Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - Wymiana oleju, ile, jaki olej - dyskusja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - Wymiana oleju, ile, jaki olej - dyskusja
#11
 waflo 
...na wymiane oleju i porzadne wyczyszczenie osadow jeszcze jeszcze jeden prostu (chodz moze nie elegancki) sposob. Mozna po prostu odkrecic miske olejowa. Trzyma sie ona na 12tu malych srubkach dzieki czemu nie tylko caly olej zleci ale mozna rowniez wyczyscic dokladnie miche wewnatrz aby syf nie zostawal. Potem smarujemy krawedz silikonem, dokrecamy 12 srubek i po robocie. Cala operacja zajmuje z 30 min.
 Odpowiedz
#12
 kmodzele 
Ba, ale jeśli chcesz to robić w domu (tj samodzielnie), to musisz mieć:
a) kanał (to jeszcze pewnie niektórzy mają) i
b) odsysarkę.
No, chyba, że masz już "własnoręcznie" zrobiony spust oleju. ALe żeby go zrobić, też trzeba mieć a i b.
Bo nie sądzę, by w serwisie chcieli się za małe pieniądze bawić w odkręcanie miski olejowej z nieusuniętym całkiem olejem. W tej sytuacji reszta oleju się wyleje i zapaprze wszystko w koło. Błeee
Mało tego, jesteś pewny, że
MISKĘ OLEJOWA MOŻNA USZCZELNIĆ LI TYLKO SILIKONEM? Mi się wydaje, że pod miskę, to się wkłada uszczelkę i wcale nie jest ona tania.
Ja bym bardzo chętne odkręcił tę miskę, zrobił porządek z jej zawartością, wlał wreszcie porządnie olej czysty i wymienił filtr na normalny (z pośrednikiem). Ale; jeszcze kanał znajdę - jednak odsysarki to już nie skołuję Sad No i wszystko w łeb. A namówić warsztat, żeby za małe pieniądze zrobił to wszystko - czarno to widzę...
Krzysiek Modzelewski
fan smarta fortwo
 Odpowiedz
#13
 waflo 
Cytat:Mało tego, jesteś pewny, że
MISKĘ OLEJOWA MOŻNA USZCZELNIĆ LI TYLKO SILIKONEM? Mi się wydaje, że pod miskę, to się wkłada uszczelkę i wcale nie jest ona tania.

Wlasnie kmodzele taka jest miedzy nami roznica, ze tobie sie ZDAJE a ja WIEM. Zadnej uszczelki pod miska nie ma, ani taniej, ani drogiej...tak samo jak pod pokrywa rozrzadu i w wielu innych miejscach w tym silniku. Wszystko uszczelnione jest na silikon...

A niedowiarkow odsylam do TEGO LINKA. Oczywiscie to z intrukcji serwisowej....etap poprzedzajacy przykrecenie miski.

Cytat:Bo nie sądzę, by w serwisie chcieli się za małe pieniądze bawić w odkręcanie miski olejowej z nieusuniętym całkiem olejem. W tej sytuacji reszta oleju się wyleje i zapaprze wszystko w koło. Błeee
Odkreceniu wszystkich srub mocujacych miske bedzie sie ona wciaz trzymala (na silikonie) wiec wystarczy lekko ja podwazyc na rogu i olej scieknie pieknie ciurkiem zupelnie tak samo jak w przypadku odkrecenie korka spostowego. Nic sie nie rozleje, nic sie nie napapra. Wystarczy troche pomyslec...przeciez to nie prom kosmiczny.

Cytat:Ba, ale jeśli chcesz to robić w domu (tj samodzielnie), to musisz mieć:
a) kanał (to jeszcze pewnie niektórzy mają) i
b) odsysarkę.
Nie mam ani A ani B a mimo to nie tylko olej wymienilem sam ale i caly silnik...dla chcacego (umiejacego) nic trudnego.
 Odpowiedz
#14
 kmodzele 
Waflo! Master, my Master!
(Tak to się pisze?)
Krzysiek Modzelewski
fan smarta fortwo
 Odpowiedz
#15
 waflo 
kmodzele nie zrozum mnie zle, po prostu sie mylisz wiec po prostu chcialem cie lekko "doinformowac".

Z jednym sie na pewno zgodze. Gdybym mieszkal wciaz PL to na pewno nie papral bym sie przy aucie, tylko zlecal bym to zaprzyjaznionemu warsztatowi...tutaj w UK po prostu ceny za uslugi "zmuszaja" do szukania innych sposobow rozwiazywania problemow.

Jako przyklad podam, ze wymiana silnika w F2 w warsztacie kasuja min 400f (ok 2200zl), a mozna to zrobic samemu w przeciagu jednego dni....to prawda, ze zarobki tutaj sa inne niz w PL ale nie znam nikogo kto zarabia 2200zl w jeden dzien...ale znam takich ktorzy zarabiaja tutaj tyle w 2 tygodnie. Odpowiedz sobie sam czy lepiej wydac dwie tygodniowki czy poswiecic wolna sobote i troche upaprac sobie rece ?
 Odpowiedz
#16
 kmodzele 
Ja po prostu jestem pełny podziwy dla Twojej wiedzy. Raz po raz zaskakujesz mnie, jak jest ona szeroka. Brawo.
Żebym miał swój garaz i kanał - pewnie sam bym sobie zmieniał olej itp. AL emieskzam w bloku, a cały swój warsztat jestem zmuszony mieścić w dóch dyżuch szufladach - jedna w pokoju, druga w kuchni.
Zazdroszczę Ci warunków "lokalowych" i jeszcze raz -kłaniam się przed Twoją wiedzą.
Krzysiek Modzelewski
fan smarta fortwo
 Odpowiedz
#17
 Gość 
Mowilismy juz wczesniej o konwerterze z do filtra. I jak wiadomo jest to dosc posry wydatek ale mozna kupic za taka samą kase jeszce cos lepszego:
http://www.smartieparts.com/shop/index.p...cts_id=185
Obadajcie to
 Odpowiedz
#18
 waflo 
kmodzele dzieki za slowa uznania. Smarta kupilem kilka miesiecy temu i nawet nim do domu nie dojechalem. Rozkraczyl sie na srodku autostrady...no i tak zaczela sie "przygoda" z naprawianiem Smarta. Zaraz po zakupie nie wiedzialem nawet gdzie akumulatora szukac Smile...no ale z czasem czlowiek sie uczy Smile

mroziu22: ten adapter rewelacja, zawsze ciekaw bylem jaka temperature ma olej w F2 podczas dlugotrwalej pracy silnika. Super.
 Odpowiedz
#19
 Gość 
WItam. Jestemw trakcie wymiany oleju, tzn mam jutro umowiona wymiane oleju w jednej stacji w okolicy. Szukałem tego miejsca sporo czasu. Zadzwoniłem do 10 okolicznych warsztatow i nikt nie miał pompy do oddessania starego oleju. Byłm w nastepny 10-15 miejscach i nikt nie chciał wymienic oleju w smarcie bo nie mieli pompy. W koncu trafiłem na miejesce gdzie ponoc mieli miec pompe(Kwik-fit serwis).Mechanik bierze smacrine na podnosnik i zaczyna szukac sruby w misce. Potem idzie po kolejnego mechanika i szukaja oboje. W takim razie zdecydwaołęm sie tam pojsc i im pomoc rozwiac watpliwosci ze tam nie ma sruby i trzeba oddessac olej. Powiedzieli ze musze jechac do mercedesa na wymiane. Co za fachowcy. Przy okazji obejzałem sobie mise olejowa. Jest ciekawie umieszczana i tak jak pisał waflo mozna ja sciagnac odkrecajac 12 srubek. Nic sie nie wyleje bo po podwazeniu wszytko spłynie dolna czescia prosto do zbiorniczka na stary olej. Gdybym miał klucze i troche czau sam bym to zrobił ale niesty nieszkam w ANglii i tutaj nie ma od kogo pozyczyc. A tym bardziej nie mam na to miejsca.
Gdybym byl w Polsce to bym to sam napewno zrobił. EASY EASY.
Nastepnie pojechałem poszukiwac miejsca gdzie to zrobia. Znalazłem Laughing I tutaj sie nie zmiernie ciesze, bo jutro o 9 rano wszytko zrobia. Musiałem tylko kupic własny filtr bo tutaj takowego nie mieli.Na poczatku nawet nie chcieli wymienaic , bo mechanik powiedział ze moze tylko swoje czesci uzywac a nie przywiezione. ALe po krotkiej rozmowie z kierownikiem wszytko sie zalatwilo. WIec bede miec mobil 1 olej o raz wymiane za 25 funtow. NIe tak zle.
Pozdrawiam
 Odpowiedz
#20
 waflo 
mroziu22 kup sobie zestaw tych kluczy e-torx i torx wraz z raczka i przedluzka (za ok 20f) do tego jeszcze dwa "koziolki" i podnosnik hydrauliczny (ok 25f) i rozkrecisz caly samochod (w razie potrzeby)...wiadomo z olejem nie oplaca sie babrac, lepiej z tym podjechac...kiedys 2 razy w ciagu jednego dnia miske zdejmowalem aby sruby na wale dociagac (po wymianie bloku) wiec i przy okazji olej musialem zlewac, tylko ze to troche inna sytuacja niz obsluga okresowa.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rurka spływu oleju 0,8 CDI Bert49 9 2.670 26.05.2021, 20:38
Ostatni post: LAZY.
  Rurka EGR, a rurka spływu oleju - wymiary LAZY. 2 1.884 21.07.2019, 20:51
Ostatni post: LAZY.
  [450] Wyciek oleju - zdjęcie - diagnoza? Piotrmd 6 4.408 07.10.2018, 19:37
Ostatni post: DJ123
  [450][452] 450 Filtr powietrza, oleju oraz inne - wymiana --Arkadia-- 37 38.926 07.05.2015, 16:13
Ostatni post: ŁYSY13
  [450] [450] Linka ręcznego, zablokowane koło - wymiana / koszta serwan 5 6.353 07.10.2014, 09:22
Ostatni post: rogas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu