobie rękę uciąć, że dizel wypija co najmniej o litr mniej.
Czyli jeśłi ktoś nei chce się enerhicznie wozić, a patrzy na zawartrość portfela, dizel wydaje się rozsądniejszy. Coć, UWAGA, przeglądy okresowe są co 12500 km, a nie co 15000 km. To też ma wpływ na koszt ekslpoatacji, gdy sie dużo jeździ.
Krzysiek Modzelewski
fan smarta fortwo
 Odpowiedz
#6
 Gość 
Zgoda, 10 grosiaków to już wyrazna rożnica.Z tego, co pamiętam najdroższe paliwo latem bylo w Plocku (4,95 zlocisza za Pb-98).A przecież jest tam rafineria... Mad
Koszty serwisowania diesla sa zdecydowanie droższe niż benzyny. Eksploatacja wychodzi taniej jedynie przy dojsciu do "zródla" ON-u! Wink
 Odpowiedz
#7
 ABUK 
Od jakiegos czasu mam diesla - 2,5 roku kupiłem z powodu oszczędności kasy. Przez lata różnica w cenie była około 60-70 groszy na litrze teraz około 20 groszy w porywach, jednak na części stacji "firmowych" coraz częściej ceny ON i 95 są identyczne. Apropos 98 nie tanklujcie jej do smartów DCAP zdecydowanie odradza.
 Odpowiedz
#8
 kmodzele 
ABUK:
"Apropos 98 nie tanklujcie jej do smartów DCAP zdecydowanie odradza."
INSTRUKCJA o benzynowym silniku (nie Brabus):
"benzyna bezołowiowa super, EN 228, o liczbie oktanowej min. 95".
Może ABUK masz jakieś nowsze dane? Gdy pisali moją instrukcję jeszcze o nich nie wiedzieli? Suprised
Krzysiek Modzelewski
fan smarta fortwo
 Odpowiedz
#9
 Gość 
Podrozowalem ostatnio po Polsce centralnej i wyobrazcie sobie przezylem maly (na szczescie) szok:
na kilku stacjach cena ON byla WYZSZA od Pb!!!
Chetnym niedowiarkom chetnie wysle zdjecia, bo samemu sobie nie wierzac w to, co widze - zrobilem!
 Odpowiedz
#10
 Gość 
No wlasnie, bardzo ciekawe rozumiem gdyby w druga strone...a jest tam zastrzezenie, ze producent nie odpowiada za ulepszenia, ciagle modyfikacje silnika, modelu i takie tam pierdoly?
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu